Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!

Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!
Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, i pyetur se kur pritet tė jetė
gati sistemi i ri operativ, Windows 7, ėshtė pėrgjigjur se kjo do tė
ndodhė gjatė vitit tė ardhshėm.
Takimi nė bankėn Inter-American Development ka rezultuar me deklaratėn
e Gates-it se trashėguesi i Vistas do tė jetė gati shumė shpejt,
megjithatė zėdhėnėsi i Microsoftit ka deklaruar nė anėn tjetėr se,
sistemi operativ do tė jetė nė dispozicion vetėm rreth vitit 2010, qė
ėshtė rreth tri vite pas daljes nė treg tė Vistas nė janar tė vitit
2007.

Megjithatė, siē e shohin ekspertėt, vlerėsimet e Microsoftit pėr daljen e trashėguesit tė Vistas janė tepėr optimiste.

Tė takimin e pėrmendur Gates, gjithashtu ka pohuar se me entuziazėm tė
madh i sheh ndryshimet e mėdha tė cilat do tė ndodhin nė tė ardhmen
afėrt, duke menduar nė Windows 7, mirėpo nuk ka pėrmendur asnjė detaj
tė kėtyre ndryshimeve pos qė programi zhvillimor ka filluar dhe ka
indikacione pėr pėrdorimin testues tė versionit me emrin Milestone 1.

Koha ka kaluar pėr zhvillimin e Windows XP dhe Vista, ndėrsa deri tek
produkti pėrfundimtar ka kohė edhe njė vit, thuhet nė faqen e
internetit Ars Technica.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi