Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » MISS SHQIPERIA 2008

MISS SHQIPERIA 2008

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal MISS SHQIPERIA 2008 prej Wed Jun 11 2008, 08:10

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Miss Shqipėria 2008, prezantohen 30 vajzat qė synojnė kurorėn

Vizion Plus dhe Deliart Association, nė tė tretin vit radhazi, vijnė nė bashkėprodhimin e edicionit tė 10-tė tė njė ndėr evenimenteve mė tė rėndėsishme tė bukurisė, “Miss Shqipėria 2008”. Njė superproduksion si pėr nga rėndėsia, ashtu edhe pėr nga kontributi i veēantė qė ka dhėnė dhe vazhdon tė japė nė promovimin e vlerave mė tė mira tė bukurisė femėrore shqiptare, qė vijnė jo vetėm pėrmes hijeshisė fizike, por dhe intelektit tė saj. Ajo ēka e dallon kėtė shfaqje nga tė tjerat ėshtė fakti se promovimi i artit dhe kulturės vjen pėrmes njė kėndvėshtrimi shumėdimensional; konkursit tė bukurisė, muzikės, kėrcimit dhe tė ftuarve. I kthyer tashmė nė njė traditė, mėnyra e konceptimit dhe organizimit tė kėtij evenimenti ka pasur si qėllim gėrshetimin mes vlerave historike dhe turistike tė vendit tonė, pasi nė edicionet e mėparshme bukuria shqiptare ka prekur me hijeshinė e saj disa prej simboleve tė historisė dhe kulturės shqiptare si Memorandumi i Skėnderbeut nė Lezhė, Kalaja e Elbasanit dhe kėtė vit Kalaja e Prezės. Spektakli do tė zhvillohet nė dy linja kryesore; garė bukurie dhe konkurs inteligjence. Kurora e bukurisė shqiptare i jep tė drejtėn vajzės sė kurorėzuar tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė njė nga kompeticionet mė tė rėndėsishme tė globit, siē ėshtė “Miss Globe International 2008”. Ashtu si dhe vitet e tjera, edhe kėtė vit do tė promovohet njė tjetėr vlerė nga tradita e pasur shqiptare, Kalaja e Prezės. E gjendur vetėm pak kilometra nga kryeqyteti i Shqipėrisė, shumė e pasur pėr nga vlerat qė mbart, Kalaja e Prezės do tė jetė vendi qė do tė bekojė mbretėreshėn e bukurisė shqiptare pėr vitin 2008. Vizion Plus, nė cilėsinė e bashkėprodhuesit tė kėtij evenimenti do tė mundėsojė transmetimin e tij jo vetėm brenda kufijve, por edhe pėr tė gjithė bashkatdhetarėt tanė nė mbarė globin, pėrmes transmetimit satelitor.

30 finalistet e “Miss Shqipėria 2008”

Doloresa Xhipo, Korēė
Besiana Sallata, Tiranė
Ina Spaho, Tiranė
Marjeta Lleshi, Laē
Holta Shyti, Vlorė
Griselda Lloha, Tiranė
Vanesa Osmani, Gramsh
Julinda Morina, Kosovė
Aguliqe Zeqiri, Prizren
Mariola Gjini, Elbasan
Doriana Saliaj, Elbasan
Eranda Hazizaj, Gramsh
Shanila Ademi, Elbasan
Anisa Kryeziu, Tiranė
Alteida Koshena, Tiranė
Gjerovica Njezaj, Tropojė
Kristina Hila, Shkodėr
Irida Kalani, Gjirokastėr
Eda Backa, Korēė
Revinsa Neziri, Tiranė (ITALI)
Xhokonda Dule, Tiranė
Eni Zylyftari, Berat
Florinda Marashi, Shkodėr
Shenda Kruja, Tiranė
Eni Peqini, Tiranė
Krist Ziēishti, Tiranė
Almeda Abazi, Tiranė
Arta Kamberi, Norvegji
Arita Fejzullahu, Maqedoni
Elza Marku, Gjakovė
Arba Dade, TiranėVJET ISHTE PJESMARRESE NE MISS SHQIPERIA 2007 E VETMJA NGA KOSOVA 19 VJEQARJA ADELINA MIRAKAJ NGA GJAKOVA.
SIVJET JAN PJESMARRESE 3 VAJZA NGA KOSOVA:Elza Marku nga rrethi i Gjakoves,Aguliqe Zeqiri nga Prizereni dhe Julinda Morina nga Kosova,te shohim se a do te kthehen me ndoni qmim.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Wed Jun 11 2008, 08:11

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

3Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Wed Jun 11 2008, 08:17

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
31 finalistet e "Miss Shqiperia 2008" kane nisur turin tradicional. Kete vit, organizatoret e "Miss Shqiperise" kane menduar te vizitojne jugun e vendin ne pikat me turistike te tij. Vlora, Llogaraja dhe Dhermiu do te jene pikat e para te ketij turi ku edhe do te realizohen per here te pare xhirime nenujore. Por si ndihen bukuroshet e perzgjedhura per kete tur xhirimesh vetem disa dite larg finales se madhe? Kalaja e Prezes do te jete kete vit vendi i perzgjedhur si monument kulture per te vazhduar traditen e "Miss Shqiperise". Por para dates 23 dhe 24 qershor, bukuroshet do realizojne klipet e tyre te cilat nisin me turin e jugut.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

4Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Wed Jun 11 2008, 08:17

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Shpallen 31 vajzat finaliste qe do te konkurojne, per me te bukuren e vendit. Te gjitha jane ne gare per kuroren e Miss Shqiperise. Te gjitha shqiptare, por te ardhura nga vende te ndryshme, jo vetem nga Shqiperia, bukuroshet perfaqesojne Kosoven, Maqedonine por dhe vendet skandinave. Vajzat konkurrente te Miss Shqiperise do te zhvillojne nje tur ne pjesen jugore te bregdetit shqiptar dhe ne Mavrovo, ne piken turistike te Maqedonise.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

5Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Wed Jun 11 2008, 08:18

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Ne diten e dyte te gares per "Miss Shqiperia 2008", kane mberritur edhe bukuroshet nga Kosova. Ne ambientet e kinemase "Imperial", aty ku stafi i "Deliart Association po ben perzgjedhjen e vajzave kane qene 4 konkurrente nga Kosova, te cilat edhe kete vit kane vendosur te marrin pjese ne nje gare shqiptare. Mes tyre edhe 18 vjeēarja, e cila eshte shpallur Miss Kosova nje vit me pare. Edhe sot, nga keto ambiente, bukuroshet jane vene para proves me te veshtire. Gjatesia, levizjet dhe eleganca jane vetem disa parametrat qe koreografja Kozeta Bakiu vlereson. Sipas organizatoreve perzgjedhjet ne kinema "Imperial" do te vazhdojne deri ne 8 qershor, dite ku edhe do te shpallen emrat e 31 finalisteve.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

6Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Wed Jun 11 2008, 08:18

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Plot 10 kurora bukurie te dhena! Ne edicionin e tij te 10-te, konkursi i bukurise shqiptare, ka rikthyer emocionet. Organizatoret kane nisur sot perzgjedhjen e vajzave pjesemarrese, te cilat edhe kete vit mberrijne jo vetem nga Shqiperia, por edhe diaspora. E nese nje vit me pare, ishte kalaja e Elbasanit vendi qe kurorezoi Irsa Demnerin, kjo vere, pret te shpalle bukurine shqipare nga kalaja e Prezes. Sipas ideatorit Petri Bozo, eshte zgjedhur kjo zone, pasi eshte shume afer zones se Gerdecit, per te dhene nje simbolike qe do te zbulohet ne ditet ne vijim. Data 8 qershor do te shpalle emrat e 31 vazjave te cilat do te shkojne ne finale. Por pse ka kaq rendesi kurora e "Miss-it"? Pergjigjen e di me mire se kushdo, bukuroshja qe do te dorezoje keto dite kuroren. Edhe kete vit, Deliart Association, ne bashkepunim me Vizion Plus do te percjelle te gjithe turin turistik te vajzave per t'u finalizuar me dhenien e kurores ne 23 dhe 24 qershor.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

7Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Thu Jun 12 2008, 02:36

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
rastesova,qe t'i shikoj te gjitha vajzat konkuruese per "Miss 2008" ,por asnjera nuk me terhoq Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

8Normal Re: MISS SHQIPERIA 2008 prej Tue Jun 24 2008, 21:43

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi