Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Fjalori Shqip-Italisht ( botimi i fundit )

Fjalori Shqip-Italisht ( botimi i fundit )

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Fjalori Shqip-Italisht ( botimi i fundit ) prej Sun Mar 30 2008, 23:42

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e[b]Fjalor Shqip - Italisht (botimi me i fundit) hahahahahaaaaaa]hajde makine hajde - vieni macchina vieni
k*qe kandari - coglione di bilancia [/size]

]meqe ra fjala.. - visto che e' caduta la parola.. [/size]

o derebardhe - o porta bianca [/size]

lumemadhe - fiume grande [/size]

pike e zeze! - punto nero! [/size]

djath i ndenjur - formaggio seduto [/size]

ha shqip apo nuk ha shqip ti? - mangi l'albanese o non mangi l'albanese te? [/size]

s'ke dy pare mend! - non hai due soldi di cervello! [/size]

Ti qenke foli murit.. - tu sei chiama il muro [/size]

me beni nje b*the vend - fattemi un culo di posto [/size]

do te marr ne telefon - ti prendo in telefono [/size]

]rob zoti - prigioniero di Dio [/size]

mos i lut bythen atyre.. - non pregare il culo a loro.. [/size]

]katundar hesapi - contadino il conto [/size]

e di ca te punoj apo jo? - lo sai che ti lavoro o no? [/size]

me jep nje mendje! - dammi una mente! [/size]

do nje dru te mire? - vuoi un buon legno? [/size]

]vari lesht! - appendi i pelli! [/size]

na fike deren! - ci hai spento la porta! [/size]

secili sheh b*then e vet vella! - ognuno guarda il proprio culo fratello! [/size]

nuk te ndjek gjermani prapa! - non ti corre il tedesco dietro![/size]

u be deti kos - e fatto il mare yogurt[/size]

mere me long se mishi mbaroj-prendi il sugo perche il carne e finito.[/size]

]jam i rrahur me vaj e uthull - sonno picchiato con oglio e accetto[/size]

]Ti ke ikur per lesh : Sei andato per lana [/size]

S’ma vare fare : Non me la pendi per niente[/size]

mos me bej numra se te pikturoj ne mur - Non mi fare numeri che ti dipingo nel muro; [/size]

Iken dritat -sono andati via le lucci[/size]

Po[/size] pres nje shok -Sto tagliando un amico

]Kesaj i thone kalova lumin te dhjefsha kalin – questo vuol dire passato il fiume va fa n'culo il cavalo[/size]

]Fine:[/size]
[/size]


[/b]

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e


[size=9]Fjalor Turk.


>homoseksual: sum sevda

>Pasaportė- Kurbet defter

>President- Kolltuk pasha

>Teleskop- Sehir hava

>Emigrant- Sikter milet

>Dhembje koke- Tepelek siklet

>Ndihmė ekonomike- Fukarallėk sevap

>Autostradė - Hyxhym xhade

>Shqiponja - Turbo bylbyl

>Demostrata - Kallaballėk gjullurdi

>Eklips i diellit ? Biēim aksham

>Zezak - Katran milet

>Fundi i botes - Dynja qamet

>Boksier - Dajak usta

>Grataēielė - Xhamllėk kala

>Bankier - Dallaver qatip

>Gay - Biēim hanėm

>Kompjuter - Qerrata dollap

>Kallashnikov - Batėrdi dyfek

>Impotencė - Qejf meazallah

>Altoparlant - Muhabet oturak

>Rrojtore - Mustak hata

>Karate kid - Pehlivan evlat

>Trimėritė e Herkulit - Tangėrllėqet e Hekuranit

>Ekspert i huaj nė fushėn ekonomike - Jabanxhi usta hesap mejdan

>Marrėveshje paqeje - Rehat ujdi

>Psikiatėr - Budallallėk heqim

>Pediatėr - Mistrec heqim

>Kinema - Kallaballek sehir

>Seks - Qejf marshallah

>Dėshirė seksuale - Qejf ishallah

>Orgji- Kallaballėk lezet

>Seks oral- Poēkallari bereqet

>Lajmet e mbrėmjes - Aksham haber

>Gazetė - Maskarallėk qitap

>Burg - Edepsėz xhehnem

>Qeveri - Edepsėz xhehnet

>Film porno - maskarallėk sehir

>Trangull - Jeshil dajak

>Aeroplan - Bin Laden Hava

>Cigare - katran duhan

>Printer - Hazėr defter

>Sekretaria telefonike - Hazėr xhevap

>Diarré - Mender siklet

>Robocop - Teneqe xhandar

>Radio - Aheng dollap

>Gjarpėr - Llahtar ushkur

>Doganier - Shejtan hesap

>Diskotekė - Gjullurdi bodrum

>Regjistėr notash - Mynxyrė defter

>Nxėnės - Medrese qyqar

>Letėrnjoftim - Surrat tapi

>Plazh - Maskarallėk dynja

>Mbrėmje festive - Aksham aheng

>Celular - Muhabet hava

>Lavatriēe - Gjullurdi kazan

>Shtėpi publike - Han birinxhi maskarallek qamet

>Shirit manjetofoni - Aheng ushkur

>Proletarė tė gjitha vendeve bashkohuni - Bytyn dynja, hyxhym milet

>Bllok shėnimesh - Hesap defter

>Amnisti ? Satėr pishman

>Frigorifer - Kallkan dollap

>Shėrbim 24 orėsh ? 24 sahat hyzmet

>Profesor - Medrese delenxhi

>No comment - Hiē muhabet

>Intrigė e dashuri - Sherr & sevda

>CD - Aheng tepsi

>Prezervativ - Shyqyr llastik

>Penallti - Serbes yxhym

>Mashkull qė bėn striptease - Jazėk efendi

>Film erotik - Sevda sehir

>Rroba banjo - Lemeri benevrek

>Ftesė pėr darkė - Qyl pilaf

>Tregti mallrash tė vjedhura - Arnaut pazar

>Grek - Jazėk milet

>Italian - Gallatė milet

>Serb - Kopuk milet

>Amerikan? Gjullurdi milet

>Veteriner- Hajvan heqim

>Spirancė- Bulldum ēengel

>Vetėvrasje- Penxhereh bulldum

>Shesh lufte - Kasaphanė mejdan

>Shqipėria nė periudhė tranzicioni - Ēorap vatan

>Titanik - Qamet vaporr[/size]

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/ebela,me kete fjalor shkoj si te duash ne ITALI


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi