Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Google SkretchUp

Google SkretchUp

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Google SkretchUp prej Wed Feb 28 2007, 16:58

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Google SkretchUp eshte nje program (falas dhe me pare per versionin pro.) per te krijuar,modifikuar dhe vezhguar pamje ne 3D. I thjeshte per tu perdor dhe shume i vogel si madhesi por me shume tools dhe textures qe mund ti perdorni per te ndetuar nje shtepi, anije...apo edhe thjesht mobilim.

Linku per me shume info: http://sketchup.google.com/


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Google AJAX Search API prej Wed Feb 28 2007, 17:00

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Google AJAX Search API eshte nje API (Application Program Interface) qe ju lejon te futni nje kuti kerkimi te Google ne sitin tuaj por te programuar ne AJAX (Asynchronous JavaScript and XML). AJAX te ofron pra mundesine qe kur ju te kerkoni neper siti tuaj ne google rezultatet e kerkimit dalin ne sitin tuaj dhe "perzihen" me permbajtjen e sitit e nuk riadresohen ne sitin e Google.
Tani per tani eshte ne faze experimentale por ne vijim do kete shume ndryshime...besoj

Info mbi AJAX: http://en.wikipedia.org/wiki/AJAX
Info mbi Google AJAX Search API:
Linku http://code.google.com/apis/ajaxsearch


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

3Normal Google Earth prej Wed Feb 28 2007, 17:03

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Programi i famshem Google Earth qe shume prej jush mund ta kene perdore ka pak kohe qe ka dale versioni i ri akoma ne beta, versioni 4. Ky versioni pervec supportit per Windows dhe Mac tani eshte dhe i pranishem dhe per Linux. Programi eshte testuar nga distribucioni Linux me i thjeshte Ubuntu deri tek me i komplikuari Debian dhe eshte i disponueshem ne 5 gjuhe: Anglisht, Italisht, Frengjisht, Gjermanisht dhe Spanjisht. Nder te rejat qe sjell versioni Beta jane user interface te reja dhe me shume foto me rezolucion te larte. Tashme 1/3 e botes perfshihet nga fotografi me rezolucion te larte.

Linku: http://earth.google.com/download-earth.html


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

4Normal Re: Google SkretchUp prej Fri Mar 02 2007, 15:22

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
http://picasaweb.google.com/

Google tani ka krijuar seksionin nė tė cilin mund tė shkarkoni fotografit e juaja. Aty ju mund tė shkarkoni sasi tė fotografive deri nė 250MB.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: Google SkretchUp prej Fri Mar 02 2007, 15:25

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
CIA World Factbook (Libri i fakteve botėrore). Kėtu mund tė gjeni statistika dhe informata tė shumėta pėr ēdo shtet tė planetit tonė.

Linkuhttps://www.cia.gov/cia/publications/factbook/index.html


Historia e procesorėve kompjuterik qė janė pėrdorur dhe prodhuar deri mė sot.

Linku http://www.cpu-world.com/CPUs/CPU.html


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

6Normal Re: Google SkretchUp prej Fri Mar 02 2007, 15:30

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
http://docs.google.com/
Organizoni dokumentat e juaja me Google.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi