Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Thaēi: Po shtrirjes sė EULEX-it

Thaēi: Po shtrirjes sė EULEX-it

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Thaēi: Po shtrirjes sė EULEX-it prej Mon Dec 01 2008, 03:51

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
“Ne do tė punojmė ngushtė me misionin e EULEX-it pėr tė siguruar qė sundimi i ligjit tė vlejė njėsoj pėr tė gjithė nė tėrė territorin e Kosovės. Askush nuk duhet dhe nuk mund tė fshehė interesat e ngushta ekonomike dhe kriminale pas politikės”, ka thėnė kryeministri i vendit, Hashim Thaēi, nė konferencėn pėr strategjinė e luftimit tė korrupsionit dhe krimit tė organizuar.
Sipas tij, institucionet shtetėrore tė Kosovės, spektri i gjerė politik, shoqėria civile, i kanė thėnė po tė fuqishme shtrirjes sė plotė tė EULEX-it.

Njėkohėsisht, ato i kanė thėnė jo pėrpjekjeve pėr tė legalizuar gjendjen jolegale dhe pėr tė dobėsuar funksionimin unik tė shtetit tonė. Ai mė tej ka shtuar se qėllimi madhor dhe strategjik i qeverisė, ėshtė qė ta pėrgatisė Republikėn e Kosovės pėr tė ardhmen e saj euroatlantike, si anėtar i plotė i Bashkimit Evropian dhe NATO-s. /ktv/


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi