Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Keni kuptuar qe jetoni ne 2008,nese.....

Keni kuptuar qe jetoni ne 2008,nese.....

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Keni kuptuar qe jetoni ne 2008,nese..... prej Fri Mar 14 2008, 08:28

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ja lista e disa gjerave qe na bejne te kuptojme se jemi ne vitin 2008:
1. Pa dashur fusni fjalekalimin tuaj ne mikrovale.
2. Prej vitesh nuk luani me solitaire me letra bixhozi te verteta.
3. Keni nje liste prej 15 personash ne telefonin tuaj qe duhet t’i takoni dhe vetem 5 prej tyre jane familjaret tuaj.
4. Chat-oni me kolegun tuaj qe ndodhet vetem gjysme metri larg nga tavolina juaj e punes.
5. Motivi pse keni humbur kontaktet me disa miq dhe familjare eshte se nuk keni adresen e tyre te email-it ku mund t’i kontaktoni.
6. Qendroni ne makine dhe me celular telefononi ne shtepi per te pare a ka njeri qe mund t’ju ndihmoje per te futur brenda gjerat qe keni blere.
7. Cdo reklame qe shikoni (te cilat zene 3 ore nga 5 oret qe rrini ne divan) ne televizion ka nje adrese interneti ne nje cep te ekranit.
8. Te dilni nga shtepia pa celular, gje qe benit pa problem 5, 10 apo 15 vjet me pare, tani ju fut friken dhe ju ben te ktheheni menjehere per t’a marre.
10. Kur zgjoheni ne mengjes, gjeja e pare qe beni, uleni para kompjuterit (pa lare syte akoma).
11. Filloni te hidheni sa andej kendej, me trurin, ne kerkim te menyrave alternative per te qeshur.
12. Ndersa lexoni kete material, qeshni dhe thoni “Po” me koke, ndersa dritaret e Msn-se bejne ne vazhdimesi ate tingullin qe ju e dini vete.
13. Por jeni shume te zene per te kuptuar qe ne liste mungon pika 9.
14. Dhe tani u kthyet mbrapa per te pare se me te vertete mungonte pika 9.
15. Dhe tani qeshni me vete… lol!


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

2Normal Re: Keni kuptuar qe jetoni ne 2008,nese..... prej Wed Apr 02 2008, 20:30

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Hahahaha o luna me te vertete nuk e vura re qe mungon pika 9

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

3Normal Re: Keni kuptuar qe jetoni ne 2008,nese..... prej Wed Apr 02 2008, 22:46

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
e moj e,,,,une sa te mprehte i kam syte,cdo imtesire e vrej,por ne kete rast as une nuk e vrejta qe nga 8 ka kalu ne 10 SmileSmile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi