Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Kartelë e memories me kapacitet 32 gigabajt

Kartelë e memories me kapacitet 32 gigabajt

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Kartelë e memories me kapacitet 32 gigabajt prej Wed Apr 09 2008, 08:44

Tini

Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Kartelë e memories me kapacitet 32 gigabajt

Panasonic ditë më parë ka paralajmëruar kartelën e memories SD High Capacity me kapacitet prej hiç më pak se 32 gigabajt. Kartela do fillojë të shitet gjatë muajit prill të këtij viti, me çmim prej rreth 700 dollarësh (480 euro).
Kartela e zhvilluar rishtazi është ide për incizimin e video materialeve. Qëkur në treg janë paraqitur kamerat High Definition SD, vazhdon të rritet kërkesa për kartelat SD me kapacitet të madh. Me kartelat prej 8 gigabajtësh nuk çuditet më askush. Në këtë kartelë megjithatë mund të vendosen 12 orë të video materialit HD në formën HE, apo katër orë të rezolucionit të lartë në HA formë.

Kartela e ka edhe etiketën e re, në të cilën mund të shkruani drejtpërsëdrejti titullin dhe përmbajtjen e video përmbajtjeve të vendosura brenda saj.

Përparësi e kartelës së re është se mund të durojë temperatura ekstreme. Prandaj nuk duhet të bëheni merak nëse e përdorni në borë, apo edhe nëse e harroni në makinë gjatë verës.

Çmimi i kartelës tani për tani është mjaft e lartë, marrë parasysh se disa prej kartelave më të

Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi