Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » Dhjetė tė vėrteta tė pakėndshme pėr Kosovėn

Dhjetė tė vėrteta tė pakėndshme pėr Kosovėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e

Veton Surroi


-Konkluza pas Mbledhjes sė Kėshillit tė sigurimit tė 26 nėntorit-

1. Kosova zyrtare nuk di tė negociojė

Nė momentin kur hynė nė raportin e Sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, 6 pikat e Ban Ki Moon, kusht qė Serbia tė lejojė zbarkimin e EULEX-it nė pjesėt e Kosovės qė janė nėn kontroll tė saj, ato tashmė ishin negociuar jo vetėm me Serbinė, por edhe me sponsorėt perėndimorė tė pavarėsisė sė Kosovės. Sipas raportit , ato ishin tė negociuara edhe me palėn kosovare , bile presidenti dhe ministri i jashtėm tė Kosovės, nė qershor dhe korrik tė kėtij viti kishin pėrshėndetur pėrpjekjet e sekretarit tė pėrgjithshėm. Sekretari i pėrgjithshėm, nga ana e tij, edhe nė raport kishte pėrshėndetur pėrpjekjet e Prishtinės pėr tė gjetur njė “progres pragmatik” ndaj propozimit tė tij.
Prej 12 qershorit deri mė 10 nėntor, Prishtina nuk ka refuzuar gjė. Mė 10 nėntor ka refuzuar “elementet substanciale” tė 6 pikave. Mė 18 nėntor , presidenti dhe kryeministri botuan 4 pikat e tyre, qė i trajtuan si refuzim tė 6 pikave nė tėrėsi. Mė 25 nėntor, kryeministri dhe presidenti dolėn me deklaratė se 6 pikat janė tė pazbatueshme, mė 26 nėntor ministri i tyre i jashtėm shprehu falėnderim pėr zbarkimin e EULEX-it. Mė 27 nėntor presidenti dhe kryeministri pėrkrahėn mbledhjen e Kėshillit tė sigurimit, i cili pėrkrahu Raportin e Ban Ki Moonit nė tė cilin janė gjashtė pikat kundėr tė cilave ishin pėrfaqėsuesit e Prishtinės zyrtare.
Prijėsit shtetėror tė Kosovės u pėrpoqėn qė me dy javė deklaratash publike tė ndryshojnė njė proces negociator qė kishte filluar qė nga shpallja e pavarėsisė sė Kosovės, e tė cilin ata e kishin injoruar nė tėrėsi, e nė intervale madje edhe e kishin pėrkrahur.
Nė 20 vitet e zhvillimit e kontakteve diplomatike tė Kosovės, dhe dhjetė viteve tė proceseve negociatore tė Kosovės e pėr Kosovėn , ky ėshtė momenti mė i dobėt kosovar. Prishtina zyrtare ka treguar gjatė kėtij viti se nuk di tė negociojė.
2. Kosova zyrtare nuk di kur tė refuzojė
Mungesa e sensit tė Prishtinės zyrtare pėr ndėrlikimin e situatės diplomatike pėr Kosovėn menjėherė pas shpalljes sė pavarėsisė ka shkaktuar njė politikė reaktive kosovare , shumė herė tė paqėndrueshme. Prej momentit tė shpalljes sė pavarėsisė, Prishtina zyrtare nuk ka pasur qėndrim refuzues ndaj sė paku tri zhvillimeve fondamentale qė e kanė vėnė nė gjendjen e sotme.
Fillimisht, ka pranuar heshtazi gjendjen e krijuar pas aksionit tė organizuar tė Serbisė pėr djegien e pikave kufitare 1 dhe 31 dhe tėrė dhunėn pasuese nė Mitrovicė veriore qė e bėri tė negociueshme ēėshtjen e zbarkimit tė EULEX-it nė Veri. Me kėtė i dha Beogradit legjitimitet bashkėqeverisės nė Kosovė nė negociatat qė do tė pasonin. E ky ėshtė zhvillimi i dytė, pra negociatat e hapura nga Ban Ki Moon nė qershor tė kėtij viti. Prishtina zyrtare pranoi parimet e kėtij procesi negociator , e parimet ishin se Beogradi dhe Prishtina do tė vendosnin bashkėrisht pėr vendosjen e EULEX-it nė Kosovė, duke i respektuar interesat e ndėrsjellė tė tė dy qendrave pėr Kosovėn. Pesė muaj pasi qė kishte pranuar parimet e kėtij procesi, Prishtina zyrtare u pėrpoq qė t'i refuzojė.
Dhe, tre, Prishtina zyrtare e kishte trajtuar si tė parėndėsishme tėrė ēėshtjen e pozitės sė saj ndėrkombėtare (duke pėrfshirė njohjen e shtetit dhe ēėshtjen e iniciativės sė Serbisė nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė)
3. Kosova zyrtare nuk di ēka tė refuzojė
Gjatė dy javėve tė kaluara presidenti dhe kryeministri i vendit kanė theksuar se e refuzojnė planin gjashtė pikėsh tė Ban Ki Moonit (tė cilin , nė deklarimet me shkrim e me gabim thelbėsor , ata e quajnė plan gjashtė pikėsh tė Kombeve tė Bashkuara, e jo si propozim tė sekretarit tė pėrgjithshėm). Njėherė thanė se i refuzojnė “elementet substanciale”, pastaj thanė tėrė planin. Mė 25 nėntor thanė se do tė refuzojnė ēdo gjė qė shkon ndesh me Kushtetutėn e Kosovės.
Vetė procesi negociator ka shkuar ndesh me Kushtetutėn e Kosovės. Duke marrė pjesė nė tė , e duke mos krijuar distancė juridike, Prishtina zyrtare ka lejuar qė tė ndajė juridikisht sovranitetin me Beogradin zyrtar nė materie siē janė administrimi i kufirit, policia, doganat, etj.
Duke thėnė se refuzojnė ēdo gjė qė shkon ndesh me Kushtetutėn , nuk kanė thėnė gjė, meqė interpretimin e Kushtetutės e bėjnė vet. Me interpretimin qė i bėn presidenti i vendit Kushtetutės, ai ėshtė duke e thyer atė , duke e ruajtur postin e prijėsit (“tė ngrirė “) partiak.
4. Kosova zyrtare nuk di se ē'do tė bėjė njė ditė mė pas
Kryeministri i vendit , nė shoqėri me presidentin, deklaroi mė 25 nėntor se gjashtė pikat janė tė pazbatueshme nė Kosovė. Nė deklarime tė mėhershme dhe tė mėvonshme, nga ky dysh negociator (i shoqėruar pastaj edhe me ministrin e tyre tė jashtėm) do tė pėrsėritet se institucionet e Kosovės do tė mbrohen , duke mbrojtur Kushtetutėn.
Kėto deklarime janė pak a shumė nonsens. Gjashtė pikat e Ban Ki Moonit janė tė zbatueshme pa e pyetur Prishtinėn zyrtare. Ato, si dogana e regjimi kufitar, qė kanė tė bėjnė me territore ku nuk shtrihet pushteti i Prishtinės zyrtare nuk do tė pyesin pėr bekim formal tė saj. Tė tjerat, siē janė ato tė trashėgimisė religjioze, do tė mbesin zvarrė po tė dojė tė rezistojė Prishtina. Me kėtė, dosido ėshtė mbėrritur efekti i dėshiruar i Beogradit, qė t'i trajtojė si nule marrėveshjet ndėrkombėtare qė i ka marrė Kosova pėr mbrojtjen e trashėgimisė kulturore e religjioze serbe nė procesin e Vjenės.
Kushtetuta, ndėrkaq, nė kėso rasti nuk ėshtė mjet mbrojtje. Ajo duhet tė mbrohet, e jo tė rrėnohet nga brenda, siē kanė lejuar ta bėjnė negociatorėt kosovarė.
Gjashtė pikat janė realitet, njė ditė pas Mbledhjes sė Kėshillit tė sigurimit. Dhe ato tash kėrkojnė njė pėrgjigje politike.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
5. Gabimet, nė perspektivė, tė Kosovės zyrtare
Dėshtimi nė kontinuitet i Kosovės zyrtare pėr t'u ballafaquar me Serbinė nė arenėn ndėrkombėtare mund ta shtyjė tė vazhdojė me gabime. Tri janė gabimet , nga mė tė mėdhatė, pėr tė cilat ėshtė e predispozuar, nė bazė tė sjelljes sė deritanishme, Prishtina zyrtare.
I pari ėshtė qė tė vazhdojė me veprimin e deritanishėm. Mungesa e iniciativės, mendimit dhe vizionit politik qė e ka karakterizuar Prishtinėn zyrtare nė nėntė muajt e pavarėsisė, po tė vazhdojė , do tė krijojė njė gjendje ku vendosja e njė regjimi tė ri pa largimin e regjimit tė vjetėr tė pranisė ndėrkombėtare kalon pa sėndėrtuar interesat e kosovarėve , nga vet kosovarėt. Deklarata e presidentit Sejdiu , me rastin e gjashtė pikėshit, se “jemi anashkaluar nga i dėrguari i OKB-sė” ėshtė ilustrative pėr gjendjen e mosbėrjes: ēdo gjė do ta anashkalojė njė politikė e cila nuk ka ide , vizion e iniciativė.
I dyti ėshtė qė tė fajėsojė faktorin e jashtėm pėr dėshtimet vetjake,madje duke kėrkuar bllokimin e implementimit tė rekomandimeve tė Ban Ki Moonit “me fuqinė e popullit”. Asnjėri prej faktorėve ndėrkombėtarė nuk ka obligim mė tė madh pėr ruajtjen e interesave tė Kosovės se vet bartėsit e institucioneve shtetėrore. Duke falėnderuar nė abstraksion bashkėsinė ndėrkombėtare, e duke e akuzuar atė nė praktikė pėr gjashtė pikat, Kosova zyrtare mund tė rrėshqasė shumė lehtė nė demagogji, ku pėr dėshtimet e veta do tė fajėsojė tė tjerėt , tash Bashkimin Evropian i cili ka mandatin e EULEX-it. Efekti i kėtij gabimi do tė jetė devalvimi i mėtejmė i pozitės sė Kosovės nė shkallėn e vlerave ndėrkombėtare.
I treti ėshtė qė tė rindėrtohet njė balans negativ mes Kosovės zyrtare dhe bashkėsisė ndėrkombėtare. Prijėsit shtetėror , nė kėtė situatė nervoze, do tė jepnin garanca se nuk do tė ketė trazira tė dhunshme nė kėmbim pėr njė carte blanche veprimi jolegjitim e joligjor me paranė publike dhe favore tė tjera tė pushtetit. Me kėtė do tė kthehej nė derė tė madhe politika e shantazhit , pėrfshirė edhe kėrcėnimit me dhunė ndaj kundėrshtarėve politik, nė jetėn e brendshme nė Kosovė.
6. Procesi negociator nuk ka pėrfunduar
Kosova zyrtare mund ta quajė kėtė kapitull tė mbyllur, por nuk ėshtė kėshtu.
Raporti i miratuar i Sekretarit tė pėrgjithshėm e vendos njė dinamikė tė re juridike nė Kosovė. Nė Kosovėn e banuar me shqiptarė (dhe komunitete luajale ndaj Kosovės) do tė funksionojnė autoritetet e zgjedhura qė veprojnė sipas Kushtetutės sė Kosovės dhe EULEX-i, qė do tė funksionojė duke u shėrbyer me kėtė sistem juridik. (Kėtė pjesė Ban Ki Moon e pėrshkruan si konflikt me rezolutėn 1244) .Nė pjesėn e banuar me serbė (anipse mund tė jenė ithtarė tė rendit kushtetues kosovarė) do tė funksionojė gjendja e tanishme juridike (dmth ,sistemi juridik i Serbisė) dhe EULEX-i qė do tė funksionojė duke u shėrbyer me kėtė sistem juridik.
Gjatė muajve tė ardhshėm do tė definohen sė paku tri procese qė rrjedhin prej kėsaj gjendje anormale (apo , thėnė tė drejtėn , legjitimimit tė kėsaj gjendje anormale nga ana e sekretarit tė pėrgjithshėm).
I pari ėshtė ai i vendosjes sė relacionit mes pushtetit tė Republikės sė Kosovės dhe EULEX-it, dmth, tė ndarjes sė detyrave nė praktikė.
I dyti ėshtė ai i vendosjes sė relacionit mes institucioneve paralele serbe (si derivate tė institucioneve tė Republikės sė Serbisė) dhe EULEX-it, qė do tė thotė prapė tė ndarjes sė detyrave.
I treti ėshtė procesi i ndėrlidhjes mes njė sistemi juridik dhe tjetrit , me EULEX-in si urė ndėrlidhėse.
Ky proces negociator nuk do tė ketė ndėrmjetės, konferenca shtypi e as sallė konferencash ku do tė zhvillohen. Do tė jetė proces negociator i pėrditshėm , ku nė bazė tė hapave e masave qė bėhen konkretisht nė vendbanime , gjykata e dogana krijohen realitetet e reja qė pastaj pėrmblidhen nė njė sistem tė identifikuar juridik.
Nė kėtė proces negociator , pala e vetme e cila e ka qartazi tė parapėrcaktuar cakun dhe metodologjinė ėshtė ajo serbe. Caku ėshtė pėrdorimi i EULEX-it pėr njė sistem juridik tė veēantė serb nė Kosovė , duke e quajtur ēėshtjen e statusit tė saj ende tė papėrfunduar.
7. Procesi negociator nuk dihet kur do tė pėrfundojė
Kosova zyrtare, qė ka treguar mungesė tė plotė pėrgatitje pėr sfidat e mėdha gjatė nėntė muajve tė kaluar tash do tė ballafaqohet me njė sfidė tjetėr, qė do tė kėrkojė njė koncept tė gjerė veprimi.
Formulimi kyē nė raportin e Ban Ki Moonit , i cili do tė pėrsėritet nė fjalorin politik pėr shumė muaj, e ka drojė , edhe vjet, ėshtė ai i “mekanizmave pasardhės”. Gjashtė pikat , apo gjashtė fushat e pėrcaktuara nė raport , do tė administrohen nė formėn dualiste ēfarė e propozon ai, deri sa tė mos vendosen “mekanizmat pasardhės” (“Followup mechanisms”).
Koha e hyrjes nė fuqi tė kėtyre “mekanizmave pasardhės” nuk ėshtė pėrcaktuar, dhe ashtu siē mund tė jenė 120 ditė (siē i premtohet Kosovės zyrtare) mund tė jenė edhe disa vjet.
Pėr mė tepėr nuk ėshtė pėrcaktuar natyra e “mekanizmave pasardhės”. Nė Perėndim, Kosovės zyrtare do t'i pėshpėritet nė vesh se ky ėshtė formulim i maskuar me tė cilin thuhet se “kur t'i marrė nė duart e veta EULEX-i, pėrfundon puna me OKB”. Beogradi dhe aleatėt e vet nė OKB (e madje edhe nė BE) nuk mendojnė kėshtu. Prapė nevojitet qė sekretari i pėrgjithshėm , sė bashku me Kėshillin e sigurimit , tė pėrcaktojnė se kur kanė hyrė nė fuqi “mekanizmat pasardhės”, dhe ēfarė janė ata nė tė vėrtetė.
Ndėrkohė, si dhe nė ēdo tranzicion, dhe siē thamė , negociata me veprim tė pėrditshėm , do tė krijohen realitete tė reja qė do tė kėrkojnė sanksionimin e vet juridik. Pėr Beogradin, kjo do tė thotė krijimin e njė sistemi serb nė Kosovė, nėn ombrellėn e kombinuar BE-OKB, duke e mbajtur tė hapur ēėshtjen e statusit tė Kosovės.
8. Prishja e ekuilibrit evropian
Me vendimin e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė , Bashkimi Evropian ėshtė vėnė nė njė gjendje tė ēekuilibruar karshi Kosovės e Serbisė. Objektivi i pėrcaktuar nė raportit e Komisionit Evropian pėr vitin 2009 do tė duhej tė ishte njė qasje paralele pėr integrimin e Serbisė dhe tė Kosovės. Me kėtė qasje, Serbia do tė duhej tė fitonte statusin e kandidatit , ndėrsa Kosova studimin e fizibilitetit , qė ėshtė hapi i parė por me simbolikė tė madhe, ngase do ta njihte Kosovėn si partner me fuqi tė plotė kontraktuese.
Pėr tė mbėrritur nė kėtė fazė, ėshtė llogaritur se Serbia do tė duhej qė , pos dorėzimit tė Mlladiqit, tė pajtohet edhe me shtrirjen e EULEX-it nė Kosovė. Ky moment do ta “lehtėsonte” Serbinė nga barra e Kosovės pėr aq sa BE-ja ta shpėrblente me status tė kandidatit, e Kosovės t'i jepte sigurinė e nevojshme qė tė merrej me ristrukturimin e nevojshėm pėr integrim evropian.
Beogradi zyrtar, me njė fitore diplomatike pas tjetrės, arriti qė pengesėn kosovare ta eliminojė nė favor tė vetin , duke pranuar shtrirjen e EULEX-it, por me kushte tė vetat, dhe duke i dhėnė vetes mė shumė forcė vendimmarrėse nė Kosovė se kurdo prej 12 qershorit tė vitit 1999. Kosova , ndėrkaq,fitoi njė paqartėsi administrative e cila mund ta pengojė atė edhe mė nė vendosjen e njė qeverisje funksionale.
Prishja e kėtij ekuilibri mund tė thellojė ndarjen e marrėdhėnies qė kanė Serbia e Kosova me BE-nė. Beogradi mund tė shpejtojė natyrėn integruese tė marrėdhėnieve tė veta, tashmė qė ėshtė bėrė partner me EULEX-in. Prishtina, ndėrkaq, duke u marrė me lėmshin tranzicional tė EULEX-it mund tė kundrohet si gjithnjė e mė antagonizuar me BE-nė.
9. Rėnia e mėtejme: diskrepanca e rrezikshme
Kosova zyrtare , e mbyllur nė vetėkėnaqėsinė e shpalljes sė pavarėsisė,me shfaqjen e gjashtėpikėshit ėshtė konfrontuar pėr herė tė parė me njė kontroll realiteti. E , ky ėshtė se pas shpalljes sė pavarėsisė , shteti duhet tė funksionojė, Kosova zyrtare duhet tė marrė pėrgjegjėsitė ashtu siē i ka kėrkuar prej kohėsh.
Prej marsit tė kėtij viti, megjithatė, shteti i Kosovės ėshtė nė pozitė gjithnjė e mė tė disfavorshme karshi fuqisė e cila e konteston kėtė pavarėsi. Nga marsi e kėtej , Kosova zyrtare ka toleruar qė tė vihet nė pyetje jo vetėm funksionimi praktik i shtetit nė kufijtė e njohur ndėrkombėtarisht, por tashmė ka lejuar qė kjo ndarje faktike tė legjitimohet sėrish nga Kombet e Bashkuara.
Baras me kėtė rėnie ndėrkombėtare, Kosova ka dėshmuar mangėsi nė funksionimin e brendshėm institucional. Nė asnjėrėn prej fushave tradicionale “tė forta” tė shtetėsisė nuk ka treguar vendosmėri , pėrcaktim e pėrgatitje. Nė diplomaci morri kohė disa muaj pėr njė improvizim pėrzgjedhje trupi diplomatik. Nė Agjencinė e zbulimit , pesė muaj pas hyrjes nė fuqi tė Kushtetutės , ende nuk ėshtė pėrzgjedhur njeriu qė duhet ta udhėheq/organizojė , anipse vendi po kalon nėpėr afera , siē ėshtė ajo e tre gjermanėve tė arrestuar, qė mund tė dėmtojnė edhe mė imazhin e vendit me partnerė kyē , siē ėshtė Gjermania. Nė Ushtri, nuk po mund tė emėrtohet komandanti i cili do tė marr pėrgjegjėsinė pėr udhėheqjen e saj.
Nė fushat “e buta”, gjendja nuk ėshtė mė e mirė. Vendi nuk e ka as sensin elementar tė kahes sė zhvillimit tė vet ekonomik, ndėrsa gjendet nė prag tė vendimeve strategjike tė privatizimit tė ndėrmarrjeve qė mund tė trajtohen si pasuri kombėtare. Rritja ekonomike e vendit ėshtė mė e ulėta nė tėrė regjionin.
Karshi kėsaj rėnie, Serbia ėshtė duke shėnuar rritje , tej pėrmasave tė regjionit, nė tė gjitha fushat, prej konsolidimit tė demokracisė e deri te shkalla e rritjes ekonomike.
Pėr Kosovėn zyrtare kjo do tė duhej tė ishte njė thirrje pėr zgjim nga gjumi. Pėr dallim prej vitit 1999, ėshtė zhdukur avantazhi moral i Kosovės, bile aq sa ministri i jashtėm serb Jeremiq, padrejtėsisht, tė mbajė ligjėrata nė Kėshillin e sigurimit pėr shkeljet qė u bėhen serbėve. Mė 2009, shumica e shteteve evropiane do tė kenė harruar Milosheviqin, kur tė bisedojnė me Beogradin,pra do tė bisedojnė pėr aranzhmane mė tė mėdha ekonomike. Mė 2009 , shumica e shteteve evropiane do tė kenė njė preokupim kur tė bisedojnė me Prishtinėn zyrtare: hollėsitė rreth EULEX-it.
10. Ku nuk mund tė ndihmojė Dragodani
Ambasada amerikane (mė parė Zyra) nė Prishtinė ka qenė adresa pa tė cilėn nuk bėn nė koordinimin e hapave konkret pėr arritje nė pavarėsi, dhe pėr hapat imediat pas shpalljes sė pavarėsisė.
Kosova zyrtare , me deficitin e vet tė kapacitetit qeverisės, e ka krijuar njė marrėdhėnie tė panatyrshme. Nė vend tė konsultimit strategjik, pa tė cilin nuk bėn, liderėt shtetėrorė kanė kaluar nė konsultim taktik , deri nė hollėsi. Kjo spirale e varshmėrisė nga Ambasada amerikane ka krijuar njė gjendje ku ambasadorja duhet tė vendos pėr gjithēka, prej dukjes sė flamurit kosovar e deri si duhet tė votojnė deputetėt e Kuvendit pėr kėtė ligj a iniciativė.
Spiralja e kėtillė sjell ērregullim evident nė atė qė do tė duhej tė ishte sistem i marrjes sė pėrgjegjėsisė nga ana e kosovarėve. Tė fshehur gjithnjė pas vendimeve qė , nė tė vėrtetė apo gjoja, janė marrė nė ambasadėn amerikane , liderėt shtetėrorė po krijojnė njė atrofi tė mėtejshme tė demokracisė, duke ngarkuar gjithnjė e mė shumė kėtė ambasadė , me vendime qė realisht ishin harruar , qysh prej vitit 1989, siē ėshtė ai se a duhet tė mbajė njė parti kuvendin e saj zgjedhor apo jo.
Ndihma e Shteteve tė Bashkuara do tė jetė kyēe nė sfidat e vitit tė ardhshėm. Duke bashkėpunuar me BE-nė, ėshtė i vetmi shtet i cili mund tė korrigjojė devijimet qė janė tė mundshme nė praninė ndėrkombėtare tė Kosovės gjatė kėtyre muajve dhe vitit tė ardhshėm. Dhe , ky rol nuk mund tė devalvohet nga ana e kosovarėve duke kėrkuar mikromenaxhim tė vendit; pėr kėtė janė zgjedhur vet kosovarėt.
Kėtė do tė duhej ta dinte Kosova zyrtare, e cila gjithsesi do vazhduar shkuarjen nė adresėn amerikane nė Dragodan. Por ,jo pėr tė kėrkuar aty mendimin vetjak. /Botuar nė Koha Ditore/


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi