Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » POEZI "LEHT DHE VESHTIR"

POEZI "LEHT DHE VESHTIR"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal POEZI "LEHT DHE VESHTIR" prej Tue Mar 18 2008, 04:12

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
LEHT DHE VĖSHTIR


E leht ėshtė qė tė marrėsh vend nė librin e dikujt
Por e vėshtir ėshtė qė tė marrėsh vend nė zemren e dikujt.

E leht ėshtė ti gjykosh gabimet e tė tjerėve
Por e vėshtir ėshtė qė ti njohim gabimet tona.

E leht ėshtė qė tė flasėsh pa menduar
Por e vėshtir ėshtė qė tė mbash gjuhen.

E leht ėshtė qė tė lėndosh dikend qė na don ne
Por e vėshtir ėshtė qė ti shėrosh ato plag..

E leht ėshtė qė ti falėsh tė tjerėt
Por e veshtir ėshtė qė tė kėrkosh falje.

E leht ėshtė pėr tė vendosur rregulla
Por e veshtir ėshtė qė ti zbatosh ato.

E leht ėshtė qė tė ėndėrrosh qdo natė
Por e vėshtir ėshtė qė tė luftosh pėr njė ėndėrr.

E leht ėshtė qė tė qmosh hėnėn e plot
Por e vėshtir ėshtė qė tė shohėsh anėn tjetėr.

E leht ėshtė qė tė marrėsh thua nė gur
Por e vėshtir ėshtė qė tė ngrihesh nė kėmb.

E leht ėshtė qė tė mendosh qė tė pėrmirsohesh
Por e vėshtir ėshtė qė tė ndalėsh sė menduari dhe qė ta vendosėsh atė nė veprim.

E leht ėshtė tė knaqesh me jetėn qdo dit
Por e vėshtir ėshtė qė tė vlersosh qė ėshtė vėrtet e vlefshme.


E leht ėshtė tė premtosh diqka
Por e vėshtir ėshtė qė tė realizosh atė premtim.

E leht ėshtė tė thuash Tė Dua
Por e vėshtir ėshtė qė ta dėshmosh atė qdo dit.


E leht ėshtė ti kritikosh tė tjerėt
Por e vėshtir ėshtė qė tė pėrfshish vetėn.


E leht ėshtė qė tė tregosh fitore
Por e vėshtir ėshtė qė tė pranosh sit ė vėrtet shkatrimin me dinjitet.

E leht ėshtė pėr tė bėr gabime
Por e vėshtir ėshtė qė tė mėsosh nga ato.

E leht ėshtė pėr tė qar pėr dashurin e humbur
Por e vėshtir ėshtė qė ta mbrosh qė tė mos e humbėsh.

E leht ėshtė tė mendosh keq pėr tė tjerėt
Por e vėshtir ėshtė qė tė japėsh mundesin qė tė mos dyshojn.

E leht ėshtė tė marrėsh
Por e vėshtir ėshtė qė tė japėsh.

E leht ėshtė tė lexosh kėtė
Por e vėshtir ėshtė qė tė kuptosh kėtė.

E leht ėshtė tė kesh shoqėrim me fjalėt
Por e vėshtir ėshtė qė ta marrėsh me kuptim.


Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi