Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Phone Box & SMS » Japonezėt peshkojnė me celular

Japonezėt peshkojnė me celular

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Japonezėt peshkojnė me celular prej Wed Apr 09 2008, 08:42

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Fqinjėt tonė tė largėt duket se jetėn e kanė bukur tė mėrzitshme. Ēdo ditė paraqesin nga njė zbulim, shėrbim apo diēka tė ngjashme me tė cilat habisin pjesėn tjetėr tė njerėzimit.
Risia bizare nga Japonia vjen nė formė tė formė tė lojės pėr celular, e cila realitetin virtual e kombinon me realitetin. Lojtarėt nė kėtė lojė nė ekranin e celularit luajnė lojėn e peshkimit, e nėse arrijnė tė kapin ndonjė gjė, distributori lokal u sjellė peshk tė vėrtetė nė derė tė shtė***ė.

Lojėra e quajtur Ippon Zuri, e cila sipas shkrimeve nė internet do tė thotė “peshkim me shkop dhe grep klasik”, ėshtė nė dispozicion pėr shfrytėzuesit e operatorit tė telekomunikacionit DoCoMo, dhe atė nė qytetin Fukuoka nė veri tė Japonisė. Ėshtė zhvilluar nga kompania FIT e cila ka lidhur bashkėpunim me shpėrndarėsin lokal tė ushqimeve tė detit.

Pėr fat tė keq pėr japonezėt tė cilėt pėrfshihen nė kėtė lojė, e pėr fat tė popullatės e cila ushqehet me peshk, jo tė gjithė peshkatarėt virtual do tė sigurojnė darkėn e tyre vetėm me kėtė lojė. Pas kapjes virtuale tė peshkut duhet tė luhet edhe njė lojė tjetėr me numra fati, vetėm pas sė cilės mund tė sigurohet darka.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Japonezėt peshkojnė me celular prej Thu Apr 10 2008, 03:35

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Smile dhe ketyre cfar nuk u pjelle mendja ,aman


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi