Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Luajnė me pistoletė, vret shokun 13-vjeēar

Luajnė me pistoletė, vret shokun 13-vjeēar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Luajnė me pistoletė, vret shokun 13-vjeēar prej Sat Aug 30 2008, 08:45

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Q.Brahja ėshtė autori, i cili nga pakujdesia ka provokuar shkrehjen e pistoletės drejt shokut tė ngushtė, E.Shjaku. Ngjarja e rėndė ndodhi rreth orės 21:00, kur dy djemtė do t'i bashkoheshin festės sė njė dasme qė organizohej pranė shtėpisė sė tyre. Gjatė rrugės, 13-vjeēari Brahja ka nxjerrė pistoletėn e si nėpėr filma ka nisur t'ia tregojė shokut tė tij. Pa e ditur se njė fishek qė arma kishte nė gojė do t'i merrte jetėn brenda pak sekondash. Pistoleta ėshtė shkrehur dhe plumbi i vetėm e ka mbėrthyer tė miturin nė kokė. Krisma e armės ka alarmuar banorėt, tė cilėt kanė qenė dėshmitarėt e skenės sė rėndė. Njė fėmijė i pajetė nė tokė dhe njė tjetėr i tmerruar nga ajo qė kishte ndodhur. Me shpejtėsi, i mituri ka tentuar tė largohet nga vendngjarja, duke iu ngjitur malit bashkė me armėn. Forca tė policisė janė nisur drejt vendngjarjes, duke konfirmuar tė parėt se plumbi kishte qenė fatal pėr jetėn e 13-vjeēarit Shjaku. Ndonėse e kanė nisur me urgjencė drejt spitalit tė Lezhės, mjekėt nuk kanė mundur ta shpėtojnė. Nisur nga rrethanat e ngjarjes, sipas policisė vrasja e tė miturit ka ndodhur aksidentalisht, pas goditjes nga shoku i ngushtė. Sapo kanė mundur tė identifikojnė autorin, forca tė shumta policie, me nė krye shefin e krimeve tė komisariatit tė Kurbinit, Martin Doda, janė nisur drejt zonės sė thellė. Pas rreth 1 ore u arrit kapja e tė miturit, ndėrsa ai e kishte hedhur gjatė rrugės armėn. Ai ėshtė shoqėruar menjėherė nė komisariatin e policisė e bashkė me tė dhe familjarėt. Nga tė dhėnat e para mėsohet se 13-vjeēari ka thėnė se armėn e ka gjetur po dje, tė hedhur nė njė shkurre. Por, veē tij pritet qė dhe familjarėt e tij tė japin llogari mbi pistoletėn qė Q.B. mbante me vete. Vdekja e tė miturit ka tmerruar banorėt e zonės, pjesa mė e madhe e tė cilėve i ishin bashkuar prej ditėsh festimeve pėr martesėn e njė prej djemve tė saj. Ndėrsa njė natė mė parė, nė qytetin e Rrėshenit, njė 23-vjeēar u plagos me njė plumb nė mėnyrė misterioze, ndėrsa shikonte njė ndeshje minifutbolli. Kreshnik Gjini u qėllua dy herė me pistoletė, por vetėm njė plumb e goditi atė. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 23:20 tė sė mėrkurės. Sipas policisė, nuk ishte hera e parė qė njė grup shokėsh nė mbrėmje luanin minifutboll, mes tė cilėve dhe Gjini. Pas marrjes sė ndihmės sė parė mjekėsore, i riu ėshtė nisur drejt Spitalit Ushtarak nė Tiranė, pėr ndihmė tė specializuar. Me t'u njoftuar mbi ngjarjen, policia ka shkuar menjėherė nė vend, i cili ndodhej rreth 500 metra larg godinės sė komisariatit. Ekspertė tė Policisė Kriminale kanė marrė nė pyetje rreth 20 persona, por asnjė prej tyre nuk ka dhėnė dėshmi tė rėndėsishme, duke thėnė se njė pjesė ishte nė fushėn e lojės, ndėrsa tė tjerėt nuk kanė parė gjė pėr shkak tė errėsirės jashtė fushe.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi