Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Kuriozitete rreth kompjuterit

Kuriozitete rreth kompjuterit

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Kuriozitete rreth kompjuterit prej Wed Apr 30 2008, 09:17

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Thenie te njerezve te "shquar"

640 Kb RAM duhet te jene te mjaftueshme per cdo njeri.
Bill Gates 1981

Internet?
Ne nuk jemi te interesuar per te. Bill Gates 1993

Ka njerez qe nuk pelqejne kapitalizmin, ka dhe njerez qe nuk pelqejne kompjuterat, por nuk ka asnje qe pelqen kompjuterat dhe nuk pelqen Microsoft-in. Bill Gates.

Te gabosh eshte njerezore, por per ti katranosur gjerat fare you keni nevoje per nje kompjuter. Paul Ehrlich.

Kompjuterat jane te panevojshme, ata mund t'ju japin vetem pergjigjet. Pablo Picasso

Unix eshte nje system i thjeshte operimi, por ju duhet te jeni gjeni per te kuptuar thjeshtesine e tij. Dennis Ritchie

Une mendoj se ne bote ka vend vetem per pese kompjutera. Thomas Watson, President i IBM, 1943

Nuk ka ndonje arsye pse ndonjeri do te deshiroje nje kompjuter ne shtepi. Ken Olson President i Digital Equip. Corp.

Kompjuterat ne te ardhmen do te peshojne me pak se 1.5 ton. Popular Mechanics 1949.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Kuriozitete rreth kompjuterit prej Wed Apr 30 2008, 09:19

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Argument qe Bill Gates eshte djalli.

Emri i vertete i Bill Gates eshte William Henry Gates III. Ne kohet e sotme ai njihet si Bill Gates (III).

Duke konvertuar germat e emrit te tij sipas kodit ASCII dhe duke i shtuar 3 (III) marrim:

B 66
I 73
L 76
L 76
G 71
A 65
T 84
E 69
S 83
+ 3
--------------
666 !!

Dikush mund te pyese ??
Si u be Bill Gates kaq i fuqishem?
Koicidence?
Para se te vendosni merrni ne konsiderate dhe keto me poshte:

M S - D O S 6 . 2 1
77+83+45+68+79+83+32+54+46+50+49 = 666

W I N D O W S 9 5
87+73+78+68+79+87+83+57+53+1 = 666E huazur!


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

3Normal Re: Kuriozitete rreth kompjuterit prej Wed Apr 30 2008, 09:23

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
C'ndodh me kompjuterin tuaj nqs e lini ndezur gjithe naten
Klikoni linkun dhe shihni se ca ndodh.


shiko ketuhttp://www.xs4all.nl/~jvdkuyp/flash/see.htm


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

4Normal Re: Kuriozitete rreth kompjuterit prej Sun May 04 2008, 03:24

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Tini shkruajti:C'ndodh me kompjuterin tuaj nqs e lini ndezur gjithe naten
Klikoni linkun dhe shihni se ca ndodh.


shiko ketuhttp://www.xs4all.nl/~jvdkuyp/flash/see.htm

hahahha Tini,kete nuk m'a kishte marre mendja,se qenkan bere lemsh,jan rrjep e jan shqep me njeri tjetrin keto figurat komike Razz
po mire me,une e lej shumehere(ne fakt,e harroj hapet pc) gjate nates,po gjate dites urte rrine keto me,apo thua jan te lodhur e nuk bejne zhurme Smile
Tini,vetem gjate nates ndodh kjo,apo dhe gjate dites? Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi