Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Disa keshilla

Disa keshilla

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Disa keshilla prej Wed Apr 09 2008, 04:12

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
1. Shumė gjėra varen nga ato qė thua, por akoma mė shumė varen nga mėnyra se si i thua.
2. Mendo mangėsitė e tua dhe do tė mund tė falėsh mė mirė mangėsitė e tė tjerėve.
3. Mos ki frikė vėshtirėsi qė has nė jetė, shqiponja fluturon kundėr rrymės dhe nuk ndikohet nga ajo.
4. Qė tė mėsosh prej njė kėshille tė mirė, kėrkohet mė tepėr dituri se sa tė japėsh njė kėshillė tė mirė.
5. Ndėrsa Bibla zbulon mėkatin dhe paudhėsinė qė ekziston brenda nė zemrėn e njeriut, njėkohėsisht zbulon hirin dhe mėshirėn qė ekziston nė zemrėn e Perėndisė pėr njeriun.
6. Sa mė tepėr i zėnė me punė je, aq mė shumė orė tė disponosh nė lutje.
7. Perėndia nuk dėgjon vetėm fjalė, por gjithashtu lexon edhe zemra.
8. E vėrteta nuk ėshtė gjithmonė e ėmbėl, por ėshtė gjithmonė e dobishme.
9. Nė kėtė botė, ajo qė na bėnė tė pasur, nuk ėshtė ajo qė fitojmė, por ajo qė e braktisim.
10. Njė vepėr e mirė nuk shkon kot asnjėherė, qoftė edhe atėherė kur nuk mund tė shohėsh pėrfundimin e saj.
11. Njeriu i ditur nuk thotė mė pak nga sa di, ndėrsa i padituri thotė mė tepėr.
12. Nė qoftė se nuk do tė arrish diku ndiq turrmėn.
13. Mos ki frikė kur tė ndjek djalli nga pas. ėshtė e pamundur tė tė kape, mjafton vetėm qė tė mos ndalosh.
14. Mė mirė ėshtė tė tė ironizojnė pėr tė drejtėn, sesa tė mburrin pėr tė padrejtėn.
15. Fuqia e vėrtetė e njeriut, garantohet jo nė pasurinė e tij, por nė pastėrtinė morale dhe frymore.
16. Problemi nuk ėshtė vetėm tek kishat me vendet bosh, por edhe vendet e mbushur me njerėz bosh.
17. Gėnjeshtra mund tė bėj gjysmėn e rrotullimit tė tokės, ndėrsa e vėrteta, vesh akoma kėpucėt e saj.
18. Dashuria ėshtė zjarr qė zbut edhe zemrėn mė tė ngurtė.
19. Njerėzit besojnė ēdo gjė qė t’u thuash pėshpėriturazi.
20. Mund tė japėsh pa pasur dashuri, por nuk mund tė duash pa dhėnė.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: Disa keshilla prej Wed Apr 09 2008, 06:13

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Falemnderit per keto kshillat MissAdelina Laughing.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

3Normal Re: Disa keshilla prej Wed Apr 09 2008, 20:38

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
no problem Tini you are Welcome Smile

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

4Normal Re: Disa keshilla prej Wed Apr 09 2008, 22:15

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Je fantastike me keto shkrime Adelina Komlimente

Shiko profilin e anėtarit http://www.gmail.com

5Normal Re: Disa keshilla prej Thu Apr 10 2008, 02:42

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Konkluzioni i librit tė zotit Geofri Miller ishte qė femrat kanė nevojė pėr :
- kujdes
- mirėkuptim
- respekt
- pėrkushtim
- konfirmim
- qetėsim

Meshkujt kanė nevojė pėr:
- besim
- pranim
- vlerėsim
- adhurim
- miratim
- kurajo

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

6Normal Re: Disa keshilla prej Thu Apr 10 2008, 02:55

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
thnx adelina


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi