Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Rama i ofroi Trebickės 500 mijė euro pėr dėshmi tė rreme

Rama i ofroi Trebickės 500 mijė euro pėr dėshmi tė rreme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Edi Rama tentoi tė korruptojė tė ndjerin Kosta Trebicka me njė shumė prej 500 mijė eurosh kur ai ishte gjallė, qė tė depozitonte dėshmi tė rreme nė Prokurori lidhur me ēėshtjen e Gėrdecit. Zėdhėnėsi i Partisė Demokratike, Gerti Bogdani, u shpreh gjatė njė deklarate pėr shtyp se, Rama nėpėrmjet nėnkryetarit de fakto tė PS-sė, Erion Velisė, i ofroi Trebickės 500 mijė euro rryshfet dhe njė vend nė listėn pėr deputet nė kėmbim tė dėshmisė sė rreme pėr interesa tė ulta dhe tė fėlliqura tė Ramės. "Partia Demokratike informon shqiptarėt sa vijon: se, Edi Rama, nėpėrmjet nėnkryetarit tė tij, Erion Veliaj, i cili me paratė e vjedhura nga organizata 'Mjaft' ndėrtoi vilėn private, mė pas mori me vete edhe kompjuterin e financave pėr tė mbuluar gjurmėt e tij; i ofroi kur ishte gjallė tė ndjerit Trebicka, 500.000 euro rryshfet dhe vendin nė listėn e deputetėve, nėse ai do tė bėnte njė dėshmi tė rreme pėr interesat e ulta dhe tė fėlliqura politike tė Ramės", deklaroi zėdhėnėsi i PD-sė. Bogdani tha mė tej, se i ndjeri Trebicka refuzoi me pėrbuzje dhe pėrēmim ofertat e Ramės dhe nėnkryetarit tė tij. Por edhe pas vdekjes, Rama nuk iu nda pėrpjekjeve pėr tė shpėrdoruar aksidentin e tij dhe jo vetėm e deklaroi se me vrasjen e Trebickės, Shqipėria u pėrdhunua, por ai mobilizoi tė gjithė pseudo-analistėt mercenarė tė tij, mediat qė kontrollon, dhe pėr javė tė tėra shpifėn dhe trilluan se, Trebickėn e vrau qeveria. "Ky ishte njė akt makabėr i profanisė dhe pėrdhosjes sė Kodit mė sublim tė shqiptarėve dhe mbarė njerėzimit, atij tė vdekjes. Rama pėr qėllime karrieriste mė tė ulta, thirri mitingun famėkeq, pėr tė protestuar pėr vrasjen sipas tij tė tė ndjerit Trebicka", tha Bogdani. Ai tha se, Rama nuk dėgjoi as pėrfaqėsuesit e rėndėsishėm tė komunitetit ndėrkombėtar, kur i kėrkuan tė ndryshonte qėndrim ndaj rastit Trebicka dhe tė mos manipulonte me vdekjen aksidentale tė njė njeriu. Zėdhėnėsi i selisė blu theksoi se, Rama e zbuloi fytyrėn e tij tė vėrtetė, duke mos fshehur as para tyre synimin pėr ta pėrdorur kėtė vdekje pėr qėllime politike. Partia Demokratike i kėrkoi Ramės qė t'u kėrkojė falje publike tė gjithė atyre shqiptarėve, qė u bėri thirrje pėr tė marrė pjesė nė mitingun makabėr dhe t'u kėrkojė falje tė gjithė atyre shqiptarėve, qė u pėrdhosi kodin e tyre tė mortit. "Nė rast se Rama nuk kėrkon falje publike, ai fakton se karriera politike e tij me ēdo ēmim e mbi ēdo gjė ėshtė qėllimi i vetėm i jetės sė tij tė molepsur me veset mė tė ulta njerėzore. Dua t'i kujtoj Ramės, se e vėrteta vonon, por nuk harron dhe po tė mos e pėrfillėsh atė, ajo tė ndėshkon", u shpreh mė tej zėdhėnėsi i Partisė Demokratike.

Mė tej, Bogdani theksoi se Rama, pasi mbushi me mashtrime dhe trillime shqiptarėt mbi vdekjen e njė njeriu, nuk arrin dot t`u kėrkojė falje publike pėr manipulimin makabėr, duke i konsideruar shqiptarėt si hunj tė kuq. Bogdani theksoi se, kreu i opozitės e tregoi veten kur deklaroi se, ai nuk kishte thėnė ndonjėherė se Trebicka u vra, duke dhėnė edhe njė dėshmi tjetėr tė amoralitetit absolut tė tij.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi