Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Filozofi-Psikologji&Sociologji » Si te perballosh jeten

Si te perballosh jeten

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Si te perballosh jeten prej Tue Apr 22 2008, 10:38

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
shume shpesh gjendesh perballe situatash te pakendshme... gjeja qe te vjen spontane te besh eshte ti lesh te ecin perpara, sepse heret a vone do mbarojne.
fatkeqsisht nuk eshte keshtu.
gjeja e mencur qe duhet bere eshte te perballesh menjehere me ato probleme e te mos i lesh qe ato te te mbulojne.
nuk them se eshte e lehte: eshte si te kesh ne biblioteke nje liber te vjeter, nje liber me te cilin je shume i lidhur. por ne ate moment te jetes tende po ze nje hapsire shume te rendesishme...
vazhdon ta shohesh duke pyetur veten nese do kesh force ta heqesh prej aty, ta heqesh nga biblioteka jote per ta hedhur perfundimisht jashte jetes tende...
ajo hapsire eshte shume e rendesishme, te duhet patjeter, por ke dhe frike se ne te ardhmen ai liber mund te te duhet...
kerko te pakten kurajon ta maresh... e kur ta kesh ne dore...e do ta ndjesh te pluhrosur dhe te vjeter, do ta kuptosh vete se nuk ke me nevoje per te...

ai eshte momenti per ta hequr njehere e pergjithmone nga jeta jote...


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi