Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Gjuhe Programuese PhP,Lisp & High Speed Pascal

Gjuhe Programuese PhP,Lisp & High Speed Pascal

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
PHP (Hypertext Preprocessor mė parė njihej si „Personal Home Page Tools“) ėshtė gjuhė skripti qė lidhet me C, Perl ose MySQL pėr tė krijuar faqe Interneti dinamike dhe interaktive., PHP ėsht njė Open Source-Software.


LISP (List processing) ėshtė njė gjuhė programimi qė bazohet nė procesimin e listave. Pėrdorimi i saj nė industrinė informatike ėshtė i kufizuar dhe ka mė shumė vlera pedagogjike dhe studimore. LISP ėshtė pėrdorur pėr shkrimin e disa programeve tė inteligjencės artificiale.

High Speed Pascal ėshtė gjuhė e lartė programuese pėr zhvillimin e softverit prej viteve '90 pėr kompjuterėt me microprocesor M68xxxx.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi