Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Diskutime Shoqërore » SIMBOLE TE ENDERRAVE

SIMBOLE TE ENDERRAVE

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Sun Mar 30 2008, 00:58

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
LIBRA E ENDERRAVE

SIMBOLET APO SHENJAT QE I SHINI NE ENDERRENGJULLI - mbrojtje

MOLLA-MOLLAT – planet po vin

REZERVAR- rezervari I plot tregon perparim. I zbrazet dobsim en para.

ARUSHA – nje shok I pakendeshem do tju ndihmoj, nese silleshm mir tek ai ajo.

BLETA – nje pun plot sukses,te suksesshme.

ZOGJET – nese fluturojn lart, fat te mir. Nese fluturojn posht, fat te keq. nese kendojn, sukses.

ANIJA – nje udhtim me fat.

LIBRA – shikim apo arritje e mir ne dituri e njohuri.

BUKA – te qenurit mir ne menyr materiale.

URA – nese e kalon, zgjedhje e nje problemi.

KABINA – pensioner I qet.

KALENDAR – humbje e parakoshme,perkosisht.

MACA – dikush I dashur ka nevoj per kujdes, ose shum shpejt do te kerkoj vemendje.

KARRIK – nderrim pune.

DJATH- fitim(dobi), perfitim.

CIGARE – komoditet,qetsi, pasqyrim, perparim.

GAFORRE - ndarje.

BANKA,TAVOLINA- nese dikush po punon ne tavolin, it tregon qe dikush duhet te kaloj koh jasht shtepis. Nese tavolina eshte e that, tregon ndryshime ne pun.

QENI- qetesi ne kohet qe po vin.

SHOTA – dikush po reagon ne menyr anonime.

VEZET - bollyk.

PESHQIT- permbi uj, bollyk dhe pasuri. Nese peshqit rrin en fund rrezik. Peshqit gjithmon tregojn shtatzani.

FLAMURI – ndryshime,sukses.

FRUTAT – bollyk(fitim).

LOJTAR - nese dikush humb,mir. Keq nese dikush fiton.

HUDER – liri nga brengat shum shpejt.

GOTA – nese esht thyer sukses, tregon sukses. Nese esht e zbrazet tregon ankth,shqetesim.

DHI – paqendrushmeri ne lidhje dhe pun.

DIPLOMIM – nje faz e re e jetes po fillon.

KARKALEC,KARCYLL- humbje.

GITAR – deklarim (shpallje) e dashuris.

ARM – mashtrues fitimi. Mendoj serish planet.

VETMITAR- duhet te sjell qetsi ne jeten e dikujt.

KALI – me litar apo I mbyllur, tregon nje shpirt te kufizuar. Nese qendron ne fush apo livadh, dituri dhe shoqeri.

SHPIJA – jet ne shtepi, tregon nje shtepi ne te ardhmen. Nese dikush enderron shtepin em drita mbrenda apo tym nga ogjaku, dikush deshiron te jetoj vetem. Shtepi e zbrazt tregon dikend ne vetmi

QELSI – shans per fitim te dituris.

PUTHJA – tradhti apo tradhti vetvetes.

THIKA – le inatin anash,mbrapa shpines.

LLAMPA – behu kursimtar,I matur.

KOFERA – nje levizje e re ndoshta te nje shtepi e re.

PASQYR - tradhtil.

MAJMUN – dikujt afer zduhet tiu besosht.

KEPURDHA – jet te gjat dhe mbrojtje.

MUSTARDE – perseri problem.

HUT- mos nis diqka te re ne diten e neserme.

PALLAT – nje dhimbje e shkakruar nga krenaria.

STILOLAPS- nje shans e re apo propozim.

LOJ ME LETRA – fat ne ortakri.

PULL POSTARE – do te gjesh shum shpejt, nje shok/shoqe te fuqishem.

BURG – nese hyn, breng. Nese del apo ik, sherim nga depresioni.

LEPUR nese I bardh apo I perhimt, shoqeri, ortakri, sukses. Nese I zi, rren dhe mos sukses.

SHTERPI,SHTERP - pergojim, tradhtar.

UNAZ- pajtim.

GERSHER - grindje.

QELBES,QELBESIR – mos e gjyko keq veten as shokun tend.

GJARPRI – dikush ka inat ndaj teje.

BORA – behu I vertet me brendesin tende, edhe nese ajo te le vetem.

MARIMANGA – do te kesh nje ta ardhme positive sin e menyr shpirterore ashtu edhe fizike.

KAPSE LETRASH – I lidhur me nje person qe esht ne pytje.

MJELLMA – sukses I madh.

LETRAT TAROT – mister qe pritet apo sekrete.

QAJI – nje jet te lumtur dhe te organizuar, pasuri e mir nga larg.

DHEMBI- nese te bin dhembet tregon se dikush ka veshtirsi. Benu I durimshem dhe fol vetem kur ki me fol; fjlaet tua mund te humbin kile(pesh).

TELEFONI- nje lajm I keq. fat I keq, fat I keq ne financa .

KULLA – nje ndryshim I vrullshem duhet te pësoj.

PEMA – nese kalon neper pyll, dikush gjen vullnetin dhe qellimin e jetes. Nese kalon tatpjet pemeve, sukses. Nese fillojn te biet fletat e pemeve, fillim I ri. Nese she shum peme(lisa), rrezik nga dikush.

QADRRA- qendrim en shoqeri, mbrojtje.

UFULLA - xhelozi.

VULLKANI - adventure, passion.

ZITI- nese muri esht me gur, je afer suksesit te vetvetes. Nese uji bosh, merri per baz problemt tuaja.

UJI- nese uji hec, si lumi apo liqeni, tregon romanc. Nese uji esht I vrazhde, dikush sesht I sigurt per ndjenjat e dikujtnese ka peshqi ne uj, bollyk dhe kreativitet.

ARMET – te jesh roje (mbrojtje).

UISKI – nje jet te lumtur dhe aktive

VEN- nje mosh te lumtur.

KRIMB – I len brengat (merzit)anash.

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Sun Mar 30 2008, 01:03

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
101 RREGULLA APO TRIKA PER SPJEGIMIN E EDNERRAVE

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

3Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Sun Mar 30 2008, 23:28

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
O Miss Adelina po qenke e papame mi vajze me keto parashikimet e gjithckaje.

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

4Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Mon Mar 31 2008, 01:49

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
LLAMPA – behu kursimtar,I matur.

eh,kete e shikoj pothuajse cdo nate po,ku mund te kurseje nje femer aman Smile
eh,paret i hajrxhojme,s´ka ilac qe na sheron WinkKejsi shkruajti:O Miss Adelina po qenke e papame mi vajze me keto parashikimet e gjithckaje.

na sjelle risit Adelina dhe na ik,,,Sad

Adelina,te flm


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

5Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Mon Mar 31 2008, 02:25

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
hahah sps un vetem vendos teme nuk i bej vet,i perkthej nga gjuha angleze ne shqip,sepse kam shum pak tekste shqip ne net... ciao kuss

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

6Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Mon Mar 31 2008, 02:38

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
MISS,flm per mundin qe jep

po ti mi dreq ketu qenke dhe nuk behesh e gjalle fare


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

7Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Tue Apr 01 2008, 07:35

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
ahhahahah akoma skam msu se shkojn punet me ket forum,se di se kur tju gjej online dhe kur te jap pergjigje kur ti dhe kejsi jeni ketu Smile

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

8Normal Re: SIMBOLE TE ENDERRAVE prej Tue Apr 01 2008, 19:53

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Ke te drejte Adelina.
Nese vjen paradite ketu atehere mua me ke andej nga temat shoqerore me teper, mire Miss, hajde se po te presim.

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi