Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Heqja e lekeve nga Banka-Procedura Mashkull-Femer

Heqja e lekeve nga Banka-Procedura Mashkull-Femer

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Procedura e meshkujve:
1. Afrohet me autoveturėn tek bancomat-i.
2. Ul xhamin.
3. Fut kartėn nė bancomat dhe shkruan PIN-in.
4. Shkruan shumen e deshiruar.
5. Tėrheq kartėn, paratė dhe faturėn.
6. Mbyll xhamin.
7. Nisen.


Proceduar e femrave
1. Afrohet me autoveturėn tek bancomat-i.
2. Ecėn mbrapsh derisa dritarja tė jetė nė njė drejtim me bancomat-in.
3. Rindez motorin e makinės sė i ėshtė fikur.
4. Ul xhamin.
5. Gjen ēantėn dhe zbras ēdo gjė nė sedilen e pasagjerit pėr tė gjetur kartėn.
6. Merr kutin e trukut dhe trukohet duke u parė nė pasqyrė.
7. Provon te fus kartėn nė bancomat.
8. Hap derėn pėr tė shkuar te bancomat-i sepse automjeti ėshtė larg tij.
9. Fut kartėn.
10. Rifut kartėn nė drejtimin e saktė.
11. Rizbras ēantėn pėr tė gjetur agendėn me PIN-in tė shkruar prapa kopertinės.
12. Fut PIN-in.
13. Shtyp Cancel dhe fut PIN-in saktėsisht.
14. Shkruan shumėn e dėshiruar.
15. Tėrheq paratė dhe faturėn.
16. Zbras sėrisht ēantėn pėr tė gjetur portofolin qė tė fus parat.
17. Vendos faturėn bashkė me bllokun e ēeqeve.
18. Kontrollon trukun edhe njė herė.
19. Niset, ecėn 2 metra.
20. Kthehet mbrapsh serisht te bancomat-i.
21. Heq karten.
22. Zbras pėrsėri ēantėn, gjen portofolin dhe vendos kartėn nė vendin e vet.
23. Rishikon trukun.
24. Rindez motorin qė ndėrkohė i ėshtė fikur.
25. Ecen 5 ose 6 kilometra.
26. Ul frenin e dorės.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi