Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Ekonomi & Biznes » Gati gjobat, s‘ka para pėr supervizorin

Gati gjobat, s‘ka para pėr supervizorin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Gati gjobat, s‘ka para pėr supervizorin prej Sat Aug 16 2008, 01:48

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Pėrveē vėshtirėsive pėr gjetjen e parave nė financimin e firmės ndėrtuese, qeveria po has probleme edhe me supervizorin e rrugės Rrėshen-Kalimash. Konkretisht, pėr sigurimin e fondeve tė nevojshme pėr aktivitetin e supervizorit pėr vitin 2008 ishte parashikuar fondi prej 3,2 milionė eurosh. Faktet tregojnė se ky fond nuk i ėshtė lėvruar ende kompanisė sė huaj dhe pėr kėtė qeveria rrezikon tė paguajė penalitete. Situata e rėndė duket qartė te pretendimet e Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Rrugėve, e cila kėrkon nga Ministria e Transporteve dhe Ministria e Financave "njė veprim mė tė shpejtė pėr sigurimin e fondeve, pasi jemi nė njė moment shumė kritik". Mė tej thuhet se, "ndėrkohė, kemi marrė njoftim zyrtar nga Supervizori pėr aplikim penalitetesh pėr vonesat nė pagesa".


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi