Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Qysh e kupton qe je gjakovar :

Qysh e kupton qe je gjakovar :

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Mon Jul 13 2009, 03:46

Henea


Antar/e
Antar/e
001. Duhesh mi ndru 7 par ēeremide per mu bo. Gjakovarė


1. Krenohesh me industrin (e dikurshme) e qytetit, e na fakt kurgjo nuk funksionon.

2. Je krenar me Ēabratin 'legjendar'

3. Kur tė shkon ne pushim veres (Durrės/Ulqin) krejt pushimin han xhiz me speca

4. Me fitu LOTO, ia blen djalit kamionin per 'mi nxerr dinarin'

5. Mendon qė gjakovart per Kosovė jon si sllovent per ish-Jugosllavi

6. Nuk martohesh me femen jashtė Gjakovės

7. Je kusheri (ilake) me krejt Gjakoven, tė njeh dhe i njeh krejt Gjakoven

8. Priton me dal nė qytet se duhesh me fol me kon ta shen

9. Pasi qe e pėrshendet ndonje tė njohur nė qytet me 'tung' e thu edhe 'elteme' heshturazi

10. Tė del flaka me honger kaēamak nė ėmbėltoren SHARRI ose fara tė zeza ne park tė qytetit po nuk guxon se tė vjen marre

11. Krenohesh qe jeton ne 'BLLOK tė RI' ose afėr Kurrizit.

12. Muzika gjakovare tė pelqen mė sė shumti nė botė, e ndegjon me andje e qė nė fakt rrjedh nga Shkodra

13. I urren fshatarėt, nė disa raste i shpall armiq nr 1

14. Ankohesh qe nuk ki (pare) e 3 kerre ne oborr...

15. Dita e diele ėshtė kur lahesh/pastrohesh edhe kur krejt rinia e gjakoves del pėr zbavitje

16. Kur te del (tė dielava) ne ora 24.00 pastrohet qyteti, ankohesh qe heret e vet shkon ne shpi ateher...

17. Mendon qe gjakovart jonė popull perparimtar e perndimor e harron qė nė GJK ka ma sė shumti xhamia edhe teqe ne KS.

18. Je krenar qe ne GJK ska 063 e as shkije.

19. Kur tė shkon ne Prishtinė, pėrshendetesh me krejt familjen se je t'u marr rrugė tė gjatė.

20. Nė Prishtinė shkon veq 'kur tė qet puna'

21. Gjakovart krenohen me 'Gjakoven e kuqe' po nuk e dijin pse.

22. Me tė pelqy njė femen, ja mi pelqy edhe asej ja sbohet

23. Si gjakovar tė vjen inat pse katunart kan (kerre, pare)

24. Arsyen pse nuk ki femen, ja len ekonomis

25. Kur te kallet shpia, nuk i thirr zjarrfiksat se te dhimen paret

26. Mendon qe krejt Kosova (duhet) me ta kuptu dialektin.

te shtuara nga un:

27. Blen produkte vetem te i yti.

28. Hala mendon qe qebapat ma te mirat ne Gjakove i ka Baba Tim.

29. Ne telefon familja ta kan bloku 0 per mos me fol me mobil.

30. Kur te shkon diku jasht gjakoves, te gjith te thirrin Gjakove.

31. I thu njerzve qe kom pare shum e ne fakt 50 cent i ki ne gjep.

32. Tash pin makijato te vogel se e madhja osht bo 0.80 cent.

Nese ju vjen naj trip tjeter ne mend veq shtoni..

Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Mon Jul 13 2009, 03:50

Henea


Antar/e
Antar/e
p.s me pelqen shume si flasin gjakovaret.

Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Mon Jul 13 2009, 03:53

Henea


Antar/e
Antar/e
folin Omel !

Jene Unik ne te gjitha aspektet

Shiko profilin e anėtarit

4Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Wed Jul 15 2009, 13:53

Gjakomel

avatar
Antar/e
Antar/e
ata 32 tripat tu - qysh e kuptoni se je gjakovar, jane tripa rrugacesh, qe ti i ke ndegjua prej tyre dhe vetem ata qe ia kane inati gjakovarit, imitojne copy/paste te tilla! Nese doni i analizojme rend, po maty ka vetem rrugaceri!

Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Wed Jul 15 2009, 14:02

Henea


Antar/e
Antar/e
Gjakomel shkruajti:ata 32 tripat tu - qysh e kuptoni se je gjakovar, jane tripa rrugacesh, qe ti i ke ndegjua prej tyre dhe vetem ata qe ia kane inati gjakovarit, imitojne copy/paste te tilla! Nese doni i analizojme rend, po maty ka vetem rrugaceri!


Cuni mos mu hidhero mu une ashtu i gjeta dhe i solla ndaj sjellni ju gjera me vlere !


kjo eshtenga une:
folin Omel !

Jene Unik ne te gjitha aspektet

Shiko profilin e anėtarit

6Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Wed Jul 15 2009, 14:08

Gjakomel

avatar
Antar/e
Antar/e
Henea shkruajti:
Gjakomel shkruajti:ata 32 tripat tu - qysh e kuptoni se je gjakovar, jane tripa rrugacesh, qe ti i ke ndegjua prej tyre dhe vetem ata qe ia kane inati gjakovarit, imitojne copy/paste te tilla! Nese doni i analizojme rend, po maty ka vetem rrugaceri!


Cuni mos mu hidhero mu une ashtu i gjeta dhe i solla ndaj sjellni ju gjera me vlere !


kjo eshtenga une:
folin Omel !

Jene Unik ne te gjitha aspektet


rrugave gjone edhe bagla, po nuk duhet me i sjelle ktu

me mire te kishje shkru ēka thot mendja jote, se me mbledhe begla te rrugeve - se une nuk hidherohem aspak, po edhe i kishe bere copy/paste ato bagla dhe i vune nen harten Etnike seeee! Kjo eshte diēka interesante!

Shiko profilin e anėtarit

7Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Fri Jan 21 2011, 07:07

Kur thone sha bone sha vyve hahaha

Shiko profilin e anėtarit

8Normal Re: Qysh e kupton qe je gjakovar : prej Fri Jan 21 2011, 08:20

mbajne gjithnje ngjyre te kuqe

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi