Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Gjuhe Programuese HTML

Gjuhe Programuese HTML

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Gjuhe Programuese HTML prej Wed Feb 28 2007, 16:52

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
-Html ( Hyper Text Markup Language) eshte nje gjuhe programuese per faqe interneti eshte e thjesht dhe e mire si gjuhe!, mund te beni shum gjera te mira.Gjuha HTML edhe WWW eshte e Krijuar nga Berners-Lee ne Cern ne vitin 1993.ketu eshte nje programim i vogel qe ju mund ta provoni me copy/paste te notepad dhe pastaj shifni ne Internet Explorer.,kur ta beni save te notepad do ti veni!! HTML
<HTML>
<HEAD>
<TITLE> ForumiAlbdigital </TITLE>
</HEAD>
<BODY bgcolor=red>
<H1> FORUMIALBDIGITAL </H1>
editori me i mire per html eshte<EM>dreamweaver2004</EM> po ka edhe editora tjer si <STRONG>cup edhe me e thjeshta eshte notepad e microsoft windows </STRONG> <P> me html mund te veni mbrenda te nje faqe shume gjera:
<UL>
<LI> music
<LI> images
<LI> javascripts
<LI> CSS,JavaScript,DHTML,XML,XHTML,ASP,ADO </UL>
<P> nuk eshte e veshtire pervojeni
<HR>
<P> pune te mbare
</BODY>
</HTML>


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Gjuhe Programuese HTML prej Wed Feb 28 2007, 16:53

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Krijoni Në Java Një Account Manager

import javax.swing.*;
/** BankAccount menagjon një konto */
public class BankAccount
{ private int balance; // invariantë: balance >= 0
/** Konstruktoni
* @param amount - balansi inicial */
public BankAccount(int amount)
{ if ( amount >= 0 )
{ balance = amount; }
else { balance = 0; }
}
/** deposit deponon të holla në konto
* @param amount - sasia për deponim */
public boolean deposit(int amount)
{ boolean result = false;
if ( amount < 0 )
{ JOptionPane.showMessageDialog(null,
"Gabim: depositi " + amount);
}
else { balance = balance + amount ;
result = true;
}
return result;
}
/** withdraw tërheq të holla nga kontoja
* @param amount - sasia për tërheqje
* @return true nëse tërheqja e suksesshme, false përndryshe */
public boolean withdraw(int amount)
{ boolean result = false;
if ( amount < 0 )
{ JOptionPane.showMessageDialog(null,
"Gabim: tërheqja " + amount );
}
else if ( amount > balance )
{ JOptionPane.showMessageDialog(null,
"Gabim: tërheqja tejkalon balansin");
}
else { balance = balance - amount;
result = true;
}
return result;
}
/** getBalance kthen balansin vijues
* @return balansi */
public int getBalance()
{ return balance; }
}

import javax.swing.*;
/** BankReader lexon transakcione bankare */
public class BankReader
{ private String inputLine;
/** Konstruktori */
public BankReader()
{ inputLine = ""; }
/** readComman lexon linjë të re komanduese
* @param message - prompti për shfrytëzuesin
* @return karakterin e parë të komandës */
public char readCommand(String message)
{ inputLine = JOption.showInputDialog(message).trim().toUpperCas e();
return inputLine.charAt(0);
}
/** readAmount kthen vlerën numerike nga linja komanduese
* @return vlera e konvertuar në cent */
public int readAmount()
{ int answer = 0;
String s = inputLine.substring(1, inputLine.length());
s = s.trim();
if ( s.length() > 0)
{ double money = new Double(s).doubleValue();
answer = (int)(money * 100);
}
else { JOptionPane.showMessageDialog(null,
"Gabim: transakcion pa vlerë");
}
return answer;
}
}


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

3Normal Re: Gjuhe Programuese HTML prej Thu Mar 22 2007, 05:12

Vizitor

avatar
Vizitor
DC++

Nëse posedon lidhje të fuqishme me rrjetin d.m.th. lidhje adls,cable, apo broadband atëherë e gjithë bota e filmit(filmat më të ri të Holywoodit), programeve kompjuterike, lojrave, muzikës etj. është në duart e tua.Një program fantastik që mundëson cdo lloj të shkarkimeve(download).
Ja adresa nga ku mund të shkarkohet file share programi:

http://dcplusplus.sourceforge.net/

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi