You are not connected. Please login or register

Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.

Ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse apo cdo lloj materiali qė mund tė bjerė ndesh me ligjet nė pėrdorim. Shkrime tė tilla do cojnė nė pėrjashtimin tuaj tė menjėhershėm dhe tė pėrhershėm (dhe njoftimin e ISP-sė tuaj). Adresa IP pėr cdo mesazh regjistrohet pėr tė bėrė tė mundur aplikimin e kėtyre procedurave. Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi kanė tė drejtė tė fshijnė, redaktojnė, zhvendosin apo kycin cdo temė sipas gjykimit tė tyre. Si pėrdorues ju pranoni qė informacioni qė ju dhatė do tė ruhet nė njė regjistėr. Megjithėse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorėt nuk mund tė mbahen pėrgjegjės nqs ky informacion vidhet.

Ky forum pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacion nė kompjuterin tuaj. Kėto cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, ato shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky forum. Adresa e postės elektronike pėrdoret vetėm pėr konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalėkalimit (dhe nė rastet kur u dėrgohet njė fjalėkalimi i ri nqs harroni atė qė kishit).
 
 
Lexo Rregulloren
 
Perpara se te Regjistroheni tek Forumi aLbdigital;,ju duhet te lexoni rregulloren. N.q.s. ju duket e pranushme atehere ju duhet ta pranoni dhe zbatoni ate. N.q.s. nuk ju duket e pranushme,atehere eshte me mire qe te mos vazhdoni me regjistrimin.

Pasite jeni Regjistruar, llogaria juaj duhet te aprovohet dhe aktivizohet nga stafi yne, kjo mund te zgjasi pas dite, prandaj ju lutemi te beni pak durim.


Rregullorja

1.Gjuha kryesore e forumit ėshtė Gjuha Shqipe. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
a) thėnie apo batuta
b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe
c) artikuj ose shkrime me referencat pėrkatėse.
Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet.

2. Ndalohet rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt njė antar tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do ju sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė forum.


3. Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike(shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nėforum.


4. Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse sidhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nėrast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.


5.Marrja e filmave dhe mp3 shqip nga forumi jone eshte e lejuar vetem ne rast se marrsi do i postoj ato nevende te tjera vetem ne postimin origjinal qe jane ne forumin tone. nerast te kundert, do merren masa deri ne vendosjen ne ban te attyre qeshkelin rregullin

6. Ndalohet rreptėsisht pėrmbytja (flood) memesazhe nė forum. Si e tillė konsiderohen, postimi i tė njėjtit postimose temė mė shumė se dy herė. Gjithashtu temat e njėjta do tė fshihenduke pėrdorur si kriter vjetėrsinė e temės. Postimet e temės sė re doti ngjiten asaj sė vjetėr, sipas vendimit qė do tė marri stafi.


7.Cdo postim konsiderohet pronė e forumit dhe si e tillė i perket forumit tė vendos se do bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėrndonjė postim, mund tė kontaktoni stafin e Forumit.


8.Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJė pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masakur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDėR rregullores sė Forumit.


Pėr cdo pyetje ose sugjerim qė mund tė keni nėlidhje me Forumin gjithashtu edhe ankesat ndaj MODERUESVE dhe ADMINISTRATORėVE mund te shkruani tek Sugjerime pėr pėrmirėsimin eforumit.


Shėnim: Rregullorja e Forumi aLbdigital  pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilin ky forum vepron.
Stafii Forumi aLbdigital ju kėshillon dhe uron qė kjo rregullore do zbatohet me rigorozitet nga antarėt e tij nė menyrė qė tė kemi njė klimė sa mė konstruktive nė Forum.Me Respekt:
 
Forumi aLbdigital


I pranoj kėto kushteNuk i pranoj kėto kushte