Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Poni gati per nje klip dimerore

Poni gati per nje klip dimerore

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Poni gati per nje klip dimerore prej Thu Oct 23 2008, 11:45

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ka kaluar njė verė vetėm me xhirime dhe udhėtime nga Tirana drejt nė Maqedonisė e Ulqinit, ndėrsa e ka komentuar kėtė periudhė si momentin e saj mė tė mirė nė muzikė, pėr tė realizuar njė klip dimėror. Kėngėtarja vlonjate, Poni qė nė verė lanēoi tri klipe, “Hopa, hopa”, “Ēėshtė dashuria” dhe “Labėri, moj labėri” po punon pėr hedhjen nė treg tė klipit tė katėrt me kėngė nga albumi i saj i fundit.

Ende nuk dihet se ku do xhirojė pėr klipin e ri, nėse edhe kėto xhirime mund t’i bėjė nė Ulqin. Kėngėtarja ka pohuar, se ky ka qenė njė moment perfekt pėr t’iu pėrkushtuar kėngės, ndėrkohė qė nė album ka bashkėpunuar me kompozitorė tė ndryshėm si; Genti Lako, Edi Balili, Florian Mumajesi, Klodian Qafoku, etj.

Poni, u rikthye dukshėm kėtė verė me klipin “Labėri, moj labėri” dhe mė pas me “Hopa, hopa”, pas bashkėpunimit me regjisorin me famė nė Maqedoni, Aleksandėr, i cili solli imazhin e njė nuseje tė bukur shqiptare, qė martohej nė manastir. Ndėrkohė, duket se kėngėtarja vlonjate, ka hequr dorė njėherė e pėrgjithmonė nga turbofolku, pėr t’iu pėrkushtuar tani e tutje muzikės ritmike dhe asaj tradicionale shqiptare.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi