Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Diskutime Shoqërore » Gjithqka per Dashuri

Gjithqka per Dashuri

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Gjithqka per Dashuri prej Sat Mar 29 2008, 07:19

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Akrepat e ores
01:05 deshironh te jesh e tij
02:10 keni takim
03:15 nuk deshiron met lan
04:20 deshiron te pajtohesh
05:25 deshiron puthje
06:30 ka takim me tjetren
07:35 te ka deri ne vdekje
08:40 nuk mundet pa ty
09:45 mendon se ke tjetrin
10:50 do tju njoftoj me familjen
11:55 dikush do tju hyj ne pun
12:00 eshte aventurist
13:05 nje zeshkan mendon per ty
14:10 do te delni ne shetitje me te
15:15 do tia arrish qellimit
16:20 nuk mundet pa ty
17:25 se shpejti do te shiheni
18:30 mendon me u nda
19:35 I pelqejn buzet e tua
20:40 vuan per dashuri
21:45 eshte elegant
22:50 e ka marr malli per ty
23:55 ju don per interes
24:00 jeni qift per merakQfar thon ditet e javes?
E hene:te shpreh dashurin
E marte:lajm I mir
E merkure: I lutet zotit qe ti mi dasht
E ejnte: do te kujton
E premte:visit
E shtune:dhurat
E diele: te therret me dal

Qfar thon ditet e muajit
1 qetsi shpirterore
2 do te vereni diqka te re
3 hidherim
4 gezim
5 do te telefonon
6 dhurat
7 vizit nga shoqja juaj
8 te enderron
9 puthje
10 dashuri
11 vizit e kendshme
12 eshte besnik
13 semundje
14 lajme te reja
15 mendon met puth'
16 leter
17 te ka enderruar
18 shpres
19 urrejtje
20 falenderim
21 pasuri
22 ai ka shpirt t emir
23 disponim I vertet
24 te kerkon kalim
25 takim
26 sot nuk eshte I disponuar
27 sot do te jeni te lumtur
28 do te behet I mir
29 martohesh me ate qe e don
30 te lut te mos ndahesh nga ai
31 sdo te keni fat


Nese e pin me nxitim kafen sa te djeget goja eshte nervoze ,e pa deshirueshme,e tmerrshme.
Nese e derdh kafen eshte femer e destinuar,plaket para kohes.
Nese e len mu ftoft kafen eshte e sigurt,teper romantike.
Nese e deshiron kafen e idhet eshte mendimtare,femer energjike.
Nese e puin kafen me shum sheqer deshiron jet te lumtur,lakmon zbavitje


Puthja ne ball- ju adhuron
Nese nje djal ta kap faqen- thot se te putha met vertet
Puthja ne dor- ju respekton
Puthja ne faqe-shoqeri
Puthja ne qaf-ju dashuron
Puthja ne sy- mirsjellje
Puthja ne gjuh- mirsjellje te puth vetem ty.
Puthje e leht ne buz- shoqeri dhe besnikri
Puthje e tepruar- te don me zemer
Puthja e vertet zgjat 1-2 min
Nese ta shtrengon doren- do te jet vetem me ty
Kur kafshon buzen e vet- te enderron
Mbyllja e zyve- tregon se te don,smundet pa ty
Shikimi I gjat ne sy- te don


A thua me don?
1 ME VON DO TE DON
2 SHUM
3 TE DON SE JE E KUJDESSHME
4 PO
5 TE SIMPATIZON
6 PO MOS
7 NE JET TI JE E VETMJA PER TE
8 ME TE VERTET
9 TRANOHET MAS TEJE

QFAR MENDON PER TY?
1 VAJZ E SJELLSHME
2 SE JE XHELOZE
3 MENDON MES MU NDA
4 BESNIK
5 TERHEQESE
6 FRAJERIC
7 ME KALU JETEN SE BASHKU
8 MENDON PER MARTES
9 E MENQUR

KU E SHIHNI ME SE SHPESHTI?
1 PARA SHKOLLES
2 PREJ DRITARES
3 QDO KUND
4 DUKE SHKUAR NE SHTEPI
5 NE AUTOBUS
6 NE QDO HAP
7 NE PARK
8 NE HYRJE TE SHKOLLES
9 TE STACIONI
10 NE INTERNET

A KA DASHNORE?
1 JO
2 E KA FSHEHURAZI
3 NDOSHTA DO TA THOT MEVON
4 TE DON VETEM TY
5 NUK KA EDHE NUK DO TE KET
6 I KA DISA
7 PO E KA
8 NUK DON ASKEND POS TEJE
9 E KA PASUR
10 NUK KA
11 SHOQEN TENDE ME TE MIR
12 PO POR E KA PERKOSISHT

QFAR MENDIMI KA NDAJ TEJE?
1 SE JE VAJZ TERHEQESE
2 MET MASHTRU
3 ME KALU ME TY
4 PER SPORT
5 MENDON ME KALU SERIOZISHT
6 ME QEN SE BASHKU TER JETEN
7 DASHURI SERIOZE
8 FRAJERIC
9 TRANOHET PER BUKURIN QE KE

QKA E TERHEQ ME SE SHUMTI?
1 KEMBET
2 FLOKET
3 NE PERGJITHSI
4 SYT
5 TRUPI
6 SJELLJET
7 GOJA
8 BUZQESHJA
9 DHEMBET
10 BUZET

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Sat Mar 29 2008, 07:20

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Qfar thot shkronja e par e emrit
A te don por nuk qfaqet ndaj teje
B te simpatizon
C ka koh qe eshte ftohut nga ti
Ç te shef duke u kthyer nga shkolla
D gjithmon doni te jeni te lumtur
DH te urren mbas shpine
E me von mendon seriozisht
Ë e shef ne korze
F eshte besnik
G mos prano se eshte serioz
GJ eshte njeri simpatik
H eshte duke ju percjellur
I I pelqejn kembet e tua
J e ka kapur dashurija
K ka shkuar pa te lajmruar
L I pelqen stili yt
M ka menduar heret per ty
N jeni te pershtatshem
NJ e genjen vetveten
O I pelqen vallzimi yt
P do martoheni dhe do te jeni te lumtur
Q te duket se te don port e mashtron
R te don por mos
S gjithmon deshironi te jeni te lumtur
SH keni dasht pa hajgare
T duaje se je ne rrug t emir
U eshte besnik dhe te percjell
V gjithmon ne jet jeni te gezuar
X deshiron te jesh serioze
XH s'te don
Y rrethi nuk ta pelqen
Z mendon se jeni e shqetsuar
ZH mos kthe shoqeri ne dashuri
LL eshte njeri I mir


TESHMJA
12:12 KERKON TE JESH E FEJUARA E TIJ
12:01 DO TE MARRESH PJES NE NJE PASURI TE PAPRITUR
13:30 DO TE TELEFONON
13:20 DO TE PUTH SOT
14:30 TRADHTI NGA DIKUSH
15:30 TE PELQEN
15:45 TO TE KERKOJ TAKIM
16:30 NUK KA GUXIM TE AFROHET
16:50 TE DON DIKUSH NE SHOQERI
17:20 I PELQEJN FLOKET TUAJA
17:50 DO TE JESH E SEMUR
18:30 DO TE JESH E LUMTUR TER DITEN
18:17 DO TE KESH HAKMARRJE
19:30 NJE LUMTURI E DYFISHT
19:50 DO TA DUASH NJE DJAL ME SHKRONJEN A
20:30 E SHEF QDOHER NDOSHTA EDHE NGANJEHER
20:50 DESHIRON TE BEJ TE LUMTUR
10:30 DO TI PUTH BUZET

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

3Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Sat Mar 29 2008, 07:20

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Fjala Te Dua ne 100 Gjuhe te huaja:

English - I love you
Afrikaans - Ek het jou lief
Albanian - Te dua
Arabic - Ana behibak (to male)
Arabic - Ana behibek (to female)
Armenian - Yes kez sirumen
Bambara - M'bi fe
Bangla - Aamee tuma ke bhalo aashi
Belarusian - Ya tabe kahayu
Bisaya - Nahigugma ako kanimo
Bulgarian - Obicham te
Cambodian - Soro lahn nhee ah
Cantonese Chinese - Ngo oiy ney a
Catalan - T'estimo
Cheyenne - Ne mohotatse
Chichewa - Ndimakukonda
Corsican - Ti tengu caru (to male)
Creol - Mi aime jou
Croatian - Volim te
Czech - Miluji te
Danish - Jeg Elsker Dig
Dutch - Ik hou van jou
Esperanto - Mi amas vin
Estonian - Ma armastan sind
Ethiopian - Afgreki'
Faroese - Eg elski teg
Farsi - Doset daram
Filipino - Mahal kita
Finnish - Mina rakastan sinua
French - Je t'aime, Je t'adore
Frisian - Ik h鈒d fan dy
Gaelic - Ta gra agam ort
Georgian - Mikvarhar
German - Ich liebe dich
Greek - S'agapo
Gujarati - Hoo thunay prem karoo choo
Hiligaynon - Palangga ko ikaw
Hawaiian - Aloha Au Ia`oe
Hebrew - Ani ohev otah (to female)
Hebrew - Ani ohev et otha (to male)
Hiligaynon - Guina higugma ko ikaw
Hindi - Hum Tumhe Pyar Karte hae
Hmong - Kuv hlub koj
Hopi - Nu' umi unangwa'ta
Hungarian - Szeretlek
Icelandic - Eg elska tig
Ilonggo - Palangga ko ikaw
Indonesian - Saya cinta padamu
Inuit - Negligevapse
Irish - Taim i' ngra leat
Italian - Ti amo
Japanese - Aishiteru
Kannada - Naanu ninna preetisuttene
Kapampangan - Kaluguran daka
Kiswahili - Nakupenda
Konkani - Tu magel moga cho
Korean - Sarang Heyo
Latin - Te amo
Latvian - Es tevi miilu
Lebanese - Bahibak
Lithuanian - Tave myliu
Malay - Saya cintakan mu / Aku cinta padamu
Malayalam - Njan Ninne Premikunnu
Mandarin Chinese - Wo ai ni
Marathi - Me tula prem karto
Mohawk - Kanbhik
Moroccan - Ana moajaba bik
Nahuatl - Ni mits neki
Navaho - Ayor anosh'ni
Norwegian - Jeg Elsker Deg
Pandacan - Syota na kita!!
Pangasinan - Inaru Taka
Papiamento - Mi ta stimabo
Persian - Doo-set daaram
Pig Latin - Iay ovlay ouyay
Polish - Kocham Ciebie
Portuguese - Eu te amo
Romanian - Te iubesc
Russian - Ya tebya liubliu
Scot Gaelic - Tha gra\dh agam ort
Serbian - Volim te
Setswana - Ke a go rata
Sindhi - Maa tokhe pyar kendo ahyan
Sioux - Techihhila
Slovak - Lu`bim ta
Slovenian - Ljubim te
Spanish - Te quiero / Te amo
Swahili - Ninapenda wewe
Swedish - Jag alskar dig
Swiss-German - Ich lieb Di
Surinam - Mi lobi joe
Tagalog - Mahal kita
Taiwanese - Wa ga ei li
Tahitian - Ua Here Vau Ia Oe
Tamil - Nan unnai kathalikaraen
Telugu - Nenu ninnu premistunnanu
Thai - Chan rak khun (to male)
Thai - Phom rak khun (to female)
Turkish - Seni Seviyorum
Ukrainian - Ya tebe kahayu
Urdu - mai aap say pyaar karta hoo
Vietnamese - Anh ye^u em (to female)
Vietnamese - Em ye^u anh (to male)
Welsh - 'Rwy'n dy garu di
Yiddish - Ikh hob dikh
Yoruba - Mo ni fe

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

4Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Sat Mar 29 2008, 07:21

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
sms dashurije


I dashur!
tani ndodhem ne spital,
mos te vij cudi.
Mjeket me thone se:
kam 1 semundje te pasherueshme ne zemer,
dyshojne se je ti!

Nje keshille: Ki kujdes.
Nje kerkese: Mos ndrysho.
Nje deshire: Mos me harro.
Nje genjeshter: Nuk te dua.
Nje te vertete: Me mungon.
Trego tani ti, cfare po mendon?!

Godite zemren time sa te kesh fuqi,
por kudjes mos vritesh
se atje je dhe ti .

Me prit sonte ne enderr,se do te vi...
por mos u tremb flej perseri!
Zdo te trokas ne der,as nuk do te zgjoj,
por do te puthi leht ,
dhe prap do te shkoj!

Prano nje puthje me plot deshir,
si pershendetje per naten e mir.
me shpres ne ender do te pres,
se deri neser mund te vdes
vetem si kujtim puthja le te mbes

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

5Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Sat Mar 29 2008, 07:22

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
UN PER TY, TI PER MUA
C'FAJ KAM SE TE DUA
TI PER MUA, UNE PER TY
KUSH TI KA SHKRUAR ATA SY
UNE TE SHKRUAJ, TI ME SHKRUAN
NE FUND NE U DASHURUAM.

SHUME E BUKUR DITA QE TE TAKOVA
ME TY U DASHUROVA
TE GJTHA PARET I HARXHOVA
POR TY TE FITOVA .

Duroj c'do perbuzje, fjale e mallkim
Duroj c'do dhembje, vuajtje, zhgenjim
Duroj c'do frike, bertitje, lot
Duroj c'do rrahje zemre fort.
Duroj gjithcka qe ti sjell tek une
Sepse te dua shume!

Une gota dhe ti vera
Une zemra dhe ti gjaku
Une vjeshta ti pranvera
Une varka dhe ti lumi
Une enderra dhe ti gjumi!

red 4 red,
red 4 blood,
blood 4 heart,
heart 4 love,
love 4 u,
u 4 me,
me is u and i love u!

mendja ime kudo fluturon.
kudo jeton
por di se zemra ime vetem ty
te dashuron!


Love is the name
Sex is the game
Forget the name and
Play the game .

kam frike te them : Te dua
sepse nese e fut ne zemer
nuk do te jetosh dot pa mua .

zemra ime tull zemra jote llac
dashuria jone si pallat 15-katsh .

Sa e bukur Jeta kur di si jetohet,
sa e bukur Nata kur me ty kalohet,
sa e bukur Puthja nga Buzet e tua!
ti je shpirti im e une shume TE DUA .

Afrohu, ne sy veshtrom,
me duart e tua floket ledhatom
Ajo mbremje e bukur dikur
eshte sekreti yne, mbuluar me gure.
afrohu, me puth, fort me shtrengo
e deshiroj , te dua, e di, me do!

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

6Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Mon Mar 31 2008, 02:16

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Nese e deshiron kafen e idhet eshte mendimtare,femer energjike.


upsss,kjo qenkam une

MISS
nje lule per ty sepse dhe vete je nje rosse e vertet


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

7Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Mon Mar 31 2008, 02:50

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Nese e len mu ftoft kafen eshte e sigurt,teper romantike.
Nese e deshiron kafen e idhet eshte mendimtare,femer energjike.


heheheeeeeee une jam midis ketyre te dyjave " romantike , energjike " u kenaqaaaaaaaaaaa

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

8Normal Re: Gjithqka per Dashuri prej Tue Apr 01 2008, 00:48

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ahahahaah kejsi
kenaqu ti,u kenaqsh tere jetes


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi