Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Ekonomi & Biznes » Maqedonia paralajmeron per 4 miliarde € investim

Maqedonia paralajmeron per 4 miliarde € investim

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ministri i Ekonomisë i Maqedonisë Fatmir Besimi paralajmëroi se Maqedonia gjatë disa viteve të ardhshme ka përcaktuar të investojë tre deri katër miliardë euro në ndërtimin dhe përmirësimin e infrastrukturës.

Besimi këtë e tha gjatë përurimit të Forumit të pestë me radhë Rajonal Ekonomik të kryetarëve të shteteve të Evropës Juglindore 2008 (REF SEE) që filloi sot në Ohër.

Ministri në fjalimin e vet e prezantoi gjendjen ekonomike në shtet dhe masat që Qeveria i ndërmerr në drejtim të minimizimit të efekteve eventuale negative nga kriza financiare botërore mbi ekonominë vendore.
Në Forumin që mbahet nën patronazhin e kryetarit të Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, do të marrin pjesë kryetarët e Shqipërisë Bamir Topi, Kroacisë Stipe Mesiq, Malit të Zi Filip Vujanoviq dhe Bullgarisë Georgi Përvanov, anëtari i Kryesisë së Bosnjës e Hercegovinës Nebojsha Radmanoviq, zëvendës drejtori i përgjithshëm i Drejtorisë së Komisionit Evropian për zgjerim Jan Trushinski, si dhe përfaqësues tjerë të lartë të qeverive, të kompanive udhëheqëse, bankave dhe asociacioneve udhëheqëse, pjesëtarë të bashkësive akademike dhe përfaqësues të 50 shtëpive mediale nga rajoni. /Makfaks/


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi