Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Kretė, masakrohet barbarisht 22- vjeēari shqiptar

Kretė, masakrohet barbarisht 22- vjeēari shqiptar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Njė emigrant shqiptar ėshtė vrarė nė mėnyrė barbare ditėn e djeshme nė ishullin e Kretės nė Greqi, pikėrisht nė zonėn bregdetare pranė qytetit Hania. Bėhet fjalė pėr njė emigrant shqiptar 22 vjeē, emri i tė cilit ėshtė Elton Bakiu.KRETE- Njė emigrant shqiptar ėshtė vrarė nė mėnyrė barbare ditėn e djeshme nė ishullin e Kretės nė Greqi, pikėrisht nė zonėn bregdetare pranė qytetit Hania.

Bėhet fjalė pėr njė emigrant shqiptar 22 vjeē, emri i tė cilit ėshtė Elton Bakiu. Trupi i tij i pajetė ėshtė gjetur nė zonėn bregdetare tė Neas Horas, pranė qytetit dhe mė pas ėshtė transportuar nė spitalin e prefekturės se Rethimnos, pėr t’iu bere autopsia dhe pėr t’u gjendur shkaqet e vdekjes.

Sipas mjekut ligjor, 22- vjeēari ėshtė goditur egėrsisht nė trup dhe nė kokė nė mėnyrė tė vazhdueshme me thike dhe me pas trupi i tij ėshtė hedhur nė det. Madje nė raportin e mjekut ligjor bėhet fjalė pėr njė krim barbar dhe thuhet tekstualisht se i riu ėshtė masakruar edhe gjuajtur me mjete tė mprehta nė trup, nė koke dhe nė organet seksuale.

Vendi ku ka ndodhur krimi ka qenė pas njė shkėmbi ku tė riun pasi e kanė masakruar, i kanė hedhur trupin nė det. Pranė vendit ku ėshtė gjetur trupi ėshtė gjendur edhe njė telefon celular si edhe njė fotokopje e pasaportės se tij. Sipas policisė greke, ka filluar menjėherė hetimi i ēėshtjes, por deri tani nuk ka ndonjė hollėsi se cilat ishin shkaqet qė shtynė vrasėsit tė vepronin kaq barbarisht ndaj viktimės. Fakti qė atij i janė copėtuar edhe organet gjenitale ka bėrė qė policia tė dyshojė pėr njė krim qė ka si sfond njė ngjarje seksuale.

Ne ishull ndodhen edhe tė afėrmit e emigrantit fatkeq, tė cilėt i kanė kėrkuar edhe ambasadės shqiptare nė Athine ndihmė pėr tė mbuluar shpenzimet e morgut dhe tė transportit pėr nė atdhe. Gjatė ditės sė sotme pritet qė zbulohen detaje tė tjera nė lidhje me kėtėkrim tė rėndė. Tė dhėnat e para tregojnė se nuk kemi tė bėjmė me njė grabitje. Palombarėt e policisė kanė hyrė nė det, nė zonėn ku u gjet trupi, me shpresė qė tė gjejnė armėt e krimit por deri nė orėt e vona tė ditės sė djeshme nuk kanė gjetur gjė.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi