Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Shpat Kasapi-adhurues i alkoolit

Shpat Kasapi-adhurues i alkoolit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Shpat Kasapi-adhurues i alkoolit prej Mon Mar 24 2008, 01:46

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nuk dimė nėse realisht ėshtė adhurues i alkoolit, por nė kėngėn e tij tė fundit Shpat Kasapi shfaqet tėrėsisht i dhėnės pas pijes. “Sonte do tė pi”. Ėshtė kjo kėnga, qė kėngėtari nga Maqedonia ka prezantuar kėto ditė nė kanalet muzikore shqiptare. Edhe pse ritmet me tė cilat vjen kėtė radhė nuk janė shumė larg rrymave me tė cilat jemi mėsuar ta dėgjojmė zakonisht, duket se nė performancė dhe nė tekstin qė kėnga sjell, e prezanton Shpatin ndryshe. Si gjithmonė i rrethuar nga femrat, por tashmė jo melankolik.
Kėnga ka njė tekst tė gėzueshėm, ku pija dhe alkooli nuk janė zgjedhje tė dėshpėrimit, por tė gėzimit. Gjithashtu ajo qė vihet re nė klipin e ri tė kėngėtarit ėshtė ndryshimi i imazhit tė tij. E ndėrsa vazhdon tė ketė pothuajse tė njėjtin stil veshjesh, kėtė radhė Shpati ka ndryshuar modelin e flokėve, duke preferuar baluket pak mė tė gjata dhe tė hedhura disi mbi ballė, ndėrsa ka vendosur ta shkurtojė paksa gjatėsinė e flokėve pas.
Edhe pse skena i kėrkon vazhdimisht ndryshimet, pėr Shpatin qė ėshtė tepėr i kujdesshėm pėr pamjen e tij ndoshta ky nuk ėshtė imazhi mė i mire, me tė cilin fansat e kanė parė. Ose ndoshta ekrani nuk ka mundur tė pėrcjellė me vėrtetėsi imazhin e tij tė ri.
Gjithsesi i cilėsuar si njė prej meshkujve mė simpatikė tė muzikės dhe veēanėrisht me shumė fanse femra, dyshojmė qė ato do tė vazhdojnė tė jenė tė dashuruara pas tij. Mbase edhe vetė kėngėtarit tashmė mund tė mos i interesojė shumė ky fakt, sidomos kur flitet se e ka gjetur dashurinė e jetės. Pas fjalėve pėr lidhjen me njė modele shqiptare nga Durrėsi, nė faqet rozė tė gazetave do tė pėrflitej njė tjetėr marrėdhėnie e tij. Ajo me modelen shqiptare nė SHBA, Afėrdita Dreshaj. Njė lidhje, tė cilėn vetė modelja e ka pranuar pėrpara pak kohėsh.
E megjithatė pushimet nė Egjipt me kėngėtaren dhe kolegen e tij Rovena Stefa hodhėn njė hije dyshimi nė lidhje me marrėdhėniet rreth tyre. Cilado qoftė e vėrteta, ka ardhur momenti, qė Shpati tė ndjehet i gėzuar dhe tė pijė.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi