Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » MISS SHQIPERIA 2007

MISS SHQIPERIA 2007

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal MISS SHQIPERIA 2007 prej Wed Jun 11 2008, 08:31

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Kalaja 2000-vjeēare kurorėzon mė tė bukurėn e Shqipėrisė
MISS SHQIPERIA 2007 U MBAJT ME 30 QERSHOR SI NJE PROV PARA NATES FINALE DHE ME 31 QERSHOR NATA FINALE E MISS SHQIPERIA 2007 KU U KURORZUA IRSA DEMNERI.

Nuk mjaftonte njė kurorė e “Miss Tirana”, as ajo e “Rin Fest”. Pretendimet e 17-vjeēares nga Tirana ishin mė tė mėdha se kaq. Njė konkurrim shtetėror do e plotėsonte mė shumė CV e modeles, apo vajzės qė ėshtė mėsuar tashmė me pasarelat, por edhe do ta lumturonte. Nė fakt, tanimė ėshtė mė shumė se e lumtur. Nga njė konkurrim rrėmbeu tre ēmime. Irsa Demneri, e shpallur mbrėmjen e sė shtunės nė kalanė e Elbasanit "Miss Shqipėria 2007", ėshtė njėkohėsisht edhe fituese e "Miss Buzeqeshja" dhe "Miss Publiku".

Studion nė vitin e tretė tė shkollės "Sami Frashėri", dhe ėndrra e saj ėshtė ekonomiku. Njė ekonomiste e zonja dhe njė miss, nuk mund tė kenė ndonjė tjetėr lidhje pėr Demnerin, pėrveē njė vajzė tė kompletuar siē ėshtė ajo vetė. "Prirja ime mė e madhe ėshtė matematika dhe pėr kėtė shpresoj tė bėhem ekonomiste e zonja kėtu nė Shqipėri, shprehet Demneri, ndonėse hobi ka pasarelat, ku dhe ka marrė pjesė si modele nė shumė sfilata tė realizuara kėto kohė nga stilistėt e njohur shqiptarė. Por Irsa nuk e sheh veten larg Shqipėrisė. "Dua tė studioj nė Tiranė, mė pėlqen tė rri pranė njerėzve tė mi, kėtu ndjej mė shumė ngrohtėsi, mė shumė vlerėsim, tė cilin nuk mund ta kem jashtė saj, dhe nuk mund tė ma japė dikush tjetėr", shton ajo.

Por si u bė pjesė e kėtij evenimenti dhe si i priti tre ēmimet? "Nga "Miss Tirana" kisha qejf tė merrja pjesė nė njė garė mė tė rėndėsishme se sa ai. Konkurrova, u pėrzgjodha mes 31 konkurrenteve dhe sot ndihem mė e emocionuar se asnjėherė tjetėr. Por e shtuna ka qenė njė natė e paharrueshme dhe e bukur e jetės sime, ato emocione s’i kam ndjerė kurrė mė parė. Nuk e prisja atė ēmim dhe jo mė tre ēmime", tregon pėr gazetėn 17-vjeēarja, e cila do tė pėrfaqėsojė kėsisoj vitin e ardhshėm Shqipėrinė nė "Miss Globe". Ndėrsa tani mban mbi krye kurorėn e mė tė bukurės, nga e ardhmja shpreson shkollėn. Eshtė qėllimi i saj kryesor. "Pas missit, pres shkollėn dhe kjo ėshtė gjėja e parė me mė shumė vlerė pėr mua. Mė pas gjėrat nė botin e spektaklit ia lė nė dorė Zotit, ēfarė tė ketė rezervuar pėr mua le tė mė japė", shton bukuroshja, e cila mė shumė se kaq e konsideron veten me fat. "Pasiguria ime pėr fitore ishte e barabartė me atė tė vajzave tė tjera. Edhe vetė regjisori Petri Bozo e ka thėnė gjithmonė qė nga dita e parė deri nė ditėn e fundit, nga 01-31 vajzat kanė qenė tė barabarta. Dhe unė nuk e ndjeja veten fituese", thotė 17-vjeēarja Demneri, pėr tė cilėn brenda njė nate kanė ndryshuar shumė gjėra. "Dje isha njė pjesėmarrėse nė "Miss Shqipėria", tani mbaj kurorėn dhe dy ēmime tė rėndėsishme. Eshtė shumė ngritje pėrgjegjėsie pėr mua", thotė ajo, teksa kujton urimin e parė qė familja i ka dhėnė, mbrėmjen e sė shtunės nė kalanė e Elbasanit."Urimin e parė e mora nga familja ime, nga stafi i gjithė i organizatorėve tė kėtij spektakli, nga kushėrinjtė e mi qė ndodheshin nė spektakėl, shoqėria dhe nga publiku. Ndėrsa sot ka qenė njė ditė me shumė telefonata, urime dhe gjithashtu mė e veēantė ka qenė se kam marrė telefonata nga gazetarė pėr tė dalė nė kopertinat e revistave", tregon Irsa, vajza e vogėl e familjes Demneri, e cila ka njė baba inxhinier, njė nėnė mėsuese dhe njė motėr katėr vjet mė tė madhe. Eshtė lindur nė 21 janar 1990.


E pare te “Miss Shqiperia”

“Miss Shqiperia 2007” eshte shpallur 17-vjecarja Irsa Demneri, e cila mban edhe kuroren e “Miss Tirana”. Spektakli qe mblodhi vajza nga e gjithe Shqiperia u organizua ne kalane “Real Skampis”, ne Elbasan.

I zhdukur nga qarkullimi prej kohesh, ish-misteri i pare shqiptar, Olti Xhezo, rishfaqet ne spektaklin konkurrent te “Miss dhe Mr. Albania”, ku ai ka fituar kurore si mashkulli me i bukur i Shqiperise. Por, duket se bukurine e Xhezos kohet e fundit kane fatin ta shijojne vetem te huajat, si nje italiane me te cilen ai kishte ardhur i shoqeruar per te pare “Miss Shqiperia”.

Vajza e deputetit te LSI-se, Nikollaq Neranxi, ka fituar cmimin “Miss Turizmi”. Tani, kur te dale te promovoje turizmin shqiptar ne bote, ka mundesi qe Kristina Neranxi te hedhe edhe nja dy fjale per frutat e thata qe tregton i ati.

Spektakli ėshtė shfaqur drejtpėrdrejt nė valėt e Televizionit “Vizion Plus”

Atmosfera e konkursit tė bukurisė “Miss Shqipėria 2007” zhvilluar nė Elbasan

Elis Memelli
Siē ndodh ēdo vit nė tė njėjtėn kohė, nė muajin qershor ėshtė bėrė dhe sivjet kurorėzimi i mė tė bukurės sė vendit, “Miss Shqipėria 2007”. Dhe kjo nuk ndodh rastėsisht, pasi gjithēka mbi organizimin dhe kohėn e kėtij organizimi ėshtė e pėrcaktuar me kujdes nga “Deliart Association”. Kjo pėr tė treguar korrektėsi dhe seriozitet nė kurorėzimin e mė tė bukurės sė vendit. Dje nė mbrėmje ėshtė zgjedhur “Miss Shqipėria” nė njė spektakėl tė mirorganizuar nga “Deliart Association”, nė bashkėpunim me Televizionin “Vizion Plus”. Kėtė radhė stacioni qė do tė pėrzgjedhė mė tė bukurėn e Shqipėrisė ka qenė qyteti i Elbasanit, me kalanė 2000-vjeēare. Njė kala me njė ndėrtim romak, ngritur nė fillim tė shek. III Para Krishtit, si njė kėshtjellė ushtarake pėr tė siguruar kontrollin e rrugės “Egnatia”, nė atė kohė njė arterie e rėndėsishme e Perandorisė Romake. Skenografia e mrekullueshme ishte ideuar nga studio arkitekturore “Rebus”, sė cilės pa dyshim nuk kishte si t’i mungonte njė ndriēim perfekt i siguruar nga Fest Servis e mjeshtrit Lul Tusha. Prezantimi i spektaklit tė bukurisė ėshtė bėrė nga Alert Celoaliaj. Veshjet e vajzave ishin stiluar nga stilistja Ema Savahl (Koja), ndėrsa koreografia u pėrgatit nga Kozeta Bakiu. Natyrisht qė nė gjithēka nuk mund tė mos fshihej nga pas dora e mjeshtrit Petri Bozo, i cili asistohet nga Klara Bici dhe Egi, vajza e tij e vogėl. Pėrzgjedhja e 30 bukurosheve nuk ka qenė aspak e lehtė, pasi ashtu siē tregon vetė regjisori Bozo, pjesėmarrja nė seleksionimet ishte shumė e madhe.
Jo pak, por 260 vajza janė pėrpjekur tė hyjnė nė konkurrim pėr t’u shpallur “Miss Shqipėria”. Pėrveē prezantimit tė bukurisė, vajzat i janė nėnshtruar edhe testit tė inteligjencės pėrgatitur nga organizatorėt. Fillimisht ishin pėrzgjedhur 31 vajza, por njėra prej tyre u pėrjashtua nga spektakli dy ditė para zhvillimit tė tij, sepse kishte thyer rregullat e vendosura nga organizatorėt.
Gjeografia e vendeve nga kanė ardhur vajzat shtrihej qė nga Tropoja, Kukėsi, Laēi, Kruja, Gramshi, Pėrmeti deri te diaspora e Greqisė, Itali, SHBA, Gjakova, Prishtina dhe Mali i Zi. Spektakli live ka nisur mbrėmjen e djeshme nė orėn 21:00 dhe ėshtė transmetuar drejtpėrdrejt ekskluzivisht nga Televizioni “Vizion Plus”. Vajzat fillimisht kanė dalė nė tri sfilata tė ndryshme dhe mė pas juria ka pėrzgjedhur 10 konkurrentet, tė cilat vazhduan garėn mė tej pėr kurorėzimin e mė tė bukurės.
Juria pėrbėhej nga 12 anėtarė, ndėrsa ēmimet qė janė dhėnė krahas “Miss Shqipėrisė” ishin shoqėruesja e parė dhe e dytė e missit, Miss Kinemaja, Miss Buzėqeshja, Miss Fotozhenia etj. Bukuroshet shqiptare qė kanė fituar kėto ēmime do tė marrin pjesė nė njė tė ardhme jo tė largėt nė konkurset ndėrkombėtare tė bukurisė qė zhvillohen nė Greqi, Ēeki, Kinė etj. Po kėshtu, pėr fitueset janė edhe dy bursa studimi nė Universitetin Europian tė Tiranės. Publiku, nga shtėpia, nėpėrmjet televotimit ka zgjedhur njė tjetėr miss nė kėtė konkurs. Atmosferėn e spektaklit e kanė ngrohur mė tepėr edhe performancat e kėngėtarėve Aleksandėr Gjoka, Arbėrie Hadėrgjonaj, Mira Bregu e Redon Makashi. Gjithashtu, baleti ka qenė njė tjetėr element qė nuk mund t’i mungonte shfaqjes tė zhvilluar nė kalanė antike tė Elbasanit.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

2Normal Re: MISS SHQIPERIA 2007 prej Wed Jun 11 2008, 08:38

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore

Adelina Mirakaj (Kosove) Konkurente ne Miss Shqiperia 2007 nga GjakovaShpresa Vitia nga Prishtina me banim ne Uk u zgjodh ne Miss Shqiptarja 2007 ne UK dhe Pjesmarrese ne MISS SHQIPERIA 2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

3Normal Re: MISS SHQIPERIA 2007 prej Wed Jun 11 2008, 08:40

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Kalaja e Elbasanit pret "Miss Shqipėria"

Miss Shqipėria 2007 organizohet kėtė edicion nė Kalanė mijėravjeēare tė qytetit tė Elbasanit. Regjizori dhe organizatori Petri Bozo sė bashku me koreografen Kozeta Bakiu kanė sjellė nė njė konferencė shtypi detajet e kėtij spektakli qė do tė zhvillohet nė 29 dhe 30 qershor brenda mureve romake tė kalasė. 31 vajza tė pėrzgjedhura nga e gjithė Shqipėria do tė konkurojnė me bukurinė e tyre pėr tė fituar ēmimet e vendosura pėr kėtė edicion do tė jenė dhurata dhe bursa studimi.

Vendi I pare do tė jetė njė bursė studimi 4 vjeēare nė njė nga universitetet e huaja private nė Shqipėri. Amfiteatri I ndėrtuar brenda mureve tė kalasė, pasarela dhe njė organizim pėr njė mbrėmje gala kanė si qėllim promovimin e kėtij objekti historic mijėra vjeēar qė konservon qytetin e vjetėr Skampini. Bozo ka paraprirė me disa detaje spektaklin qė do tė zhvillohet nė fund tė muajit. “veē sfilatave tė miseve spektaklin do ta gjallėrojnė grupi I baletit me koreografinė e Kozeta Bakiut dhe kėngėtarė tė ftuar me hitet shqiptare tė momentit si Besa Kukėdhima, Stine, Karolina nga Maqedonia dhe kėngėtarja boshnjake Maria Sesich. Po kėshtu nuk do tė mungojnė edhe miqtė e pėrhershėm tė spektaklit si Aleksandėr Gjoka, Redon Makashi etj” lidhur me pėrzgjedhjen e vajzave deri nė finale regjizori Bozo ka ndryshuar format e skualifikimit. “ kėtė vit do tė jetė nė garė vetėm numri 31 pėr vajzat pjesmarrėse ndėrsa ka ndryshuar forma e seleksionimit tė konkurentėve deri nė sfilatėn e fundit. vajzat do tė kenė mundėsi tė rrinė mė gjatė nė skenė dhe tė sfilojnė deri nė fund. Nė sfilatėn e fundit do tė mbeten 10 vajza. Nga kjo dhjetėshe do tė pėrcaktohen edhe fitueset. Juria do tė pėrbehet nga emra tė zgjedhur tė artit, televizonit, kinemasė, psikologjisė e pedagogjisė.

Do tė jenė 10 ēmime nga kėto ai I Publikut qė do tė pėrzgjidhet nėpėrmjet votimit. Ndryshe nga vitet e tjera kėtė herė nuk do tė ketė ēmime nė para dhe ēmimi I parė do tė ketė mundėsinė tė fitojė njė bursė studimi ndėrsa ēmimet e tjera do tė jenė tė ndryshme por jo vlerė monetare duke I dhėnė mundėsi fituesve tė zhvillojnė aftėsitė e tyre. Kėtė vit do tė ketė konkurente nga Pėrmeti, Burreli, Gramshi dhe qytete tė tjera tė vogla.

Njė moment I rėndėsishėm ėshtė koreografia dhe Kozeta Bakiu ėshtė kujdesur qė vajzat tė mėsojnė tė ecin bukur, tė jenė pjesė e spektaklit dhe nė tė njėjtėn mėnyrė tė argėtohen. Kozeta Bakiu I ka pėrcaktuar vajzat shumė inteligjente duke theksuar faktin se ky spektakėl ėshtė rritur nė cilėsi vit pas viti.

Regjizori I kėtij spektakli ka folur edhe pėr financimin e miss Shqipėria qė edhe kėtė herė nuk ka mbėshtetjen e Ministrisė sė Kulturės. “ne kemi zgjedhur objektet historike jo vetėm pėr zhvillimin e spektaklit por edhe pėr tė promovuar historinė dhe tėrheqjen e turisteve pėr tė parė kėto objekte. Kėtė vit zgjodhėm Elbasanin pė ringjalljen e vlerave dhe zgjimin e interesit pėr ekzistencėn e tyre. Por edhe pse qėllimi ynė mund tė jetė I njėjtė me atė tė institucioneve si ministria e kulturės, kjo e fundit nuk ka mbėshtetur dhe nuk e mbėshtet njė spektakėl tė tillė. Ndryshe nga Ministria, Bashkia Elbasan ėshtė munduar qė me anė tė njė kėrkese komunitetit tė biznesit tė mbėshtes kėtė spektakėl bukurie qė zhvillojet pėr herė tė parė nė kėtė qytet. Kryebashkiaku Qazim Sejdini I ka kėrkuar biznesmenėve tė sponsorizojnė kėtė aktivitet pasi nė kėtė mėnyrė I shėrbejnė qytetit dhe promovimit tė vlerave historike tė tij.

Vendin e Pare ne "Miss Shqiperia 2007" e muer Irsa Demneri
Vendi i Dyte i Takoj Aferdites Dreshaj
Kurse Vendin e Trete e muer Diena Nuzi

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

4Normal Re: MISS SHQIPERIA 2007 prej Wed Jun 11 2008, 08:46

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Adela Zeza Tirane 24.88%
Adelina Miakaj Gjakove 12.44%
Aferdita Dreshaj SHBA 1639.02%
Alba Gjanaj Kukes 00%
Alba Xhixha Fushkruje 12.44%
Argjirulla Shkembi Tirane 12.44%
Arta Fejzullia Norvegji 00%
Arsona Vasili Permet 00%
Bora Panajoti Tirane 00%
Diana Ndreu Tirane 00%
Derisa Osmanaj Elbasan 12.44%
Diana Nuzi Tirane 00%
Diola Aliaj Fier 12.44%
Efi Tatou Greqi 00%
Elona Molgeci Tropoje 512.20%
Eerisa Mancellari Tirane 12.44%
Ermelinda Neziri Tirane 00%
Viola Mezini Vlore 00%
Igena Qypi Permet 00%
Irisa Demneri Tirane 37.32%
Johana Bici Korce Gramsh 00%
Klodiana Dervishi Greqi 00%
Kristina Neranxi Berat 00%
Lorela Dervishi Durres 24.88%
Olta Sulejmani Itali 12.44%
Oriada Xhuxhi Tirane 00%
Oriola Musa Berat 00%
Reina Steva Tirane 00%
Shpresa Vitia Angli 00%
Viola Gaxhenji Tirane 12.44%
Xhulia Elezi Permet

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

5Normal Re: MISS SHQIPERIA 2007 prej Fri Jun 13 2008, 07:21

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
Kalaja e Elbasanit pret "Miss Shqipėria"

Miss Shqipėria 2007 organizohet kėtė edicion nė Kalanė mijėravjeēare tė qytetit tė Elbasanit. Regjizori dhe organizatori Petri Bozo sė bashku me koreografen Kozeta Bakiu kanė sjellė nė njė konferencė shtypi detajet e kėtij spektakli qė do tė zhvillohet nė 29 dhe 30 qershor brenda mureve romake tė kalasė. 31 vajza tė pėrzgjedhura nga e gjithė Shqipėria do tė konkurojnė me bukurinė e tyre pėr tė fituar ēmimet e vendosura pėr kėtė edicion do tė jenė dhurata dhe bursa studimi.

Vendi I pare do tė jetė njė bursė studimi 4 vjeēare nė njė nga universitetet e huaja private nė Shqipėri. Amfiteatri I ndėrtuar brenda mureve tė kalasė, pasarela dhe njė organizim pėr njė mbrėmje gala kanė si qėllim promovimin e kėtij objekti historic mijėra vjeēar qė konservon qytetin e vjetėr Skampini. Bozo ka paraprirė me disa detaje spektaklin qė do tė zhvillohet nė fund tė muajit. “veē sfilatave tė miseve spektaklin do ta gjallėrojnė grupi I baletit me koreografinė e Kozeta Bakiut dhe kėngėtarė tė ftuar me hitet shqiptare tė momentit si Besa Kukėdhima, Stine, Karolina nga Maqedonia dhe kėngėtarja boshnjake Maria Sesich. Po kėshtu nuk do tė mungojnė edhe miqtė e pėrhershėm tė spektaklit si Aleksandėr Gjoka, Redon Makashi etj” lidhur me pėrzgjedhjen e vajzave deri nė finale regjizori Bozo ka ndryshuar format e skualifikimit. “ kėtė vit do tė jetė nė garė vetėm numri 31 pėr vajzat pjesmarrėse ndėrsa ka ndryshuar forma e seleksionimit tė konkurentėve deri nė sfilatėn e fundit. vajzat do tė kenė mundėsi tė rrinė mė gjatė nė skenė dhe tė sfilojnė deri nė fund. Nė sfilatėn e fundit do tė mbeten 10 vajza. Nga kjo dhjetėshe do tė pėrcaktohen edhe fitueset. Juria do tė pėrbehet nga emra tė zgjedhur tė artit, televizonit, kinemasė, psikologjisė e pedagogjisė.

Do tė jenė 10 ēmime nga kėto ai I Publikut qė do tė pėrzgjidhet nėpėrmjet votimit. Ndryshe nga vitet e tjera kėtė herė nuk do tė ketė ēmime nė para dhe ēmimi I parė do tė ketė mundėsinė tė fitojė njė bursė studimi ndėrsa ēmimet e tjera do tė jenė tė ndryshme por jo vlerė monetare duke I dhėnė mundėsi fituesve tė zhvillojnė aftėsitė e tyre. Kėtė vit do tė ketė konkurente nga Pėrmeti, Burreli, Gramshi dhe qytete tė tjera tė vogla.

Njė moment I rėndėsishėm ėshtė koreografia dhe Kozeta Bakiu ėshtė kujdesur qė vajzat tė mėsojnė tė ecin bukur, tė jenė pjesė e spektaklit dhe nė tė njėjtėn mėnyrė tė argėtohen. Kozeta Bakiu I ka pėrcaktuar vajzat shumė inteligjente duke theksuar faktin se ky spektakėl ėshtė rritur nė cilėsi vit pas viti.

Regjizori I kėtij spektakli ka folur edhe pėr financimin e miss Shqipėria qė edhe kėtė herė nuk ka mbėshtetjen e Ministrisė sė Kulturės. “ne kemi zgjedhur objektet historike jo vetėm pėr zhvillimin e spektaklit por edhe pėr tė promovuar historinė dhe tėrheqjen e turisteve pėr tė parė kėto objekte. Kėtė vit zgjodhėm Elbasanin pė ringjalljen e vlerave dhe zgjimin e interesit pėr ekzistencėn e tyre. Por edhe pse qėllimi ynė mund tė jetė I njėjtė me atė tė institucioneve si ministria e kulturės, kjo e fundit nuk ka mbėshtetur dhe nuk e mbėshtet njė spektakėl tė tillė. Ndryshe nga Ministria, Bashkia Elbasan ėshtė munduar qė me anė tė njė kėrkese komunitetit tė biznesit tė mbėshtes kėtė spektakėl bukurie qė zhvillojet pėr herė tė parė nė kėtė qytet. Kryebashkiaku Qazim Sejdini I ka kėrkuar biznesmenėve tė sponsorizojnė kėtė aktivitet pasi nė kėtė mėnyrė I shėrbejnė qytetit dhe promovimit tė vlerave historike tė tij.

Pjesa e pėrzgjedhur pėr zhvillimin e spektaklit brenda Kalasė nxjerr nė pah muret mijerė vjeēare dhe objektet e zbuluara nga gėrrmimet. Sipas regjizorit spektakli ėshtė menduar si njė ballo ku rreth 500 personat qė do tė jenė nė natėn finale do tė kenė mundėsi tė shijojnė bukurinė e vajzave dhe gjallėrinė e spektaklit para njė gote verė nė klasicitetin e njė nate qė I kushtohet bukurisė. Kostoja e njė bilete pėr natėn finale do tė jetė 5 mijė lekė tė reja ndėrsa natėn e parė tė spektaklit I ėshtė dhėnė mundėsi elbasanasve qė me 1500 lekė tė shijojnė spektaklin e parė tė kėtij lloji me pėrmasa kombėtare qė po zhvillohet nė qytetin e tyre.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

6Normal Re: MISS SHQIPERIA 2007 prej Fri Jun 13 2008, 07:21

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi