Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Ēėshtja Kombėtare » A duhet tė bashkohet Kosova me Shqipėrinė

A duhet tė bashkohet Kosova me Shqipėrinė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal A duhet tė bashkohet Kosova me Shqipėrinė prej Thu Feb 26 2009, 12:29

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Si mendoni mbase Kosova fitoi Pavaresine a duhet te bashkohet me Shqiperine?

Sa per kujtese Levizja per clirimin e kombit shqiptar nga zgjedha turke si dhe formimi i shtetit shqiptar linden ne Kosove dhe jo rastesisht Lidhja Shqiptare e Prizrenit u be ne kete qytet....


Mos harrojme se aspirata e Rilindasve shqiptare ishte krijimi i Shqiperise Etnike...Vazhdon edhe sot kjo aspirate tek shqiptaret?


Bashkimi i Kosoves me Shqiperine ne praktike do te thoshte nje shtet me i fuqishem shqiptar....


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit
Un mendoj qe duhet BASHKUAR, dhe punojme per BASHKIM, por kushtetuta e re e Kosoves ndalon kete gje rreptsisht !

Shiko profilin e anėtarit

Littleman

avatar
Antar/e
Antar/e
flm per viziten tuaj edhe per mendimin tuaj shpresojm edhe ne qe te bashkohet shqiperia me kosoven hehehhe

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kodi:
[color=red][i][b]ky eshte betimi i ushtareve te UCK-se

“Unė , ushtari i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės , betohem se do tė luftoj pėr ēlirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre .Do tė jem pėrherė ushtarė besnik, luftėtarė i denjė i lirisė,vigjilent, guximtar dhe i diciplinuar, i gatshėm qė nė ēdo kohė pa kursyer as jetėn time tė luftoj pėr t`i mbrojtur interesat e shenjta tė atdheut. Nėse shkel kėtė betim , le tė ndėshkohem me ligjet mė tė ashpėra tė luftės dhe nėse tradhtoj , qoftė i humbur gjaku im . Betohem, betohem , betohem.”[/b][/i][/color]


Domosdoshmerisht po, Kosova eshte pjese e shqiperise dhe bashkimi nuk eshte gje tjeter por kthim ne identitet. mjaft na ka denuar historia eshte koha e se vertetes!

Shiko profilin e anėtarit

Littleman

avatar
Antar/e
Antar/e
shqipe shpresojm te behet ashtu si thua ti hehhehe

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.realbb.net/

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi