Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » DASHURIA

DASHURIA

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal DASHURIA prej Tue Apr 01 2008, 23:54

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
NJE ENGJELL DHE NJE DJALL U TAKUAN
DHE PER ĒUDI U DASHURUAN.
POR SI NDODHI VALLE;
U BE DJALLI ENGJELL APO ENGJELLI DJALL??Fjale e embel,e bukur dhe e mbushur me plot mistere eshte dashuria.
Nje ndjenje e paster,e sinqerte,e mahnitshme kur respektohet nga
vajza dhe djali.Eshte e paster si debore mali dhe delikate porsi kristali.
Eshte ndjenja me magjike qe njeriut i jepet ta jetoje.Kur ajo eshte
e forte,asnje s'mundet ta coptoje.Nese ajo behet nje themel i hekurt
per shtepine atehere kjo ndertese do te jete me e hijshmja,e larta dhe e mrekullueshmja.
Brenda saj do te mbizoterojne tre cilesite e kesaj
dashurie:1)Miresia, 2)Sinqeriteti, 3)Lumturia.Me pak fjale "parajsa".
Nese ne zemren e cdo njeriut triumfon kjo ndjenje,atehere ajo behet me
e gjate se vete jeta.La gjurmet e saj ne te,duke u kthyer ne nje legjende,
tamam si "ROMEO dhe XHULIETA".


Dashuria ėshtė qeshtja e ndjenjės e jo e dėshirės.
Dashuria ėshtė njė, por jeton nė dy zemra.
Dashuria ėshtė pėlhurė qė e thuri natyra dhe e zbukuroi fantazia.
Tė gjithė ata qė dashurojnė janė tė gatshėm tė dyshojnė.
Vdis por mos jep puthje pa dashuri.
Dashuria ėshtė i vetmi pasion qė paguhet me njė monedhė tė cilen e bėn vetė.
Puthja ėshtė himni i dashuris.
Puna mė e zakonshme pėr tė dashuruarit ėshtė heshtja.
Nė rini jetojmė qė tė dashurojmė, nė pleqėri dashurojm qė tė jetojmė.
Pėr dashurinė xhelozia ėshtė shoqja mė e ngushtė. por edhe armikja mė e madhe.
Shpirti ka thesare qė i zbulon vetėm dashuria.
Tė dashurosh ėshtė cmenduri, tė luash me ndjenja ėshtė krim.
Edhe nė kasollėn mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
Zemėrimi i dy tė dashuruarve ėshtė si shiu i pranverės.
Dhembja tė bėn tė qashė, dashuria tė flasėsh.
Nuk ka gjė mė tė tmershme sesa tė duash, e tė mos duan.
Nėse nuk tė ka prekur dashuria, je duke ecur nėpėr errėsirė.
Xhelozia lind gjithmonė bashkė me dashurinė, por nuk vdes gjithmonė bashkė me tė.
Pėrbetimet e dashurisė nuk arrijnė nė veshėt e hyjnive.

Dashuria lind per nje vezhgim, zmadhohet me nje buzeqeshje, lulezon me nje puthje,
Dashuria nuk njeh vite por ajo gjithmon linde,te dashurosh dhe te te dashurojne do te thote te ndjesh diellin nga te dy anet,
Dashuria eshte nga ato te pakta gjera qe nuk mund ti jepet kujtdo!!!!!!

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: DASHURIA prej Wed Apr 02 2008, 03:08

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
dashurija,embelsire e hidhur


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: DASHURIA prej Sat Feb 06 2010, 00:43

Dona_a


Antar/e
Antar/e
uaaaaaaaaaaaaau hahahah

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi