Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Shkenca & Jeta » Turisti kozmik kthehet nė tokė

Turisti kozmik kthehet nė tokė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Turisti kozmik kthehet nė tokė prej Mon Nov 10 2008, 07:27

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kapsolla kozmike ruse “Sojuz” sot u kthye nė tokė prej stacionit ndėrkombėtar kozmik. Brenda nė kapsollė ishin dy astronaut rus dhe njė turist kozmik, programori kompjuteristik amerikan Richard Geriot.

Ai theksoi se kthimi nė atmosferėn tokėsore ka rrjedhur pa probleme dhe se ndjehet mirė. Kapsolla sot herėt nė mėngjes zbriti na Kazakistan. Pėrndryshe biznesmeni Geriot ėshtė I biri I astronautit tė NASĖ-s. Pėr aventurėn e tij 12 ditėshe kozmike ai pagoi 35 milion dollarė.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi