Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Tema të Lira » Disa Proverba,qe j'u sjellin fat

Disa Proverba,qe j'u sjellin fat

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Disa Proverba,qe j'u sjellin fat prej Mon Apr 28 2008, 23:30

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Lexojeni deri ne fund sepse edhe ju keni per te mesuar dicka!!!Njerezve jepini me shume se sa presin dhe kete bejeni me gezim.


Martohuni me nje vajze/djale te cilit ju e keni perzemer te bisedoni me te. Sepse ndersa ju do te rriteni ne moshe aftesite e tyre ne komunikim do te beje diferencen me te tjeret dhe kjo do te jete me rendesishme…..

Mos besoni cdo gje qe degjoni. Ate qe ju perket mos e harxhoni te gjithen. Mos fleni sa jua a ka qejfi .


Kur te thoni “ Une te dua “ duhet te mbani pergjegjesi per fjalen e thene.


Kur te thoni “Me Fal ose Me vjen keq” duhet qe njerezit ti shikoni ne sy.


Para se te martoheni minimumi te rrrini 6 muaj te fejuar.


Besoni ne dashurine me shikim te pare.

Mos qeshni me njerezit qe kane endrra. Ai qe nuk ka endrra nuk ka se cfare te jape.

Dashuroni me zemer dhe me shpirt. Ndofta do te vuani pak por kjo eshte menyra me e mire per te shijuar jeten.


Kur te kete mosmarreveshje ballafaqohuni me nder. Ju lutem mos ngelni te fiksuar pas emrave

Njerezit mos i gjykoni ne baze te kusherinjve te tyre.

Flisni ngadale por mendoni shpejt

Kur nuk doni ti pergjigjeni nje pyetjeje buzeqeshni dhe pyesni “ Pse doni ta dini?

Mos harroni qe nje dashuri e madhe dhe nje sukses I madh mbart ne vetevete nje risk te madh.

Kur dikush hapsheretin thuajini “ Shendet”.

Kur humbni, mos humbi mesimin qe keni marre.

Mos harroni thelbin e 3 R
Respektoni vetveten;
Respektoni te tjeret;
Dhe mbani pergjegjesi per cdo gje qe beni.


Mos lejoni qe nje zenke e vogel te fshije nje miqesi te madhe.

Ne castin qe kuptoni se keni bere nje gabim mundohuni me shpejtesi te rregulloni ate.


Kur te merrni dike ne telefon buzeqeshni .
Personi qe ju po merrni do ta kuptoje nga zeri.

Ndani pak kohe per te qendruar vetem.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

2Normal Re: Disa Proverba,qe j'u sjellin fat prej Tue Apr 29 2008, 04:33

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
FLM LUNA QENKEN SHUM INTERESANTE Smile DUHET TI REGJISTROJ NE TRU QE KUR TE ME DUHEN TI VE NE PERDORIM HAHA CIAO

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

3Normal Re: Disa Proverba,qe j'u sjellin fat prej Wed Apr 30 2008, 08:47

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
MissAdelina shkruajti:FLM LUNA QENKEN SHUM INTERESANTE Smile DUHET TI REGJISTROJ NE TRU QE KUR TE ME DUHEN TI VE NE PERDORIM HAHA CIAO

kur te te duhen,kushedi a do te vine ne ate moment ne mendje,por merr nje leter,regjistroj dhe fute ne cante,se do te duhet SmileSmile
te pershendes ty


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi