Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Rikthehet muzika e pastert shqipe

Rikthehet muzika e pastert shqipe

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Rikthehet muzika e pastert shqipe prej Sat Jun 28 2008, 09:36

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kanė lėnė mėnjanė kėngėtarėt e huaj dhe i janė kthyer traditės shqiptare.

Sipas shitėsve tė dyqaneve tė muzikės nė kryeqytet, ndryshe nga vitet e mėparshme, kur tingujt e muzikės sė huaj mbushnin pub-et, lokalet, makinat apo banesat, kėtė vit po shiten mė tepėr disqet dhe kasetat e kėngėtarėve shqiptarė.

“Pėrsa u pėrket moshave tė reja, janė tė tėrhequr pas miksimeve muzikore, rrymėės muzikore tallava, regaton apo hip-hop.

Preferohen kėngėtarė, si Greta Koci, Bleona Qereti, Soni, Westlife, Produkt 28, Nora Istrefi, Etnoengjėjt, Kastro Zizo etj.; gjithmonė kėtu flasim pėr moshat e reja.

Ndėrsa moshat mė tė thyera ende janė tė tėrhequra pas muzikės popullore shqiptare, si Eli Fara, Bujar Qamili, Artiola Toska, Irini Qirjako etj.,” shprehet Ervisi, shitės prej pesė vjetėsh nė njė dyqan tė Rrugės sė Dibrės.

Jo vetėm muzika, por edhe videokasetat me filma apo humor shqiptar blihen nga qytetarėt, edhe pse janė prodhime tė vjetra.

Gazeta e Tiranės/ G.S.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi