Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Shkenca & Jeta » Fundi i botes sipas shkenctarit Isak Njuton

Fundi i botes sipas shkenctarit Isak Njuton

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Fundi i botes sipas shkenctarit Isak Njuton prej Thu Jul 24 2008, 03:40

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Sipas shkencėtarit anglez, sėr Isak Njuton, ka filluar numėrimi mbrapsht. Kanė mbetur mė pas se 53 vite deri nė fund tė botės, i parashikuar sipas Njutonit nė vitin 2060. Babai i fizikės moderne e formuloi kėtė profeci nė njė letėr tė vitit 1704, tė zbuluar ditėn e diel, nė njė ekspozitė tė Universitetit hebraik tė Jeruzalemit tė titullar “Sekretet e Njutonit”. Por pėrse viti 2060? Njuton shkruan se do tė ishte 1200 vite pas vitit 800 pas Krishtit, date nė tė cilėn restaurohet Perandoria e Shenjtė Romake. Mesa duket shkencėtari ka arritur nė kėtė date pas leximit tė librit tė profetit Daniel, njė nga librat mė tė vėshtirė ku gjenden simbolika tė panumėrta dhe vizione fantastike.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
LoL, LuNa sna paska mbet shume te jetojm Sad por normal se dikur do ti vije edhe fundi planetit tokesor
affraid


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
DiGitaL shkruajti:LoL, LuNa sna paska mbet shume te jetojm Sad por normal se dikur do ti vije edhe fundi planetit tokesor
affraid

o digi Very Happy po eme,mos vra koken,se eshte vetem nje parashikim shkencor Wink mund te jete dhe jo i vertet Smile
sa qenke merzitur ti,sa te jetohet ty aman Razz


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi