Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Arrestohet, tenton tė vrasė bashkėfshatarin

Arrestohet, tenton tė vrasė bashkėfshatarin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ka ardhur me pushime pranėfamiljes por pėr pak sa nuk ėshtė vrarė nga njė bashkėfshatari i tij. Ngjarja ka ndodhur nė fshatin Grykė tė komunės Topojė tė rrethit tė Fierit.

Sipas policisė shtetasi Miti Dhano, 60 vjeē sipas policisė sė Fierit pėr motive tė dobėta ėshtė grindur meshtetasinEduart Gjini 37 vjeē, banues nė fshatin Sheqmarinėz tė po kėsaj punei cili kishte ditė qė kishte ardhur te prindėrit me pushime nga Greqia.

Policia nuk jep shpjegime pėr grindjen e kėtij tė riu me tė moshuarin por ajo sqaron se mbas grindjes Shetasi Miti Dhano ka qėlluarmbi tė por saēmat e dalanga ēiftja e tijtė cilat fatmirėsisht kanė qėlluar ne gomat e pasmetė mjetit me targa greke pronė e shtetasit Eduart Gjini.

Policia ka ardhur nė vendin e ngjarjesdhe ka konstatuarse gomat e pasme te mjetit tip Fiat me targa ZNK 6253 pronė e kėtij shtetasijanė dėmtuar. Nė tė janė fiksuar tre sacmetė armės sė gjahut tė cilat u sekuestruanme cilėsinė e provės materiale.

Nė banesėn e shtetasit Miti Dhano u gjet dhe u sekuestrua me cilėsinė e provės materiale edhe arma e gjahut tė cilėn ai e kishte me leje, 11 copė fishekarmė gjahusi dhe dy gėzhoja tė zbarazura. Materialeti kaluan prokurorisė Fier pėr veprėn penale tė “Vrasjes sė mbetur nė tentativė”.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi