Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Fjale te urta popullore per te qeshur

Fjale te urta popullore per te qeshur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Fjale te urta popullore per te qeshur prej Wed Apr 02 2008, 01:30

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Fjale te URTA POPULLORETrimi i mirė ta ēan ballin!
Trimi i mirė me shoqe shumė!
Mos i shiko gunėn, shikoji kuletėn!
Fshati qė duket, ka drita!
Fshati qė duket, s'do autobuz!
Duaje atdheun si Donika Skėndebeun!

Ai qė tė rreh, ėshtė mė i fortė!
Dielli i mirė duket qė nė mėngjes, dita e dhime duket n'darkė!
I jep dorėn, tė merr orėn!
Qyli ėshtė nėna e tė gjitha tė kėqijave, por si nėnė duhet respektuar!
Shoku i mirė njihet nga lekėt!
Guri i rėndė ėshtė pėr themele!
Duaje atdhenė si miza halenė!
Qingji i urtė pi ilaēet
Qentė le tė lehin, ti futja vrapit!
Mendja e shėndoshė do kokė tė madhe!
Kur s'ke pulėn, do hash ktė timin!
Delja qė ndahet nga kopeja ėshtė individualiste!
Njeriu qė vetėm pėr vete punon, punon njė muaj dhe bėn 1 milion!
Mė mirė njė vezė sot, sesa njė vezė nesėr!
Feja e shqiptarit ėshtė pasuria!
Nuk ėshtė rroba qė e bėn priftin, por ėshtė prifti qė bėn ēunat e lagjes!
Ku tė duket balta mė e ėmbėl se mjalta!Nė ēmendinė!
Kalit tė falur nuk i shikohet dėshmia e penalitetit!
Punėn e sotme dėrgoja stafit lokal pėr nesėr!
Nė rrezik e nė nevojė, seicili pėr hesap tė vetė!
Bukė e kripė e zemėr!Benz, RedBull dhe femėr!

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

2Normal Re: Fjale te urta popullore per te qeshur prej Wed Apr 02 2008, 02:20

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/ePoezi per te qeshur
Dashuria e muratorit!

Zemra jote tullė,
Zemra ime llaē,
Dashuria jonė do ngrejė
Njė pesėkatėsh.
Morrat.

Nėse morri I fundit qė ju kishit nė kokė ngordhi dhe juve prapė ju kruhet koka,mos u shqetėsoni sepse ėshtė fisi I morrit qė ka ardhė pėr varrim…
Bigamia:
Sipas meje nuk duhet tė ndėshkohet bigamia. Njė burrė bigam ka dy vjehrra e kjo mė duket se mjafton, pėr ndėshkimin e tij.
C’bejne burrat, pasi kane bere dashuri?
5%, kthehet nga ana tjeter e fle, 9%ngrihet e shkon ne kuzhine, per te pire nje gote, 15% pin nje cigare. Po mbetja71%? Ngrihet, vishet dhe kthehet ne shtepi tek e shoqja….Ishte Labi murator i zoti: llac, beton e tullatere diten. Nje dite na u be kaps, po si trim qe ishte nuk ia vuri veshin...Diten tjeter nuk po dilte jashte perseri...U shqetesua pak....Por kur vajti tredite pa vajtur ne banjo, dhe i ishte bere barku si fuci vendosi te shkonte tedoktori. E vizitoi doctori dhe i tha se do bente nderhyrje kirurgjikale. Pasimbaroi pune doktori, Labi e pyet: "hė doktor si vajti operacioni?"
-"shume mire!" - i tha doktori.
-"A do me japesh ndonje ilac" - e pyet labi
-" Jo" - i tha doktori-"ske nevoje per ilace ti"...(labinxjerr gjoksin si i fort)....
....."Vetem se here tjeter, mos e fshi me by...n me leter cimentoje
njeher labi me lalucin do kaloni nje kanal qeskishte ure, por kishte vetem nje tra te holle ne vend te ures.
i thot labi lales: -hajt ore kalojm
jo jo - pergjigjet ky se me merren ment!
dhe labi si trim kalon vet i pari duke i perplasur kembet neper tra dhe del ngaana tjeter e kanalit dhe i thot lales- he ore mu moren ment mua???

Po pse reee , ke mend ti - ja kthen lala!Dy bjonde u bene gati te veshura te ngjeshura per te vajtur ne club!
Dalin pershjashta edhe ndalojne nje taxi.
Kur futen brenda, i pyet shoferi:
-Ku do vemi vajza?
Kto te habitura shikojne njera tjetren edhe thone:
-Ca, do vi edhe ky me ne????Nje bjonde shkon ne dyqan dhe pyet shitesin:
- me fal sa kushton ky televizori
Shitesi pergjigjet: -Nuk shesim per bjondet

Te nesermen ndryshon ngjyren e flokeve dhe kthehet perseri ne dyqan dhe pyet perseri:
-me fal sa kushton ky televizori
dhe shitesi perseri: nuk shesim per bjondet
-Me fal po nga e di qe jam bjonde

-Sepse ky nuk eshte televizor por furre me korent !
Nje bjonde duke ecur ne rruge shikon nje lekure banane te hedhur per toke dhe thote: oh jo-jo mossssss, prap do te rreshkas sot.Nje Grua me femijen

Nje grua me nje femij ne krah hyp ne tren.
Femia fillon te qaj. Ajo duke i dhene gjinin hy Faturina. Femija prap fillon te qaj,gruaja i thot: pije se po ta pi Faturina
Hyn nje cun ne farmaci dhe i thote farmacistit: Me jep nje prezervativ. E dashura me ka ftuar per darke dhe mendoj se pret ndonje gje prej meje sot. Farmacisti i jep prezervativin dhe kur behet gati te dale, cuni kthehet prape dhe i thote: Me jep dhe nje tjeter sepse motra e te dashures time eshte shume e mire dhe gjithmone kur me sheh i kryqezon kembet ne menyre provokuese. Mendoj se ajo pret ndonje gje prej meje sot.
Dhe farmacisti i jep nje tjeter por kur eshte gati ne te dale cuni kthehet prape: Me jep edhe nje tjeter sepse mamaja e te dashures time s'eshte keq dhe kur me shikon flet gjithmone me kunja.
Meqe me ka ftuar per darke mendoj se pret ndonje gje prej meje sot.
Ne darke cuni ulet ne tavoline, e dashura ne te majte, motra ne te djathte dhe mamaja perballe. Kur vjen babai djali ul koke dhe nis te lutet: O zot bekoje buken tone...bla..bla..bla. Pas nje minute djali vazhdonte: Faleminderit per miresine tende bla..bla...bla. Kalojne 10 minuta dhe djali vazhdon te lutet me koken ulur. Ateher e dashura i thote ne vesh: Nuk e dija qe ishe kaq besimtar
dhe ai pergjigjet: Nuk e dija qe babai jot ishte farmacist.
Pse penisi ėshtė mė i mirė se credit karta?

Kur tė zbrazet mbushet vet pa paguar asgjė
Pranohet nė gjithė botėn
Mund ta lėsh gruan ta pėrdorė sa t`ja ka qejfi.Baba du te te tregoj nje sekret - i thote djali.
Fol te keqen baba.
- O ba une jam Gay . - i thote djali tere siklet.
- Jo - i pergjigjet babai- ska mundesi
- Po jo o babi jam Gay, te lutem dua te me kuptosh, une e kam bere zgjidhjen time ne jete, e kam pranuar, dua ta pranosh dhe ti ....... - fillon e shpjegohet djali i cili ka marre pak zemer nga qetesia e te jatit.
- Po jo ore te keqen baba- i pergjigjet i jati duke ngritur zerin - Ti sje Gay, se Gay eshte Elton Xhon, Xhorxh Majkell. Ti je nje cope Bythq****
Nje i varfer vjedh nje pule per te shuar urine dhe shkon ne bregun e nje lumi per tangrene.Ndez nje zjarr dhe pasi e mbyt pulen filloj ti hiqte puplat.Kur papritur vjen nje xhandar dhe i varferi nga frika e hedh menjehre pulen ne lume.Por xhandari e shikon dhe e pyet.
---- C`far hodhet ne lume?
---- Ne lume? Une? Asgje,perse?
---- E atehere c`far jane gjithe keto pupla ketu?
---- Eeeee,asgje......ishte nje pule qe donte te bente banjo dhe me tha qe tiruaja pak rrobat!!!!
Ne nje repart ushtarak kapterri dergon nje kubiste per te bere striptizem para ushtareve. Ajo hipen ne skene dhe te gjithe ushtaret duke e pare me me vemendje te madhe. Ajo filloi te heqe pantallonat. Te gjithe ushtaret filluan te duartrokasin me te madhe pastaj ajo hoqi kemishen perseri ushtaret e etur filluan te duartrokasin me te madhe.
Kur ajo hoqi breket askush nuk duartrokiti. Mbasi mbaroi shfaqja kapterri i pyeti ushtaret:
- A ju pelqeu shfaqja?
Te gjithe u pergjigjen nje zeri:
- Pooooooooo.
Pastaj ai i pyeti:
- Po pse nuk duartrokitet kur ajo hoqi breket?
Ato u pergjigjen:
- I kishim duart e zena...
Vete nje Vlonjat ne kopshtin zoologjik dhe duke shetitur rotull e rotull , u lodh i shkreti dhe mbeshteti krahun ne hekurat e nje kafazi me nje luan brenda.
Nje nga kujdestaret e kopshtit e pa dhe filloi te vraponte ne drejtim te vlonjatit dhe ti bertiste, hiqe doren, hiqe doren nga brenda kafazit!
kurse vlonjati i indinjuar ju pergjigj , Ngavash ti or ngavash se nuk te hengra luanin.
Pyet mesuesja nxenesit:
Nėse dikush nga ju e konsideron veten budalla, le tė ngritet ne kėmbė.
Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pese minutash,derisa ne klase mbreteronte qetėsi relative, ne kėmbė ngritet Toni.
Mesuesja habitet. Ajo nuk besonte se toni e konsideron veten budalla.
Mesuesja e pyeti: Ēka toni? ti veten e konsideron budalla?
Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetėm ty te ngritur ne kėmbė!!!
Ora 16, ne zyren e avokat X bie zilja e telefonit. Avokati ngre receptorin.
- Alo, kush flet?
-Prrrdhdhddhdh, - dėgjohet njė pordhe e gjatė si pėrgjigje.
Tė nesėrmen sėrish ora 16 bie zilja dhe avokati merr te njėjtėn pėrgjigje, kėshtu edhe te pasnesermen dhe njė ditė me pas. Tė enjten mbasdite avokati studion gjithė sharjet qe egzistojne nėpėr fjalore dhe po pret me ankth orėn 16te se premtes. Bie zilja dhe avokati rremben telefonin:
- Maskara! bir [pėrmirėsoje fjalorin!], shkerdhate, te q. nėnėn, c'te pėrmbanpragu i shtepise...!
- I dashur avokat po me habisni, c'ka ndodhur me ju? - flet tjetri gjithė edukate.
- Oh, me falni, ju kerkoj ndjesė njeqind herė, ju lutem me falni. Kush flet?
- Prrrrrrdhdhdhdh...Njė vajzė e re hyn ne njė lokal komplet nudo. Afrohet para banakut dhe porosit njė birre. Kamarieri mbet pa levizur duke e pare..
-Cke ja bėn vajza, - s'ke pare ndonjeher vajzė nudo?
- jo jo - ja bėn kamarieri , - vajza nudo kam pare..
- po atėherė pse me shikon? - ja bėn vajza.
-Eh po shikoj se nga do nxierresh leket pėr te me pagu arbirren.
*******************************************************************

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

3Normal Re: Fjale te urta popullore per te qeshur prej Wed Apr 02 2008, 02:46

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
kejsi,ke nje sens te bukur humori,komplimenta !!!Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

4Normal Re: Fjale te urta popullore per te qeshur prej Sat Sep 22 2012, 01:24

ciao si jeni

Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: Fjale te urta popullore per te qeshur prej Tue Sep 25 2012, 08:40

Bukur Fare ju lumshin duart

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi