Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Genta: Stili im ėshtė stili

Genta: Stili im ėshtė stili

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Genta: Stili im ėshtė stili prej Wed Nov 05 2008, 11:30

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Hit-kėngėtarja kosovare Genta Ismaili e ka falėnderuar kompozitoren Kara DioGuardi qė ia ka dhėnė mundėsin pėr tė bashkėpunuar me tė, dhe njėkohėsisht ka pohuar se ajo ka krijuar njė imazh nė muzikė, njofton e pėrditshmja "Zėri".

Genta e cila aktualisht ėshtė duke qėndruar nė SHBA, ka theksuar se zhanri i muzikės sė saj ėshtė nė njėfarė mėnyre njė stil i veēantė i Gentės dhe tashmė a jo ka krijuar njė imazh nė muzikė.

“Zhanrin e muzikės tė cilin e krijoj unė ėshtė i pėrzier me melos shqiptar dhe i pėrzier gjithashtu me muzikė pop. Edhe vallėzimin e kam po tė kėtillė, dhe ky ėshtė stili i Gentės”, ėshtė shprehur kėngėtarja pėr “Zėrin e Amerikės”.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi