Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Vendosja e RAM Memory ne pllak te PC suaj

Vendosja e RAM Memory ne pllak te PC suaj

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Vendosja e RAM Memory ne pllak te PC suaj prej Tue Mar 18 2008, 10:22

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Instalimi i RAM Memoryes
Shkojm edhe me nje tutorial te thjesht, kete here per instalimin e RAM memorjes.

FillojmHapi 1

-Nxire kompjuterin nga RrymaHapi 2

- Gjeji slotet (vendet) e RAM memorjes dhe hapi drynat ne te dyja anet
Hapi 3


- Vendose RAM memorje ne slot duke i pasur Pinat te poshte. Krahasoje prerjet e slotit me ato te RAM.
Hapi 4


- Tash vendose RAMiN slot duke e shtyrė te posht derisa te mbyllen drynat.

Hapi 5


-Dhe keshtu duket kur te vendoset RAMIMundet me ndodh qe gjate vendosjes se RAM ne vendin e vet ekziston mundesia me vendos mbrapsht prandaj KUJDES!


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi