Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Zbulohet arsenal armėsh nė njė banesė

Zbulohet arsenal armėsh nė njė banesė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Zbulohet arsenal armėsh nė njė banesė prej Mon Aug 18 2008, 12:04

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
vjecar pasi herė pas here gjuante me pushkė nga banesa e tij. Policia i sekuestron arsenalin e armėve. I arrestuari pranon se i mbante prej vitit '97.

FIER- Policia e Fierit ka zbuluar arsenal armėsh dhe eksplozivi nė njė banesė nė fshatin Kurjan. Ka qenė shqetėsimi i banorėve tė fshatit pėr tė shtėnat e herėpashershme me armė nga banesa e Teki Metohut, 61 vjeē, i cili ka vėnė nė lėvizje policinė e Fierit. Me tė marrė sinjalizimin e banorėve, uniformat blu kanė kryer kontroll tė befasishėm nė banesėn e Metohut. Sipas policisė, nė banesė janė gjetur dhe sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale 1 automatik tip "Kallashnikov", 2 pushkė njėzetėshe, 1 krehėr me 19 fishekė, 3 granata ofensive, si dhe 11 ndezės detonatorė. Armėt e bllokuara kanė mjaftuar qė policia t'i hidhte prangat nė kushtet e flagrancės Teki Metohut. Ky i fundit ėshtė siguruar nė ambientet e izolimit tė Drejtorisė sė Policisė sė Fierit, me akuzėn e "armėmbajtjes pa leje". Vetė Teki Metohu ka mohuar pėr policėt, dyshimet pėr implikimin nė shitblerjet e armėve. Ai ka pretenduar se armėt dhe eksplozivin e kishte qysh prej trazirave tė vitit 1997, dhe nuk i kishte dorėzuar.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi