Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Mjekesia » SI TE MBROHEMI NGA DIELLI

SI TE MBROHEMI NGA DIELLI

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal SI TE MBROHEMI NGA DIELLI prej Sun May 04 2008, 09:37

MenTi

avatar
V.I.P
V.I.P
KREMI KUNDER DIELLIT DUHET TE VIHET NE TRUP 15-30 MINUTA PARA SE TE DILNI JASHT NE DIELL.
DUHET TE LYHENI QDO 2 ORE.
ME SE SHUMTI MBAS LARJES APO NOTIMIT NE UJ.
BEBAT APO FEMIJET E VEGJEL DUHET LARGUAR NGA DIELLI SEPSE LEKURA E TYRE ESHTE E HOLL NE DALLIM ME TE MEDHENJT.
FEMIT QE NGA MOSHA 6 MAUJSHE DUHET TE LYHEN ME KREM QE JAN REZISTUES TE UJIT.
EDHE PSE NUK ESHTE ZBULUAR QE NDONI KREM DIELLI MUND TE BROJ LEKUREN E NJERIUT NGA DIELLI.
KUR RREZITEMI SE PARI TRUPI MERR NJE DJEGJE E CILA SHEROHET MBRENDA JAVES.
PERDERISA LEKURA SHEROHET NGA DJEGJA,RREZIKU I KANCERIT RRITET ME SHUM.

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/ www.myspace.com/shpendi

2Normal Re: SI TE MBROHEMI NGA DIELLI prej Sun May 04 2008, 09:45

MenTi

avatar
V.I.P
V.I.P
MBROJTJE NGA DIELLI

Shum njerez pyesin se qfar kremi duhet te perdorin qe te mbrohen nga dielli.
Por ata nuk e din sepse kremi nuk eshte mrojtje trupi,mbrotja duhet te jet qe te jeni larg nga dielli ,te mbroheni nga ai.
ata mendojn se pergjigja per tu mbrojtur nga dielli eshte kremi qe ata perdorin.

Lyeni trupin 20-30 minuta para se te dilni ne diell.
Perdor aq sa duhet mbi trup.
Lyeje trupin perseri mbasi qe del nga uji.
Lyeje trupin qdo 2 or ne deti,per nje mbrojtje te mir.
Mund ta perdorni edhe ne dite me vransira me re.
Mbuloi syt me syze te forta dielli.
Vendos nje kapuq apo kapele qe te mbrosh koken dhe qafen nga dielli.
Mos harro te lyesh buzet me labello,karamin,buzkuq per zbutjen dhe mbrojtjen e buzeve.

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/ www.myspace.com/shpendi

3Normal Re: SI TE MBROHEMI NGA DIELLI prej Mon May 05 2008, 01:09

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Menti flm per keto keshilla,jan shum te nevojshme dhe te dobishme e sidomos tash qe po hym ne ver Smile ciao

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

4Normal Re: SI TE MBROHEMI NGA DIELLI prej Mon May 05 2008, 12:06

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
flm menti Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: SI TE MBROHEMI NGA DIELLI prej Thu May 08 2008, 10:41

MenTi

avatar
V.I.P
V.I.P
Cool no problem guys

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/ www.myspace.com/shpendi

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi