Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Ekonomi & Biznes » Maqedonia paralajmeron per 4 miliarde € investim

Maqedonia paralajmeron per 4 miliarde € investim

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Ministri i Ekonomisė i Maqedonisė Fatmir Besimi paralajmėroi se Maqedonia gjatė disa viteve tė ardhshme ka pėrcaktuar tė investojė tre deri katėr miliardė euro nė ndėrtimin dhe pėrmirėsimin e infrastrukturės.

Besimi kėtė e tha gjatė pėrurimit tė Forumit tė pestė me radhė Rajonal Ekonomik tė kryetarėve tė shteteve tė Evropės Juglindore 2008 (REF SEE) qė filloi sot nė Ohėr.

Ministri nė fjalimin e vet e prezantoi gjendjen ekonomike nė shtet dhe masat qė Qeveria i ndėrmerr nė drejtim tė minimizimit tė efekteve eventuale negative nga kriza financiare botėrore mbi ekonominė vendore.
Nė Forumin qė mbahet nėn patronazhin e kryetarit tė Maqedonisė, Branko Cėrvenkovski, do tė marrin pjesė kryetarėt e Shqipėrisė Bamir Topi, Kroacisė Stipe Mesiq, Malit tė Zi Filip Vujanoviq dhe Bullgarisė Georgi Pėrvanov, anėtari i Kryesisė sė Bosnjės e Hercegovinės Nebojsha Radmanoviq, zėvendės drejtori i pėrgjithshėm i Drejtorisė sė Komisionit Evropian pėr zgjerim Jan Trushinski, si dhe pėrfaqėsues tjerė tė lartė tė qeverive, tė kompanive udhėheqėse, bankave dhe asociacioneve udhėheqėse, pjesėtarė tė bashkėsive akademike dhe pėrfaqėsues tė 50 shtėpive mediale nga rajoni. /Makfaks/


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi