Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » DROGA

DROGA

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal DROGA prej Sat Mar 29 2008, 07:16

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
TEMA: DROGA VETVRASJE E VETVETES
DHE
DROGA PJES E JETES SE TE RINJEVE

Droga fillon te konsumohet per shkaqe te ndryshme.Disa e perdorin ne shoqeri,disa per hajagre,disa prej problemeve te shumta,qe te ikin nga kurioziteti e disa nga realiteti.E gjith kjo fillon nga e vogla tek e madhja.E nese nuk ke kujdes dhe e humb kontrollin shum leht mund te devijosh ne nje rrug te quajtur "pa kthim".
Qka te bejm qe te ndalojm ate?
Nje numer bukur i madh e konsumojn drogen duke marr parasysh shkaqet qe permenda me lart.Mirpo askush nuk eshte i vetdijeshem se ku te qon ajo.Droga eshte vetem kenaqsi momenti e cila sjell pasoja efektive dhe te renda.Sot nuk do te varesh nga ajo as neser por pas nje kohe.Por kur deshiron te kthehesh mbrapa ather do te jesh shum larg.Dikush thot " nje jet e kemi" dhe fakt eshte kjo,por ket jet qe kemi nuk do te thot qe duhet ta keqperdorim por ka edhe menyra tjera per tu kenaqur.Ather mesazhi im per fund per rinin eshte" Mos merrni bardh per me pa zi por gjeni nje rrug qe pasqyron paqe dhe lumturi".

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: DROGA prej Mon Mar 31 2008, 01:24

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
droga,nje kenaqesi e perkoheshme dhe nje vuajtje e perhershme Sad


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: DROGA prej Mon Mar 31 2008, 01:38

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Me vjen shume keq per ato persona qe marrin droge, po te kisha mundesi do ti ndihmoja me gjithe shpirt qe te hiqnin dore prej saj, dhe te shfrytezonin kenaqesite e tjerat qe na ka dhuruar jeta.

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi