Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Kartelė e memories me kapacitet 32 gigabajt

Kartelė e memories me kapacitet 32 gigabajt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Kartelė e memories me kapacitet 32 gigabajt prej Wed Apr 09 2008, 08:44

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Kartelė e memories me kapacitet 32 gigabajt


Panasonic ditė mė parė ka paralajmėruar kartelėn e memories SD High Capacity me kapacitet prej hiē mė pak se 32 gigabajt. Kartela do fillojė tė shitet gjatė muajit prill tė kėtij viti, me ēmim prej rreth 700 dollarėsh (480 euro).
Kartela e zhvilluar rishtazi ėshtė ide pėr incizimin e video materialeve. Qėkur nė treg janė paraqitur kamerat High Definition SD, vazhdon tė rritet kėrkesa pėr kartelat SD me kapacitet tė madh. Me kartelat prej 8 gigabajtėsh nuk ēuditet mė askush. Nė kėtė kartelė megjithatė mund tė vendosen 12 orė tė video materialit HD nė formėn HE, apo katėr orė tė rezolucionit tė lartė nė HA formė.


Kartela e ka edhe etiketėn e re, nė tė cilėn mund tė shkruani drejtpėrsėdrejti titullin dhe pėrmbajtjen e video pėrmbajtjeve tė vendosura brenda saj.

Pėrparėsi e kartelės sė re ėshtė se mund tė durojė temperatura ekstreme. Prandaj nuk duhet tė bėheni merak nėse e pėrdorni nė borė, apo edhe nėse e harroni nė makinė gjatė verės.

Ēmimi i kartelės tani pėr tani ėshtė mjaft e lartė, marrė parasysh se disa prej kartelave mė tė


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi