Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift

Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift prej Mon Nov 10 2008, 07:46

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Sė pari, pėrpiquni tė njihni veten tuaj, jini nė dijeni tė ndjenjave qė keni pėrbrenda...

•Pėrpiquni tė kuptoni bashkėortin/bashkėshorten tuaj; mor prisni tė jeni ju gjithmoni ju ai qė duhet tė kuptohet nė ēift...

• Kuptoni qė tashmė jeni tė martuar, keni arritur nė njė moshė tė tillė qė ju vė para pėrgjegjėsive mė tė mėdha...

• Pas ēdo problemi qė mund tė lind nė ēift, mos thoni kurrė “unė dalė dhe shkoj tek prindėrit e mi” ose “marr xhaketėn e ik nga shtėpia”. Pėrpiquni tė jeni konstruktiv nė forcimin e lidhjeve nė familjen tuaj.

• Nė rast problemi, mos kėrkoni njė gjykatės qė mbėshtet problemet tuaja. Gjeni dikė qė nuk merret me personat, por me zgjidhjen e ēėshtjeve...

• Pasi tė njihni njėri tjetrin, duhet tė jeni nė gjendje ti pėrgjigjeni situatės “Une e di se si duhet tė sillem me bashkėshortin/bashkėshorten time nė raste tė caktuara, e di se duhet tė komunikoj me tė”...

• Mendoni mirė se si ēfarė dhe si do tė thoni atė qė mendoni. Mos harroni mentalitetin e bashkėshortit tuaj...

• Mėsoni tė kėrkoni ndjesė. Nė momente tė caktuara, rini larg ndjenjave tė krenarisė...

• Kėrkoni ti zgjidhni problemet pa u mbledhur shumė. Mos kujtoni problemet e shkuara nė ēdo problem qė mund tė dalė...


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi