Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » POEZI DASHURIE

POEZI DASHURIE

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal POEZI DASHURIE prej Tue Mar 18 2008, 04:14

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Me ta qua nje lule,lule je vet,me ta qua nje puthje nuk te len me flejt....kam deshir te te njoftoj,por ti sme beson....pyete zemren time se ajo teDy zemra jemi nje shpirt e kemi,me mir te vdes se pa ty te mbes,bilbili ne deg sa bukur kendon ja puthesha buzet asaj qe kete e lexon!!

Ta jap si kujtim 100% shpirtin tim,nese shpirti s“te mjafton,ta fali syrin qe per ty loton,me lot ne sy ,me zemer te helmuar mendoj vetem per TY!!

Dy lule vyshken dy lule thahen por une e ti kurr nuk do te ndahemi!!mpuqqqqqqq"te dua shummm""

Kur letrat e tua po i lexoj me fantazi po te dashuroj por tani spo te kam pran me te perqafu dhe me te trergua se sa shum te duuu!!....

Deri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj

Edhe nese vdes me eshtra te vorrit tim ka me ta shkrue ni kujtim ni kujtim me ta shkrue se te kam dashtur dhe prap te due

Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.Kur me fole edita se do te me thuajsh,TE DUA,ket e vrejta nga buzet e tua.

Vetem ti me sheron, derisa vetmija me mundon! Erdhi koha lamtomir met than, ket shenim du me ta lan! Dashurija jon kshtu paska qen, ah kjo ndarja sme perlqen...

Ja Nisa Ket Leter Me Shkru Me Mindil Ne Dor Lotet Ja Nisen Tu Piku Vetem e Dashura Ime Mund Me Kuptu Ajo Ma e Mira...

+1=2 te dua vetem TY!--5+5=10 te dua per JET!--1-1=0 ment mi mora sherro!--Ndaq me plus ndaq me Minus, ndaq Pjestim, ndaq Barazim te dua shum o SHPIRTI IM!!

Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.Athua e dashur ne ket moment ku je?--Te dua me zemer e jo me politik,te dua per jete e jo per praktik

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: POEZI DASHURIE prej Wed Mar 19 2008, 13:40

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
epo,nuk thone kot,dashurija embelsire e hidhur

Pas cdo grindje ne dashuri krijohet bindja,"kur tatepjeten e merr cmendurija,ateher forcohet dashurija"!Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: POEZI DASHURIE prej Thu Mar 27 2008, 21:59

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Nese ti me do, me thuaj te verteten.
Nuk te jap vec zemren, po te jap dhe jeten.
Nese ke zemer, ndaje me mua.
Nese ke fjale, me thuaj " Te Dua "

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

4Normal Re: POEZI DASHURIE prej Fri Mar 28 2008, 01:45

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ZEMRA

I lodhur pėr njė ēast e i zhgėnjyer,
Prej kėngėve, prej ndjenjave tė mia,
Nė zemrėn time thashė po shkoj tė mbyllem,
Larg prej teje, larg nga dashuria!

Hapa shumė e mbylla shumė dyer,
Njė nga njė pas vetes me kujdes.
Nga kujtimi yt, i mallėngjyer,
Njė duhan i vetėm thashė tė ndez.

Krisi lehtė njė portėz e harruar!
Zemra ime dritė u mbush ngado!
Ishe ti! Prush mbaje nė duar,
Ndize the, e kot mos u trishto!


ne kete nate me yje ty po te mendoja
pres nje yll te bjeri nje deshire ta thoja
deshira me e bukur qe kam ne kete
bote te kem afer meje ate qe dua forteai ka qene i vetmi dhe i vetmi do te jet
kete zemren time se merr askush ne jete
e kam dashur gjithnje e gjithnje do e dua
eshte e vetmja gje qe ka vlere per mua


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: POEZI DASHURIE prej Fri Mar 28 2008, 01:49

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ti je engjell e me mbron
ti je drite e me ndricon
ti je gjak ne venat e mia
te ty jeton gjith dashuriati mi bere endrrat realitet
une ty te kam shpirte te kam jete
sme duhet jeta pa tenden dashuri
me mire te vdes se te rri ne vetmi

pa ty nata humbet ndricimin
pa ty dita humbet gezimin
pa ty nuk jetohet kjo jete
e di qe cdo gje do jete e shkreteas tigri ,as luani
as deti,as oqeani
as bota me shume mundime
s“te largon nga zemra ime


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

6Normal Re: POEZI DASHURIE prej Mon Mar 31 2008, 00:11

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Te ndjej ne zemer, kur ti re brenda saj.
Te ndjej ne shpirt, kur s'te kam prane.
Ndjej qelizat ne trupin tim, kur te pershperis.
"Engjelli im"

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

7Normal Re: POEZI DASHURIE prej Mon Mar 31 2008, 01:04

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
sa yje ka nata
s“mundesh t“i numerosh
sa vuaj per ty
s“mundesh ta besosh


sa here bien nata
ti vjen me ledhaton
me shfaqsh ne enderr
dhe dikush me zgjon
por kur syte i hap
e shoh qe je larg
krahet i zgjas
dua hijen t“a kap
Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

8Normal Re: POEZI DASHURIE prej Mon Mar 31 2008, 01:42

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
eeeeeee nice Per ty

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

9Normal Re: POEZI DASHURIE prej Tue Apr 01 2008, 02:55

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Ti je qeraxhiu i zemres time........
Edhe pse e vonon shpesh qerane
Une s'kam qene dhe s'do jem kurre
kurre e zonja te te nxjerr jashte.

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

10Normal Re: POEZI DASHURIE prej Mon Apr 07 2008, 00:34

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
hapi syte e mos i mbyll
ti je diell une jam yll
kur ti qan une behem lot
s“te harroj ne asnjeeren bote
te je nata une jam drita
ti je jeta qe te prita
Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

11Normal Re: POEZI DASHURIE prej Fri Mar 06 2009, 23:17

ēka....?
-ēka fitova une qe u dashurova ne ty?
-ēka fitova tjeter perveq lotet ne sy
-ēka fitova une qe ne ty jam dashuru
-ēka tjeter fitova veq zemren e helmova
-por ti ēka fitove perveē se u krenove
-qe te dy njesoj asgje nuk fituam
-veq se zemrat tona shum "U HELMUAN"
=Udhekryqi=
-Jam ne udhekryq e nuk di nga te shkoj?
majtas apo djathtas s'arrij ta kuptoj
nese bej udhe majtas kam frik qe gaboj...
po edhe djathas me than se nuk duhet te shkoj!
veq nje zgjidhje mbetet e Zoti te me ndihmoj
dhe une do te nisem ku ai te me tregoj....

Shiko profilin e anėtarit

12Normal Re: POEZI DASHURIE prej Thu Jul 02 2009, 02:40

Bukur shume. LuNa, Kejsi, magi!

Shiko profilin e anėtarit

13Normal Re: POEZI DASHURIE prej Thu Jul 02 2009, 02:48

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.

Kjo nuk eshte thjesht shkrim por eshte e verteta
Źshte diqka qe se dija por ma mesoi jeta
I mesova te gjitha kur mu shfaqe ti
Jam njeriu me i lumtur tjeter asgje nuk di

Rob ne val te oqeanit qe me shpejtesi me rrembeu
Ma mori zemren por nuk ma theu
Per mua ky oqean ishte dhunti
Sepse oqeani ishe ti.

Shiko profilin e anėtarit

14Normal Re: POEZI DASHURIE prej Thu Jul 02 2009, 02:55

NESE DASHURIA DO TE KISHE DY EMRA; UN DO TE ISHA SHPIRTI E TI ZEMRA UNE SHPIRTIN DO TA NDAJA ME TY QE NE ZEMER TE QENDRONIM TE DY. nm.

Shiko profilin e anėtarit

15Normal Re: POEZI DASHURIE prej Mon Oct 12 2009, 08:22

GRUMBUJ KUJTIMESH
RRJEDHIN NĖPĖR MOTE
PREJ ZEMRĖS TIME
DERI TE ZEMRA JOTE.

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi