Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Diskutime Shoqërore » Aforizma nga OSKAR WILDE

Aforizma nga OSKAR WILDE

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Aforizma nga OSKAR WILDE prej Mon Apr 28 2008, 23:36

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Me duket se dashuria eshte I vetmi shpjegim I vuajtjes se madhe qe
ekziston sot ne boteMartesa eshte nje lloj serre,ku piqen mekatet e vuajtje te cuditshmeBurri mund te kete nje mentalitet femeror,ashtu sikurse gruaja mund te
kete nje mendesi mashkulloreDashuria eshte shume me e larte se artiKujtesa e gruas?Fundi I rinise se sajGrate e virtytshme kane nje iluzion te kufizuar per jeten


Grate jane seks magjik dhe kryenec,cdo grua eshte nje rebele.Zakonisht
grate ngrihen me force kunder vetesGrate I ruajne mrekullisht instiktet e tyreE vetmja magjepsje e se kaluares qendron vetem ne faktin se eshte e kaluar


Bota sot eshte mbushur plot me gra virtuoze,t?I njohesh ato eshte si te
mbarosh nje shkolle te mesmeMos kerko kurre te kuptosh nje grua.Grate jane figura,kurse burrat jane
problemeGrate nuk shqetesohen shume per te nesermen,ato duan suksesin e bujshem
dhe te menjehershemNdryshimi midis I nje gruaje te vecante dhe i nje gruaje te zakonshme
eshte I njejte me ate qe dallon nje burre te shendetshem nga nje burre te
semureGrate skane forcen e duhur per tu ngritur deri tek pavdeksiaLigji I trashegimise qe zhvillohet kryesisht te grate,shpjegon me se miri
karakterin dhe psiqiken e saj te cuditshmeRreziku I vertete I dashurise,eshte zgjatja e sajBurrat e martuar jane tmerrsisht te merzitshem kur jane bashkeshorte te
>mire,por tmerrsisht te neveritshem kur nuk jane te tilleEshte absolutisht e pamundur te rregullosh shijen e nje burri me ate te
nje gruaje


S?ka grua qe arrin nje post te lart,te mos mendoje se ai post I kishte
takuar asaj,se ajo ishte e lindur per ate postGezimi I te qenit baba,kuptohet nga pak burra,kurse te qenit
nene,perkundrazi,kuptohet nga te gjitha grate,perfshi dhe ato te shthururatKush mund te mburret se e njeh gruan?


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi