Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Filozofi-Psikologji&Sociologji » Kėshilla pėr tu liruar prej komplekseve !

Kėshilla pėr tu liruar prej komplekseve !

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Kėshilla pėr tu liruar prej komplekseve ! prej Fri Jun 20 2008, 10:28

Sunset girl

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ja disa keshilla pėr tu liruar nga komplekset e jetes se perditeshme , ose komplekse qe shoqerojne individe tė ndryshem etj etj...

BĖHU E LUMTUR!
Mos lejo qė jeta tė ngadhėnjej mbi ty -mbizotro mbi ndjenjat e tua tė pikėlluara !
Madje edhe ekspertėt mendojnė se nuk ėshtė lehtė tė jesh i ri. Kjo ėshtė njė periudhė shumė e ndėrlikuar e jetės sonė , nė tė cilėn ēdo gjė ndryshohet bashkė me brenga pėr trupin tonė , na mundojnė edhe halle edhe probleme tė ndryshme, hovi normal qė ndosh nė trupin tonė ėshtė shkak i shpeshtė i depresioneve qė na mundojnė . Por , egzistojnė shum truqe me anė tė cilave ta mbizotrojmė pikėllimin …

BĖHU REALISTE!
Shumėkush prej nesh ėshtė i pikėlluar kur diēka nuk shkon ashtu siē kemi planifikuar . Mė mirė ėshtė tė mos shpresojmė se ēdo gjė ėshtė e pėrsosur se sa tė zhgėnjehemi mė vonė. Po ashtu, kur ndjehesh e pikėlluar, mendo mirė se a ka ndonjė arsye tė qėndrueshme pėr kėtė pikėllim apo dicka e pa kėndeshme qė tė ka ndodhur e stėrmadhon pa nevojė dhe e mer me zemėr .

GJEJ MIQ !
Miqtė e mirė na ndihmojnė ta duam vetvetėn. Biseda me to na ndihmon tė shėrohemi nga pikėllimi. Asgjė nuk ėshtė mė e shėndetėshme se sa qeshja e mirė,kurse ne qeshemi shum rallė. Madje edhe problemet serioze familiare , sikurse ėshtė shkurorėzimi do ti pėrballosh mė mirė duke u shoqėruar me njerėz qė i do .

LIROJE VETVETĖN!
Ndonjėherė, thjesht kemi nevojė tė largohemi nga obligimet tona - pėr kėtė ėshtė i domosdoshėm ēlirimi. Vaska e ngrohtė ,lulet aromatike libri i dashurisė…. Pas ēlirimit ,ti do tė flesh mė mirė dhe pas gjumit tė mirė edhe obligimet e tua duken mė tė lehta.

BĖHU POZITIVE
Pėr tė menduarit pozitivisht mund tė flitet shumė - nėse tė duket se gjithnjė pret mė tė keqen , atėherė duhet tė punosh nė vetėn tėnde - sa mė pozitive qė tė jenė pritjet e tua , aq mė mirė do tė shkojnė punėt . Nė vend se tė shqetėsohesh pėr cikrima, pėrpiqu tė mendosh pozitivisht , madje edhe nė situatat mė tė rėnda -ndjenja yte e mirė do tė kthehet menjėherė

PĖRBALLU ME DITĖT E ZYMTA !
Edhe njerzit mė tė lumtur nganjėherė janė tė pikėlluar. Prandaj nėse njė mėngjes zgjohesh pa dėshirė pėr tė qeshur , mos u brengos shumė pėr kėtė. Nė pikėllimin e herpashershėm nuk ka asgjė tė ēuditshme .Nė tė vėrtetė, pak ka pikėllime qė mund tė na bėjnė mė tė ndjeshėm, mė tė aftė pėr ti kuptuar njerzit tjerė.

Shiko profilin e anėtarit

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
flm sunset,ishin keshilla sa te bukura aq dhe te dobishme
for you Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi