Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Diskutime Shoqërore » SHENJAT NE FILXHAN

SHENJAT NE FILXHAN

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal SHENJAT NE FILXHAN prej Tue Mar 18 2008, 04:09

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Engjulli: Lajme te mira dhe drejtim kah gezimi.
Milingon: Percaktimi ne nje aktivitet do te sjell fruta.
Foshnje ose krevat femijesh: Brengosjet te vogla do te marrin ty.
Top: Dikush I njohur si sportiest per nje koh te shkurter do te bej pa fat.
Kokerr: Veshtirsi ne financa.
Ari: Leviz me dor – Mendo mir per disa vendosje. Duke shikuar per mundesi –Do te shkosh ne nje udhetim.
Bleta: Do te besh shok te rid he do te marresh lajme te mira. Afer mundesive –mbledhje me shok te vjeter. Duke ju larguar mundesive – shoqerija e vjeter pot e kerkon ty. mizeri – Ti do te kesh efekt apo ndikim ne nje takim te madh.
Shkembi(dal): Nje test I veshtir do tregoj karakterin tend.
Zile: Lajme te quditshme. Afer kupes se madhe – Nje karjer dobiprurese. Afer kupes se lart - hidhrim, deshperim. Dy zile – Nje gezim I perzemert.
Qiri: Nje person tjeter do te ndihmoj te kesh sukses. Njohuri dhe mesim.
Mace: Nje grindje do te perqaj jeten tende vetem per nje koh te shkurter.
Zingjir: nje bashkim legal, martes apo nje ortakri.
Karrike: Nje mysafir I papritur.
Rreth: Suksesi duke ardhur perrreth. Nje rreth me nje pik afer –Nje mbledhje per familje apo foshnje. Rreth me disa linja afer – Arritjet e tua po pengohen.
Ktheter: Armik.
Thika: Armiqt duke u thurur. Rrezik perpara.
Djall apo bri: Largohu nga njerzit qe kan ndikim ne ty. Rreziku ne rrug.
Qeni: mir, shok te besueshem. Partner I besnik. Afer kupes se suksesit –Shoket kerkojn ndihme.
Shqiponja: Permirsime te medha ne jet.
Veshi: Lajme te quditshme do te befasojn ty.
Vethet: Ke nevoj per nje spjegim te qart.
Veze: Pasuri dhe sukses.
Syri: Lakmi, Xhelozi.
Ftyra: Je duke u brengosur per dikend qe e don.
Peshku: Jeta do te behet me e pasur, me e lumtur dhe me atraktive per ty.
Flamuri: Rreziku po pret.
Fruta: Perparim ne qdo pjes.
Porta: Shansa per sukses.
Dora: Shoqeria dhe familja.
Zemra: dashuri, besim dhe besnikeri.
Kali: Fuqi, pavarsi.
Qelsi: Dyert po happen per ty.
Leter: lajme te mira per financat po vin.
Linjat (vijat): drejt – trubollirat jan ne sukses. dallga – veshtirsi ne perparim – Pjerrtesija do te thot humbje.
Burr:nje mundesi - nje visit nga nje person me flok te mbyllta. Nje pamje e mbyllet – nje vizit nga nje person flokt mbyllet. Krahet e shtrir- do te sjell nje dhurat.
Hena: e plot - dashuri. Hena e re – feja te therret.
Huti: nje person I pandershem, skandal.
Dardh: siguri e financave.
Unaza: Martes. Unaz e thyer – martes ne rrezik.
Gersher: Diskutime ne shtepi.
Marimanga: Para te papritura ne rrug.
Dielli: fuqi, Sukses.
Shpata: Armiq do te bin.
Pema: Ndryshimet per t emir jan ne rrug duke ardhur.
Trekendesh: nje ndryshim duke ardhur. Duke treguar lart – ndryshimi eshte mir. Duke treguar posht - keq.
Rrot: e ardhmja do te ndryshoj.


MOlla: kryerje.

Foshnja: brengosje te vogla ,diqka e re.

Qanta: nje kurth ,nese e hapur ,largohu.

Zogjet: Lajme te mira

Anije(Bark): visit nga nje shok,mbrojtje jete nga e kaluara.

Shkurre(Kaqub): Shoqeri te re ose mundesi.

Flutura: ndryshueshmeri.

Cigare: nje shok te ri.

Ora: shendet me t emir.

Re: telashe,do te thot shum probleme.

Monedha: para duke ardhur.

Kreher: nje armik.

Kryqi: vuajtje dhe sakrifica.

Filgjani: shperblim.

Veza: fillime te reja.

Syri: krijim

Fytyra: nje ndryshim do te jet shum shpejt.

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Tue Mar 18 2008, 12:43

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
moj adelina ,ca me ke bere te pi kafe ne gjys nate

nuk i dalloj dot mire figurat sonte se di ca eshte kjo ,e lej taa shikoj neser


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

3Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Thu Mar 27 2008, 01:49

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Uuuuuuuuu do na beni te pime kafe turke tani hahahahahaha

Ps: pershendetje

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

4Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Thu Mar 27 2008, 04:33

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
kejsi,ec se gati eshte

dhe mos e laj filxhanin Smile
une ka nje jave qe po pres adelinen ,se nuk i dalloj mire figurat Shocked


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

5Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Thu Mar 27 2008, 21:26

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Ooooooooooooo po as une nuk i dalloj dot shenjat si do tia bejme ? confused
Une po nje here mire, pastaj shohim e bejme, si mendon sikur te vi e ta pime bashke se nuk me shijon vetem Question

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

6Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Fri Mar 28 2008, 02:21

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kejsi,ajde xhan se dhe mua nuk me shkon vetem Smile

ec ti dhe i lejm filxhanat pa lare ne forum,kur vjen adelina i shikon dhe i lajn cunat me pas Razz


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

7Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Fri Mar 28 2008, 02:51

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
i lajne cunat hahahahahaha o c'me kenaqe moj luna mire erdha me prit.

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

8Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Fri Mar 28 2008, 02:54

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ahahahah Kejsi,ec te bejm pak rremuje ne shpine e Tinit,se ketij nuk i pelqen shume parregullsia e do ja filloje te merret me sistemim te dhomave Razz ,se kenaqem kur shikoj cunat duke bere punet e shpise


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

9Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Fri Mar 28 2008, 02:56

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
eeeeeeeeeeee mire e ke por te them te verteten une do ta ndihmoja pak per te bere punet se me vjen keq ta shoh ate duke bere pune kurse ne te dyja duke pire kafe e duke pare filxhan

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

10Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Fri Mar 28 2008, 03:04

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
po te te vi keq ty mund te ndihmosh,sa nga une s´keni hajr Smile
sepse tani qe m´a mesove dhe duhanin,nuk me ngren njeri kollaj nga krevati


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

11Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Sat Mar 29 2008, 22:00

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
haha hoi luna,ju mirpres te vini qe te dyja te pini kafe turke sepse i bej shum te mira,por problemi eshte se nuk di ta shikoj filxhanin dhe shanjat,por vetem ishte nje tem qe me interesoj dhe e bera Smile

qfar kafe turke don luna te embel apo te idhet lexo temen tjeter gjithqka per dashuri dhe tregon se qfar personi je,nese e pi kafen e nxet apo te ftoft,te embel apo te idhet,ok ciao kalo bukur kuss luna

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

12Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Mon Mar 31 2008, 02:04

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
MISS bone nje kafe te hidhur,se te embla jemi vete ne Smile

ani moj se nuk din,se i ndihmojme njera tjetres Wink
ishte teme mjaft interesante
ja te lexoj kete tjetren tani engel


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

13Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Mon Mar 31 2008, 02:20

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
O vajza une e dua te mesme kafen, dhe te ngrohte, as te nxehte, as te ftohte, sikur nuk pashe ndonje parashikim per kete forme une he si thoni.

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

14Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Mon Mar 31 2008, 02:22

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ja mi ja,ngopu Smile ke nga te gjitha llojet kafe Razz

neser te shikoj filxhanin Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

15Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Mon Mar 31 2008, 02:27

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
E mire mire dhe ti, ke gjithe keto dite qe vetem genjen, do ta shoh neser do ta shoh pasneser filxhanin oooooooooouuuuuuuuuuuuu do vish ta pime nga nje cigare bashke ti ? ë edhe nga nje gote vere ose shampanje si te duash ti, si thua

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

16Normal Re: SHENJAT NE FILXHAN prej Mon Mar 31 2008, 02:33

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
erdha

une sjelle me vete ti ke pakon me cigare,keshtu qe ja shtrojme nje dore muahabet Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi