Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » 7.500 dollarė lihen nė kėpucėt e falura

7.500 dollarė lihen nė kėpucėt e falura

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal 7.500 dollarė lihen nė kėpucėt e falura prej Sun Nov 23 2008, 05:15

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Njė dyqan bamirės amerikan ka kthyer 7.500 dollarė njė mashkulli i cili gabimisht i ka falur paratė sė bashku me njė palė kėpucė tė vjetra.

Paratė janė zbuluar nga njė emigrante bullgare nė ditėn e parė tė saj nė dyqanin Goodwill nė Illinois, raporton Sky News.

Teodora Petrova i ka kthyer 7.500 menaxhmentit pasi qė i ka gjetur nė vlera tė mėdha brenda njė kutie tė kėpucėve.

Dyqani Glen Carbon mė pas u pėrgatit pėr hapat e vėshtirė nė gjetjen e donatorit tė kėpucėve.

Pėr fat tė mirė, disa copa letra tė lėna nė kuti i ndihmuan sa duhet informata qė Goodwill tė gjej familjen.

Donatori me sa duket gjithashtu kishte thirrur zyrėn e dyqanit bamirės, duke lėnė tė kuptojė se ai ishte burimi i parave.

Kėpucėt u takonin prindėrve tė vdekur kohė mė parė. Dyqani Goodwill ka thėnė se ai nuk ka dashur tė identifikohet.

Familja i ka afruar zonjės Petrova njė dhuratė pėr ndershmėri nė kthimin e parave.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi