Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Poni thyen heshtjen:Kesaj here vij nuse

Poni thyen heshtjen:Kesaj here vij nuse

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Poni thyen heshtjen:Kesaj here vij nuse prej Tue Aug 26 2008, 00:11

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Prej muajsh flitej se kėngėtarja vlonjate kishte “braktisur” pėr njė periudhė tė shkurtėr ekranin, pėr t’iu pėrkushtuar skenave tė koncerteve nė Shqipėri dhe jashtė vendit. Por, ky moment pauze dhe zhdukjeje, tani ėshtė sfiduar nga vetė kėngėtarja vlonjate.

Sepse Poni, ka menduar tė hedhe nė treg tre klipe, njėri pas tjetrit. Kėto ditė tė nxehta vere, ajo ka harruar pushimet dhe ėshtė nisur drejt Maqedonisė, ku nė Manastirin e Ohrit, do tė xhirojė klipin e ri me muzikė tėrėsisht tradicionale, kompozuar nga Edi Balili. Do tė jetė njė klip, i regjisorit me famė nė Maqedoni, Aleksandėr, i cili ka menduar tė sjellė imazhin e njė nuseje tė bukur shqiptare, qė martohet nė manastir. “Nuk do tė ndodhė ēudia”, thotė Poni.

Pasi jam po unė, vetėm se do tė jem nė momentin tim mė tė mirė, ju siguroj pėr kėtė”. Ndėrkohė, duket se kėngėtarja vlonjate, ka hequr dorė njėherė e pėrgjithmonė nga turbo-folku,pėr t’iu pėrkushtuar muzikės tradicionale shqiptare.Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi