Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Sqarime mbi shkarkimet

Sqarime mbi shkarkimet

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Sqarime mbi shkarkimet prej Mon Feb 26 2007, 13:13

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Sqarime mbi shkarkimet

Skedat (files) e vendosura nė sajt, sigurohen nga Rapidshare dhe Megaupload.Si duhet tė veprojmė pėr tė shkarkuar skedat?

Nė lidhjet RAPIDSHARE

Sė pari klikojme te “Shkarko”. Do tė na hapet faqja e shkarkimit Rapidshare. Me rrotulluesen e miut e ulim faqen nė fund, dhe zgjedhim opsionin “Free” (si nė figurėn 1). Do tė na hapet nje faqe tjeter, presim derisa numėrimi i sekondave te shkojė nė 0 (zero), shkruajme kodin tringjyrėsh te kutia anash (si ne figuren 2) e mė pas klikojme te “Download”. Shkarkimi i skedės do te filloje brenda pak ēastesh.
Nė lidhjet MEGAUPLOAD


Klikojme te “Shkarko”. Do tė na dalė faqja e shkarkimit Megaupload, presim derisa numėrimi sė prapthi i sekondave tė arrijė nė 0 (si nė figurėn 3). Pasi arrin nė sekondėn zero, mbi tė do tė vendoset nje tabelė reklamuese e Megaupload-it, e mbyllim ketė tabelė duke klikuar mbi “x” (nė cepin lart djathtas). Mė tej, klikojme te “Click here to download...”, paskėsaj fillon shkarkimi. Emėrtimin dhe madhėsinė e skedės qė po shkarkoni mund ta shikoni si ne figuren 4.

Besoj se eshte sqarim i kuptueshem. Nese jo, lini shenimin tuaj te "Shenimet" poshte, qe me pas t'Ju pergjigjem.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi